باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

یکی از قدیمی ترین بناهای طبیعی باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست است. بوداپست در واقع بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر کشور مجارستان می باشد و تاریخ پر شور و پر فراز و نشیب زیادی در خود جای داده است. این کشور دارای باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست است که در نوع خود بی‌نظیربوده و به دلایل تنوع و قدیمی بودن معروف می باشد.

اگر شما درموردباغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست از کسی سوال کنید قطعا به شما پیشنهاد می کند که به این باغ وحش رفته و از آن دیدن کنید و از آنچه که در آن وجود دارد لذت ببرید. این مجموعه در شهربوداپست قرار گرفته است که همه ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند و بینندگان بسیار زیادی دارد.

همچنین در نوع خود بی‌نظیر و معروفیت خاصی نیز دارد دلیل معروفیت و بزرگ بودن باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست را در مطالب بعدی برای شما توضیح خواهیم داد و این که در این باغ وحش شما چه چیزهایی را خواهید دید و با چه عجایب و ویژگی‌های خاص و بی نظیر از این بمجموعه آشنا خواهید شد که شما را جذب کرده و قطعاً قصد سفر به این شهر و بازدید از باغ وحش باغ گیاهشناسی بوداپست و در سر زنده نگاه میدارد.

تاریخچه باغ وحش

تاریخچه باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

این مجموعه را می توان یکی از قدیمی ترین باغ وحش های طبیعی در سطح دنیا دانست.باغ وحش و باغ گیاهشناسی بوداپست که در مرکز بوداپست قرار دارد دارای در ابتدا ۱۰۷۲ گونه جانوری بود که در محیط طبیعی و متناسب با محل زندگی خود قرار گرفتند همچنین باید این مورد را بیان کرد که از سال ۱۸۶۶ باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست شروع به کار کرده است‌. در حال حاضر شما در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپستتنوع بیشماری از گونه های حیوانی،جانوری و همچنین گونه‌های متفاوت و نادر و بسیار زیادی از گیاهان را مشاهده می‌کنید.

اما در ابتدای شروع به‌کار این باغ وحش که توسط چند تن ازوطن دوستانمجاری در سال ۱۸۶۶ آغاز به کار کرد شما تنها چند میمون و چندیدنجانور بومی ساکن را در آن مشاهده می کردید. اما با گذر زمان و افزایش توجه نسبت به باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپستبا گونه های جانوری نادر بسیار زیادی مثل اژدها، کومودو و …. در آن افزایش پیدا کرد و در حال حاضر یکی از کامل ترین مراکز طبیعی نگهداری حیوانات و گونه های گیاهی در جهان باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست می باشد.

گذر زمان و جنگ جهانی دوم و مشکلات عدیده دیگر باعث نابودی و از بین رفتن باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست شد اما مدیران و شهردار و همچنین توسعه شهری باعث شد که این باغ وحش دوباره سر پا گردد واختصاص قسمتی از پارک به تفریحات خانوادگی و خانواده ها باعث شد که باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست به خانواده‌ها معرفی گردد.

افتتاح مجموعه

در واقع می‌توان گفت که ایده ابتدایی برای افتتاح باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست در ابتدا به دنبال افزایش درآمدها با چند حیوان و نمایش ها و شرکت ها و قصد داشتند که این کار را انجام دهند اما بعد از جنگ جهانی دوم چند تن از افرادی که مسئولیت باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست را بر عهده گرفتن تصمیم گرفتند که یک باغ گیاه شناسی در آن افتتاح کنند ساختمان‌های قدیم و آنهایی که از سال ۱۸۶۶ باز مانده بود را بازسازی کرده و محل زندگی جانوران را به صورتی طبیعی تر شده تا احساس کنند که در محیط زندگی خود زندگی می کنند.

[cn-suggest-posts sts=”به طبیعت گردی در بوداپست” stl=”https://deltaban.com/nature-tour-budapest/” sbs=”رزرو هتل ارزان” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

نمای  باغ گیاه شناسی
گونه های باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

در این مجموعه گونه های جانوری بسیار زیاد و متفاوتی نگهداری می‌شوند هرکدام از این گونه ها برای خود تاریخچه و تاریخی دارند که آشنایی با آنها بد نیست و جالب است که بدانید که در پس نگهداری این موجودات چه اتفاقات جالب و جذابی رخ داده است.

گونه های جانوری که در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست وجود دارند برای اینکه احساس نکنند که در محیطی خارج از محیط زندگی خود زندگی می‌کنند محیطی به وجود آوردند که شبیه محیط زندگی آنها میباشد اولین محیطی که می‌توان برای شما توضیح داد تپه جادویی می باشد که محیط خاص و بی نظیر بوده که در نوع خود متفاوت است و جذابیت خاص و منحصر به فردی را در باغ وحش باغ گیاه‌شناسی بوداپست پدید آورده است.

باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست
تپه جادویی

جدید ترین و متنوع ترین جاذبه گردشگری و بازدید باغ وحش و باغ گیاهشناسی بوداپستتپه جادویی می باشد که در دل سنگ به وجود آمده و تعامل بین انسان و حیوان و محیط طبیعت را به نمایش گذاشته است و به وسیله گونه‌های متفاوت و گوناگونی که در آن وجود دارد بازدید کنندگان بسیار زیادی را در خود جای داده است که افراد بسیار زیاد علاقه دارند که از آن بازدید کرده و آن را ببیند.

 منطقه ساوانا

مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد منطقه ساوانا می‌باشد و هر کدام از قسمتهای باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست با توجه به نوع موجودات ومحیط نامی دارد. منطقه ساوانا شامل جانورانی از جمله زرافه‌ها و گازل ها است در این منطقه که افراد بسیار زیادی علاقه دیدن آن دارند پستانداران کوچک و حشرات نیز جای داده شده اند و برای بازدید از قسمت حشرات و پرندگان نیز باید به منطقه ساوانا در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست بروید و حیوانات متفاوت و گونه‌های بی‌نظیر از حیواناتی مانند غزال ها، پرندگان، حشرات و سایر پستانداران کوچک را نیز مشاهده کرده و از دیدن آنها در یک مکان لذت ببرید

منطقه استرالیا

این منطقه که در کنار دریاچه در این مجموعه قرار دارد شامل موجودات استرالیایی گوزن ها و…. می باشد همچنین دوزیستان، ماهی ها و حیواناتی که در شب فعال می باشند و در نور روز فعال نمیباشند را مشاهده کرده و شما می توانید گونه‌های جانوری و گیاهی منطقه استرالیا را در آن مشاهده کرده و با گونه های گیاهی و جانوری این منطقه بدون سفر به استرالیا آشنا شوید

خانه یانوس

اگر به بازدید از حیوانات وحشی و حیواناتی که اهلی نمی شوند و به وحشی بودن در محیط طبیعت معروف می باشند علاقه بسیار زیادی دارید در این مجموعه بهتر است که به خانه یانوس بروید این بخش از باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست توسط اولین مدیر این مجموعه افتتاح شده و در آن گونه های نادری از حیوانات وحشی آسیا و آسیای شرقی نگهداری می‌شود که شما می توانید انواع متفاوت از آنها را ببینید و با آنها آشنا شوید البته باید گفت که در محیطی کاملا امن نگهداری می‌شوند و به شما هرگز آسیب نمی‌زند.

در محیط این مجموعه انواع متفاوتی از گونه‌ها ی جانوری مانند سنجاب ها، میمون ها و جانوران سایر کشورهای مختلف از جمله هند، آمریکای جنوبی، آمریکای شمالی و…. را مشاهده کنید و از دیدن آنها لذت میبرید و همچنین با گونه های گیاهی و جانوری مختلف و محیط زندگی آنها در سایر کشورها آشنا میشوید و بدون اینکه به آن کشورها سفر کرده باشید.

این مجموعه همانگونه که گفتیم از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی و اولین باغ وحش های افتتاح شده در کشور مجارستان و یا شاید در کل جهان باشد. این باغ وحش در طول زمان واقیع و قضایای بسیار زیادی را مشاهده کرده است جانوران بسیار زیادی در این باغ وحش نگهداری می شوند بعضی از جانوران موجود در باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست در زمان جنگ جهانی دوم به دلیل قحطی توسط مردم خورده شده است اما باز هم به خاطر حمایت‌ها و تلاش بی‌سابقه مردم این کشور بازسازی شده و به نمایش عموم درآمده است.

[cn-suggest-posts sts=”پل چین در بوداپست، پلی باشکوه بر روی رودخانه دانوب” stl=”https://deltaban.com/china-bridgebudapest-magnificent-bridge-danube-river/” sbs=”بلیط هواپیما چارتر” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران