دسته‌بندی نشده
  • ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • نظرات: 0
  • بازدید: 161
  • لایک:
    0

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که افرادی که اهل سفر هستند و مشاغل همچون صنعت گردشگری و هتلداری در پساکرونا چه باید کنند؟

اکثرا افردی که اهل سفر هستند این روزها می پرسند که چه باید کنیم؟ آخرش چه اتفاقی می افتد؟ حقیقت این است که کسی پاسخ این سوالات و هزاران سوال دیگر را نمی داند. چیزی که مشهود است این است که کسب و کارهای صنعت گردشگری و هتلداری با یک بحران عجیب روبه رو شده اند و واقعا در حال ورشکستگی هستند. هدف ما در این مقاله بررسی آخرین گزارش های ارائه شده و تحلیل وضعیت سفر در پساکرونا می باشد و راه حل های احتمالی نجات آن را در اینجا مطرح می کنیم.

جالب است بدانید که قرار بود سال 2020 رونق مشاغل و کارآفرینی در صنعت بر اساس آمارهای سازمان جهانی گردشگری باشد. متاسفانه با شیوه ویروس ناخوانده کرونا، حدود 50 میلیون شغل در صنعت گردشگری و مهمان نوازی در معرض نابودی و ورشکستگی قرار گرفتند و حجم حاصل از درآمد نهایی این صنعت ناگهان یک سوم شد که عددی تقریبی این میزان ضرر و زیان 450 میلیارد دلار است. بر اساس آمار و عدد و ارقام موجود پیش بینی می شود که 290 تا 440 میلیون گردشگر ورودی بین‌المللی به کشورهای مختلف جهان سفر نخواهند کرد و با شیب 20 تا 30 درصدی نزول گردشگری در یک ماه گذشته، نسبت رکود تعداد مسافران بین‌المللی که سفر نرفتند و نخواهند رفت، به اندازه حجم 5 تا 7 سال رشد گردشگرها در سالهای گذشته بوده و متاسفانه این روند نزولی همچنان ادامه دارد.

طبق گزارش ها از شرکت های هواپیمایی در ایران، در نوروز سال 99 بیش از 90 درصد از پروازهای خطوط هوایی ایران کنسل شده و خسارت حاصل از این داستان تا نیمه فروردین حدود 3 هزار میلیارد تومان تخمین زده شده است. متاسفانه به دنبال این جریان حدود یک میلیون 700 هزار نفر به صورت مستقیم و 5 میلیون 200 هزار نفر به صورت غیر مستقیم شغلشان را از دست دادند یا در شرف بیکاری هستند. اما در نهایت این مسئله حل می شود و دنیا دوباره به حالت عادی خود بر می گردد اما سفرهای بین المللی دست خوش تغییرات مهمی می شوند. که از جمله آن سندروم کرونا است. شاید از مهم ترین تغییرات در این حوزه این باشد که صف های کنترل طولانی تر خواهند شد، دیگر فقط پاسپورت کافی نخواهد بود، احتمالا هزینه سفر کمی بالا می رود، برگشت به حالت اولیه مقاصد گردشگری، شبیه به هم نخواهد بود.  

 

 

 

 

0
می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *