8 آذر 1397
نروژ

راهنمای سفر به نروژ

راهنمای سفر به کشور نروژ

نروژ یکی از کشورهای اروپایی است که در بخش شمالی این قاره واقع شده و از طبیعت زیبا و چشمگیری برخوردار است. افرادی که قصد سفر به نروژ را دارند باید پیش از سفر خود اطلاعاتی را درخصوص این کشور اروپایی به دست بیاورند و پس از آن نسبت به دریافت ویزای نروژ اقدام کنند. کشور نروژ هم­ اکنون دارای پادشاهی مستقل بوده و دارای جزایر متعددی در منطقه اسکاندیناوی است. وسعت نروژ حدود 385252 کیلومتر مربع بوده و جمعیتی بالغ بر 5109059 نفر در مناطق مختلف این کشور زندگی می­کنند.

نروژ از سمت شرق با کشور سوئد دارای مرز مشترک بوده و از بخش شمال شرق نیز با کشور فنلاند و روسیه همسایه است. این کشور اروپایی در بخش جنوب با تنگه اسکاژراک مرز مشترک داشته و وجود سواحل طولانی و قرارگیری در کنار اقیانوس اطلس موجب شده مناطق ساحلی زیبایی داشته باشد. آب­ وهوایی که در نروژ وجود دارد بسیار سرد بوده اما تاثیرات گلف استریم را نیز در این کشور می­توان دید که موجب شده آب­ وهوایی گرم و ملایم در این کشور ایجاد شود.راهنمای سفر به کشور نروز

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

بهترین زمان برای سفر به نروژ

نروژ در روزهای آغاز سال به صورت تاریک و سرد بوده که این تاریکی را در سواحل جنوب غربی برگن بیشتر می­توان مشاهده کرد. بسیاری از افراد ژانویه و فوریه را برای سفر به نروژ انتخاب می­کنند تا بتوانند در این کشور به اسکی پرداخته و از دیدن شفق قطبی لذت ببرند. بهترین زمان برای سفر به نروژ ماه مارس است چراکه روزها طولانی بوده و در مناطق کوهستانی می­توان به ورزش ­های زمستانی پرداخت و از بارش برف نیز لذت برد.

در ماه آوریل و مه هوا گرم­تر شده و رویش گل­ها و شکوفه­ ها باعث می­شوند تا طبیعت بکر و زیبایی در این کشور ایجاد شود. در ماه­های ژوئن و آگوست و جولای آب­ وهوای مساعدی بر نروژ حکمفرما است و می­توان این زمان را نیز به­ عنوان بهترین زمان برای سفر به نروژ درنظر گرفت. البته علاقه­ مندان سفر به نروژ باید درنظر داشته باشند که ازدحام جمعیت در این ماه­ها بیشتر بوده و هزینه­ ها نیز افزایش قابل توجهی پیدا خواهند کرد.

هزینه اقامت در نروژ

یکی از مهم­ترین مواردی که متقاضیان سفر به نروژ باید درنظر داشته باشند هزینه اقامت در نروژ است. هزینه اقامت در این کشور درمقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بالاتر بوده و اقامت در هاستل­های این کشور برای هرشب مستلزم پرداخت 200 تا 500 کرون خواهد بود. البته اگر فردی تمایل داشته باشد در ویلاهای شخصی با یک اتاق خواب اقامت داشته باشد باید برای هرشب مبلغ 750 کرون را بپردازد.

هزینه اقامت در هتل­های نروژ و ررزو هتل نسبت به دیگر محل­ های اقامت بیشتر بوده و چنانچه فردی تمایل داشته باشد که اتاق دوخواب ه­ای را برای اقامت درنظر بگیرد باید مبلغ 1000 کرون را برای هرشب بپردازد. البته این مبلغ به­عنوان پایه بوده و ممکن است هزینه اقامت بیشتری نیز از سوی متقاضیان پرداخت شود. البته دولت نروژ این امکان را برای افراد درنظر گرفته که بدون پرداخت هزینه­ های بالاتر و درصورت به همراه داشتن چادر بتوانند در مکان ­های عمومی مانند پارک­ هایی که تعیین شده­ اند چادر زده و در هزینه­ های خود صرفه­ جویی کنند.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران