ایتالیا جاذبه گردشگری هزینه سفر

سفر به ایتالیا مستلزم آشنایی با این کشور و کسب اطلاعاتی درخصوص وضعیت آب­ وهوایی این کشور و بهترین زمانی که برای سفر باید درنظر گرفت. ایتالیا دارای آب­ وهوای متنوعی بوده و افراد در هر بخش از این کشور با یک نوع آب­ وهوا روبه­ رو می­شوند. آب­ وهوایی که در بخش شمالی ایتالیا حاکم نیمه استوایی بوده و رطوبت بالایی دارد و تاحدودی خنک و ملایم است. در مناطق ساحلی آب­ وهوای مدیترانه­ ای حاکم بوده و به طور کلی باید ایتالیا را کشوری با آب ­وهوای مدیترانه­ای معرفی کرد.

تابستان­های این کشور گرم و خشک بوده و زمستان­های آن خنک و مرطوب است. آب­ وهوای ایتالیا در طول تابستان به قدری گرم است سفر به این کشور را سخت می­کند. البته اغلب در مناطق جنوبی این کشور می­توان شاهد هوای گرم و خشک بود. در نواحی جنوبی ایتالیا گاهی دمای هوا به 33 درجه سانتیگراد می­رسد. البته برخی از روزها نیز دمای هوا حدود 40 درجه است که باعث می­شود مسافران کمتری این نواحی را درنظر بگیرند.

ونیز

بهترین زمان برای سفر به ایتالیا

یافتن زمان مناسبی برای سفر به ایتالیا کمی سخت و پیچیده به نظر می­رسد و گردشگران می­توانند در هر زمانی ایتالیا را برای سفر انتخاب کنند. این کشور در زمان­های مختلف نیز زیبایی­های مختص به خود را دارد و هرساله گردشگران بسیاری وارد این کشور می­شوند. افراد برای سفر به ایتالیا ابتدا باید به مقصد موردنظر خود توجه داشته باشند و برنامه­ های سفر را براساس شرایط شهر موردنظر خود تعیین کنند.

ورزش­های زمستانی در ایتالیا

ایتالیا به ­عنوان یکی از کشورهای مشهور در زمینه ورزش زمستانی شناخته نمی­شود اما گردشگاه­های متعددی دارد که برای انجام ورزش اسکی گزینه بسیار مناسبی به شمار می­روند. حدود 18 قله مرتفع در کشور ایتالیا وجود دارد که مناطق کوهستانی این کشور در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده ­اند. اغلب گردشگرانی که در ورزش­های زمستانی ایتالیا شرکت می­کنند مردم همین کشور هستند.

هزینه سفر به ایتالیا

گردشگران و کلیه افرادی که قصد دارند به کشور ایتالیا سفر کنند ابتدا باید نسبت به هزینه­ سفر خود اطلاعات کافی کسب نمایند. هزینه ­ای که برای اقامت در خوابگاه­های این کشور باید پرداخت شود بادرنظر گرفتن هتل و یا هاستل متفاوت خواهد بود. چنانچه افراد قصد اقامت در هاستل را داشته باشند باید برای هرشب مبلغ 18 تا 30 یورو را درنظر بگیرند. البته اقامت در اتاق­های خصوصی نیازمند پرداخت هزینه­ای درحدود 50 تا 100 یورو است. اقامت در هتل­های ارزان قیمت ایتالیا مستلزم پرداخت مبلغ 50 یورو است و چنانچه هتلی با امکانات بهتر برای اقامت درنظر گرفته شود افراد نیز باید مبلغ بیشتری را بپردازند.

ایتالیا به دلیل غذاهای بینظیر و پاستاهایی که دارد درجهان مشهور شده است. نان­های محلی و پاستای تازه ­ای که سرو می­شود به همراه گوجه ­های خوشمزه می­تواند نظر هرگردشگری را به خود جلب کند. هزینه ­ای که برای تهیه غذا در ایتالیا باید پرداخت شود بسیار کم بوده و افراد با پرداخت مبلغ 15 یورو می­توانند غذایی مناسب را برای خود تهیه کنند. البته در این کشور رستوران­ها و فست­ فودهای متعددی نیز وجود دارد که تنها با پرداخت 2 تا 7 یورو می­توان غذایی مناسب را خریداری کرد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *