راهنمای سفر به منچستر

احتمالا تاکنون اسم منچستر زیاد به گوشتان خورده چرا که این شهر یکی از شهرهای معروف انگلیس بوده و لقب برترین شهر آن را به خود گرفته است. یکی از دلایل معروف شدن این شهر تیم‌های فوتبالش نیز است. دو تیم منچستر یونایتد و منچستر سیتی مربوط به این شهر هستند که از قدیم همواره رقیب یکدیگر بوده‌اند. اگر این شهر را به عنوان مقصد سفرتان برگزیده‌اید بهتر است که قبل از هر کاری اطلاعاتی درباره سفر به آن داشته باشید. در این مقاله اطلاعات مفیدی را درباره سفر به منچستر در اختیار شما قرار می دهیم.

 بررسی موقعیت جغرافیایی شهر منچستر

راهنمای سفر به منچستر

این شهر در شمال غربی کشور انگلستان واقع شده است و حدود بیست و شش باشگاه ورزشی را در خود جای داده است. در رابطه با مساحت این شهر می‌توان گفت که وسعت کلی آن چیزی حدود 115 هزار کیلوکتر مربع بوده و بر اساس آخرین سرشماری که انجام شده جمعیتی بالغ بر 531 هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند.

مروری بر تاریخ منچستر

تقریبا در اوایل سال 1700 منچستر روستای کوچکی با جمعیت بسیار کم در انگلیس بود. بعد از آغاز انقلاب صنعتی این روستا شروع به رشد و توسعه کرد و کم کم به یک شهر تبدیل شد. در طول مدت انقلاب صنعتی کارگران از وضعیت معیشتی خودشان راضی نبودند و در این دوران شورش‌هایی صورت گرفت. کشتار پیترلو یکی از این شورش‌هایی بود که در آن چیزی حدود پانزده تا بیست نفر کشته و صدها نفر زخمی و مجروح شدند. در دهه 1800 میلادی این شهر تبدیل به یکی از قطب‌های ریسندگی شد.

اقامت در سفر به منچستر

اقامت در منچستر

به طور کلی هزینه‌های اقامت در منچستر بالاست و اگر قصد دارید در هتل‌های این شهر اقامت داشته باشید باید پول زیادی را در نظر بگیرید. البته در سفر به منچستر هاستل‌های زیادی نیز وجو دارند و هزینه‌ی آن‌ها ارزان‌تر از هتل‌ها است، اما طبیعتا امکاناتی را که هتل‌ها به شما ارائه می‌دهند را ندارد.

شرایط آب و هوایی منچستر

موقعیت جغرافیایی این شهر به گونه‌ای است که داری آب و هوای اقیانوسی معتدل است. این شهر در تابستان دارای آب و هوای ملایم و زمستان‌های سرد است، متوسط دما در این شهر حدود 20 درجه سانتی گراد است. شاید بتوان گفت که فصل پاییز بهترین زمان سفر به منچستر است چرا که در این فصل آب و هوای آن معتدل است و توریست‌های زیادی در این فصل به این شهر سفر می‌کنند. معمولا چون در این فصل گردشگران زیادی می‌آیند هزینه سفر به این شهر بالا می‌رود. به طور کلی به این فصل‌ها های سیزن گفته می‌شود.

سفر به منچستر و هزینه حمل و نقل در شهر کمبریج

هزینه حمل و نقل در شهر کمبریج

هزینه بلیط تک سفره در این شهر حدود 2 پوند بوده که می‌تواند در ماه 54 پوند پرداخت کنید و بلیط ماهانه تهیه نمایید. زمانی که تاکسی می‌گیرید و درون آن می‌نشینید هزینه آن چیزی حدود 5 پوند است و به ازای هر کیلومتر 5 پوند به قیمت ورودی اضافه می‌شود و در صورتی که تمایل دارید تاکسی منتظرتان بماند باید 13 پوند پرداخت کنید. ناگفته نماند که هزینه یک لیتر بنزین در انگلیس 1.20 پوند است.

جاذبه های گردشگری در سفر به منچستر

تالار شهر

منچستر نیز دارای جاذبه های گردشگری بی‌نظیری است. یکی از آن‌ها تالار شهر است. در حقیقت، یکی از مهم‌ترین بناهای شهر است و اگر می خواهید داخل این بنا را تماشا کنید بهتر است که از تورهای ویژه‌ای که در آن‌جا وجود دارد استفاده کنید. زیرا ممکن است اجازه بازدید از بخش هایی از این بنا را به شما ندهند. در ساخت تالار شهر از سبک گوتیکه استفاده شده و بنایی تشریفاتی است.

کلیسای منچستر

کلیسای منچستر

یکی‌دیگر از جاذبه‌های سفر به منچستر کلیسای آن است. در حقیقت این کلیسا یادگار قرون وسطاست و از آن زمان باقی مانده. این کلیسا در دوران ویکتوریا و بعد از جنگ مورد بازسازی قرار گرفت اما به طور کلی سبک گوتیک اولیه آن همچنان حفظ شده است. این بنا یکی از جاذبه‌های برجسته شهر منچستر به شمار می‌آید.

ورزشگاه اولد ترافورد

ورزشگاه اولد ترافورد یکی‌دیگر از جاذبه‌های سفر به منچستر و از محبوب‌ترین باشگاه‌های جهان است که بسیاری از مردم در سراسر دنیا آن را می‌شناسند. این ورزشگاه برای کسانی که طرفدار تیم منچستر یونایتد هستند جای مقدسی است.

ساختمان رویال اکسچینج

ساختمان رویال اکسچینج یکی‌دیگر از جاذبه‌های شهر منچستر است و یکی از ساختمان‌های مهم آن به شمار می‌آید. در سالن این تئاتر جشن‌های سالانه و برنامه‌های مختلفی اجرا می‌شود. همچنین یک رستوران معروف نیز در داخل آن قرار دارد.

امیدواریم مطالب ما درباره شهر منچستر برای شما مفید باشد.

نظرات کاربران