6 آذر 1397
ایتالیا

راهنمای سفر به کشور ایتالیا

سفر به کشور ایتالیا

سفر به ایتالیا مستلزم آشنایی با این کشور و کسب اطلاعاتی درخصوص وضعیت آب­ وهوایی این کشور و بهترین زمانی که برای سفر باید درنظر گرفت. ایتالیا دارای آب­ وهوای متنوعی بوده و افراد در هر بخش از این کشور با یک نوع آب­ وهوا روبه­ رو می­شوند. آب­ وهوایی که در بخش شمالی ایتالیا حاکم نیمه استوایی بوده و رطوبت بالایی دارد و تاحدودی خنک و ملایم است. در مناطق ساحلی آب­ وهوای مدیترانه­ ای حاکم بوده و به طور کلی باید ایتالیا را کشوری با آب ­وهوای مدیترانه­ای معرفی کرد.

تابستان­های این کشور گرم و خشک بوده و زمستان­های آن خنک و مرطوب است. آب­ وهوای ایتالیا در طول تابستان به قدری گرم است سفر به این کشور را سخت می­کند. البته اغلب در مناطق جنوبی این کشور می­توان شاهد هوای گرم و خشک بود. در نواحی جنوبی ایتالیا گاهی دمای هوا به 33 درجه سانتیگراد می­رسد. البته برخی از روزها نیز دمای هوا حدود 40 درجه است که باعث می­شود مسافران کمتری این نواحی را درنظر بگیرند.

سفر به ایتالیا

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور پاتایا و تور بانکوک هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند.این تور ها از پرطرفدار ترین تور های خارجی هستند .

بهترین زمان برای سفر به کشور ایتالیا

یافتن زمان مناسبی برای سفر به ایتالیا کمی سخت و پیچیده به نظر می­رسد و گردشگران می­توانند در هر زمانی ایتالیا را برای سفر انتخاب کنند. این کشور در زمان­های مختلف نیز زیبایی­های مختص به خود را دارد و هرساله گردشگران بسیاری وارد این کشور می­شوند. افراد برای سفر به کشور ایتالیا ابتدا باید به مقصد موردنظر خود توجه داشته باشند و برنامه­ های سفر را براساس شرایط شهر موردنظر خود تعیین کنند.

ورزش­های زمستانی در ایتالیا

ایتالیا به ­عنوان یکی از کشورهای مشهور در زمینه ورزش زمستانی شناخته نمی­شود اما گردشگاه­های متعددی دارد که برای انجام ورزش اسکی گزینه بسیار مناسبی به شمار می­روند. حدود 18 قله مرتفع در کشور ایتالیا وجود دارد که مناطق کوهستانی این کشور در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده ­اند. اغلب گردشگرانی که در ورزش­های زمستانی ایتالیا شرکت می­کنند مردم همین کشور هستند.

هزینه سفر به کشور ایتالیا

گردشگران و کلیه افرادی که قصد دارند به کشور ایتالیا سفر کنند ابتدا باید نسبت به هزینه­ سفر خود اطلاعات کافی کسب نمایند. هزینه ­ای که برای اقامت در خوابگاه­های این کشور باید پرداخت شود بادرنظر گرفتن هتل و یا هاستل متفاوت خواهد بود. چنانچه افراد قصد اقامت در هاستل را داشته باشند باید برای هرشب مبلغ 18 تا 30 یورو را درنظر بگیرند. البته اقامت در اتاق­های خصوصی نیازمند پرداخت هزینه­ای درحدود 50 تا 100 یورو است. اقامت در هتل­های ارزان قیمت ایتالیا مستلزم پرداخت مبلغ 50 یورو است و چنانچه هتلی با امکانات بهتر برای اقامت درنظر گرفته شود افراد نیز باید مبلغ بیشتری را بپردازند.

ایتالیا به دلیل غذاهای بینظیر و پاستاهایی که دارد درجهان مشهور شده است. نان­های محلی و پاستای تازه ­ای که سرو می­شود به همراه گوجه ­های خوشمزه می­تواند نظر هرگردشگری را به خود جلب کند. هزینه ­ای که برای تهیه غذا در ایتالیا باید پرداخت شود بسیار کم بوده و افراد با پرداخت مبلغ 15 یورو می­توانند غذایی مناسب را برای خود تهیه کنند. البته در این کشور رستوران­ها و فست­ فودهای متعددی نیز وجود دارد که تنها با پرداخت 2 تا 7 یورو می­توان غذایی مناسب را خریداری کرد.

بزرگترین آژانس هواپیمایی دلتابان در سفر با تور اروپا همراه شما عزیزان است تا لحظاتی به یادماندنی را در قاره همیشه سبز ثبت کنید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران