راهنمای سفر به شهر فلورانس

راهنمای سفر به شهر فلورانس

اگر این اواخر به فکر و سفر به شهری تاریخی و خوش آب و هوا و در عین حال پر از جاذبه‌های گردشگری هستید ولی در انتخاب خود به مشکل خورده‌اید کافیست با ما همراه باشید تا شما را با شهر فلورانس یکی از شگفت انگیزترین شهرهای دنیا آشنا کنیم.

همان‌طور که می‌دانید کشور ایتالیا به دلیل داشتن قدمت هزارساله و آثار تاریخی و معماری منحصر به فرد خود هرساله مقصد میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان است، برای همین گردشگرانی از سراسر ایران با خرید تور ایتالیا از شهر فلورانس بازدید می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین شهرهای زیبای ایتالیا که نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است شهر شگفت انگیز فلورانس است که می‌توان از آن به عنوان موزه‌ای بدون سقف یاد کرد.

شهر فلورانس

فلورانس شهری خوش آب وهوا است که درقسمت شمالی ایتالیا واقع شده است ومرکز استان تاسکانی است. زبان رسمی این شهر ایتالیایی و واحد پول آن یورو است. شهر فلورانس از سال 1865تا 1670 پایتخت ایتالیا بوده. این شهر در دهه 80 میلادی توسط یک ژنرال رومی به نام لوسیوس‌کرنلیوس‌ بناشده که درابتدا آن را فلونتینا نامید که بعد ها به فلورانس تغییر یافت. ازمشاهیر این شهر می‌توان به میکل آنژوبوتیچلی وداوینچی اشاره کرد.

فلورانس نایتینگل، معروف به بانوی چراغ‌ به‌دست و بنیان‌گزار حرفه پرستاری و کارلولورنزینی نویسنده «ماجراهای پینوکیو» نیزدر این شهر به دنیا آمده‌اند..

معماری تاریخی و منحصر به فرد ساختمان‌ها وکلیساها وموزه‌های آن که برگرفته از دوره رنسانس است نمای خیره کننده‌ای به شهر داده است که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب میکند، تا جایی که این شهر به عنوان زادگاه هنر و معماری جهان شناخته ‌می‌شود و در سال 1982یونسکو آن را به عنوان میراث جهانی  ثبت کرده است. از جمله مکان‌های دیدنی این شهر که از آن به عنوان نماد شهر فلورانس نیز یاد می‌شود می‌توان پل پونته وچیو، تندیس داوود اثر میکل‌آنژ، کلیسای جامع فلورانس، کاخ وکیو، میدان میکل‌آنژ و میدان سینیوریا را نام برد جاذبه‌های گردشگری شهر فلورانس آن‌قدر زیاد است که اگر قصد سفر به این شهر را دارید حتما زمان کافی را به آن اختصاص دهید تا بتوانید ازتمامی جاذبه‌های گردشگری آن دیدن نمایید. درادامه شما را با مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر آشنا می‌کنیم.

کلیسای جامع سانتاماریا

یکی ازمهم‌ترین کلیساهای جامع در دنیا است که با آن معماری خاص وشگفت انگیزش همانند الماسی در شهر فلورانس می‌درخشد. گنبد آجری رنگ وبزرگ کلیسا اولین چیزی است که نظر بیننده را به خود جلب می‌کند. این کلیسا یکی ازمهم‌ترین بناهای کشور ایتالیا است. این کلیسای باشکوه درشهر فلورانس با نام دومو معروف است. ساخت این بنا از قرن 13 شروع و تا قرن 19 ادامه داشت. هنر و معماری هنرمندانی همچون گیبرتی و دانته وجورجیووبرونلسکی و دوتاتلی وجوتوومیکل آنژ آن را به یک شاهکار تبدیل کرده است. معماری این کلیسا بسیار ظریف و پیچیده است که نمای بیرونی آن با سنگ مرمرسفید به همراه طرح‌های سبز و سفید وقرمز و صورتی به همراه آینه کاری‌ها و شیشه‌های رنگی داخل کلیسا جذابیت و خاص بودن این بنارا دوچندان می‌کند. در فضای داخلی کلیسا می‌توان نقاشی دیواری (آخرین داوری) اثر جورجیوو (صحنه‌های فلورانس) اثر دانته را مشاهده کرد و همچنین طراحی گنبد با شکوه آن توسط برونلسکی انجام شده است. بعد از دیدن نمای داخلی و بیرونی کلیسا با گذشتن از 464 پله می‌توانید به بالای کلیسا بروید و شاهد چشم انداز زیبایی از شهر باشید.

موزه سن مارکو

از دیگر آثار تاریخی ارزشمند شهر فلورانس می‌توان به کلیسای بزرگ و مذهبی دیگری اشاره کرد که به قرن 15 میلادی برمیگردد و در حال حاضر به موزه تبدیل شده است. درآن مجموعه‌ای نفیس از نسخه‌های خطی نگهداری می‌شود. این کلیسا پذیرای گردشگران زیادی است که هر ساله از شهر فلورانس دیدن می‌نمایند.

قصر قدیمی مدیچی

این قصر بنایی تاریخی از دوره رنسانس است که اقامتگاه خصوصی خانواده‌ای ثروتمند بوده که در قرن 15 تا 18 بر شهر حکومت می‌کردند که نفوذشان کشور ایتالیا وکل اروپا رادگرگون کرد. 3 پاپ و7 حکمران توسکانی ودو ملکه فرانسه از این خاندان بوده‌اند وآخرین بازمانده این نسل تمام ثروت خود رابه شهر فلورانس بخشید و به همین خاطر قصر مدیچی‌ها اکنون به یکی ازمکان‌های توریستی تبدیل شده است. این بنا تنها یکی ازچندین  آثار به جا مانده از این خاندان بزرگ است.

پارک بوبولی

یکی‌دیگر از آثار زیبای به جامانده از خاندان بزرگ مدیچی این پارک زیباست که پر از مجسمه و آثار تاریخی و شگفت انگیز از دوران رم باستان است و سالیانه میلیون‌ها گردشگر از آن دیدن می‌نمایند. در تابستان حال هوای باغ و اطراف برکه آن و بوی گل‌ها ودرختان حس و حال وصف ناپذیری به شما می‌بخشد. این پارک زیبا پشت کاخ پیتی قرار دارد و 45000 مترمربع مساحت دارد. از دیدنی‌های زیبای این پارک می‌توان به فواره نیمفیوم وتئاتر و فواره نپتون ومجسمه الهه فورتونا اشاره کرد. کسانی که عاشق طبیعت وسکوت و آرامش هستند به هیچ عنوان این فرصت لذت بخش را از دست نمی‌دهند.

این باغ در طول تاریخ گسترش و تغییر داده شده است و به واسطه ایوان بزرگی که به آن اضافه شده می‌توان از مناظر زیبای شهر فلورانس لذت برد.

کلیسای سانتا کروچه

این کلیسا از نظر وسعت کوچک‌تر از کلیسای جامع است اما جذابیت‌های آن کمتر از کلیسای جامع نیست. این کلیسا  به معنای کلیسای صلیب مقدس است که در مرکز میدان سانتا کروچه واقع شده است. این کلیسا مملو از آثار هنری و مجسمه‌های جذاب و همچنین آرامگاه بسیاری از مشاهیر وهنرمندان ازجمله گالیله ومیکل انژوماکیاولی، فوسکولو، جنتیله، جاکینو روسینی و گولیلمو مارکونی است.

سانتا کروچه شهر فلورانس

پل پونته وچیو

در جنگ جهانی دوم فلورانس به دست آلمانی‌ها به شدت تخریب شد و هیلتردستور داد تمامی پل‌های آن را به جز پل پونته تخریب کنند. معماری زیبای این پل تا حدی بود که هیتلر را هم از تخریب آن بازداشت. این پل از زیباترین و قدیمی‌ترین جاذبه‌های توریستی شهر فلورانس است که به قرن 14 میلادی برمیگردد. بسیاری از مردم ادعا می‌کنند که این پل اولین پل ساخته شده بر روی رودخانه است. این پل شب‌ها منظره شگفت انگیزی دارد که می‌توان همزمان با قدم زدن روی آن و لذت بردن از مناظر اطراف از فروشگاه‌ها و مغازه‌های واقع بر روی پل و اطراف آن نیز خرید کرد.

کاخ وگالری اوفیتزی

یکی‌دیگر از مهم‌ترین وجذاب‌ترین موزه‌های شهر فلورانس گالری اوفینزی است که علاوه بر آثار معروفی که از هنرمندان به نام و مشهور در آن وجود دارد خود بنای موزه هم ارزش تاریخی دارد. این گالری به واسطه شاهکارهای هنری زیادی که در آن وجود دارد  مکان مناسبی برای عاشقان معماری و هنر است که بتوانند ساعت‌ها نظاره گر این آثار هنری باشند وگذر زمان را حساس نکنند. در این گالری آثار ونقاشی‌های بسیار نفیسی نگهداری می‌شود که به دوره رنسانس برمیگردد. از آثار با ارزشی که در این گالری نگهداری می‌شوند می‌توان به “تعمید مسیح” اثر داوینچی و “نیایش مغان” اثربوتیچلی و”ذبح اسماعیل ” اثرکاراواجو اشاره کرد.

غذاهای محلی فلورانس

تمامی شهرهای ایتالیا یک سری غذاهای محلی دارد که فقط باید درشهر مخصوص خود طعم آن را بچشید در ادامه شما را با چند مورد از غذاهای معروف فلورانس آشنا می‌کنیم

استیک فلورنتینا

یک غذای خوشمزه و مشهور که اصولا یک پرس آن به دلیل سنگین بودن این غذا برای دو نفر یا حتی بیشتر هم کافی است! استیک فلورنتینا به روش خاصی توسط آشپزهای این شهر طبخ می‌شود که لذیذ بودن این غذا تا سال‌ها شما را به یاد شهر فلورانس می‌اندازد. این نوع استیک اصولا زیاد سرخ نمی‌شود و اگر می‌خواهید طعم اصلی آن را بچشید، باید به همین صورت میل کنید.

استیک فلورنتینا

پاپاردله

پاپاردله دومین غذای محبوب در بین گردشگران است، این غذا نوعی پاستای خوشمزه و معروف است که طعم و عطر خاصی دارد. سسی که روی این پاستا ریخته می‌شود، سسی مخصوص بوده که در طبخ آن از نوعی گراز استفاده شده است. البته اگر تمایلی به خوردن گوشت گراز ندارید، امکان استفاده از گوشت غاز نیز وجود دارد و بسیار خوشمزه است.

لمپردوتو

اگر می‌خواهید در هزینه‌های مسافرت خود صرفه‌جویی کنید باید غذاهای خیابانی شهر فلورانس را که ارزان قیمت‌تر هستند امتحان کنید. یکی از لذیذترین غذاهای این شهر لمپردوتو است که با طبع غذایی ایرانیان سازگاری بیشتری دارد به این دلیل که در آن از سیرابی استفاده می‌شود و طعم لذیذی دارد. پس اگر به کله پاچه علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما این غذا را امتحان کنید.

نظرات کاربران