آشنایی با  آشنایی با حمل و نقل شهری استانبول
19 مرداد 1398
راهنمای سفر

راهنمای حمل و نقل استانبول

حمل و نقل عمومی شهر استانبول

در حمل و نقل در استانبول باید به این نکته ی اصلی اشاره کرد که در این شهر برای تردد گزینه های مختلفی در اختیار مسافران است ولی اگر شناخت کافی با هر کدام از وسایل عمومی نقلیه داشته باشید می توانید در مسیرهای مختلف بهترین نوع آن را انتخاب  کنید .
در این بخش توضیحی مختصری در مورد حمل و نقل عمومی در این شهر ارائه شده است .

راه های حمل و نقل در استانبول

متروی استانبول :

متروی استانبول قدمتی بالغ بر 140 ساله را دارد و دومین متروی احداث شده در جهان است و دارای 5 خط متفاوت است و دو خط آم که بین فرودگاه آتاتورک و محله ینی کاپی کار می کند در رفت و آمد استانبول جزو پرتردد ترین خط ها می باشد . ساعات کاری آن بین 6 تا 12 نیمه شب متغیر است و با استفاده از استانبول کارت می توانید هزینه های سفر را پرداخت کنید .

تراموای استانبول :

در رفت و آمد استانبول از جمله پرکاربردترین وسیله ی حمل و نقل است که نقاط اصلی شهر را به هم مرتبط می سازد. هزینه ی حمل و نقل در این مسیر 5 لیره بوده که با استانبول کارت قابل پرداخت است .

راهنمای حمل و نقل استانبول

اتوبوس استانبول :

در رفت و آمد استانبول اتوبوس ها در این شهر به دو دسته خصوصی و شهری تقسیم می شوند اتوبوس های بی آر تی که جزو سریع ترین اتوبوس ها است به صورت شبانه روزی در این شهر تردد دارند و هزینه ها در این اتوبوس ها هم به صورت نقدی و هم با استانبول کارت قابل پرداخت است .

تاکسی های عمومی :

تاکسی های عمومی در این شهر بر حسب میزان کیلومترشمار، هزینه ها را حساب میکنند  و رانندگان همواره به دنبال شکار مسافران پولدار هستند، حواستان باشد که هزینه های بیشتری را پرداخت نکنید.

[cn-suggest-posts sts=”آشنایی با مسجد فاتح استانبول با قدمتی 550 ساله” stl=”https://deltaban.com/conqueror-mosque-istanbul/” sbs=”رزرو هتل ارزان” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

قایق و کشتی :

در رفت و آمد استانبول این وسیله ی نقلیه جزو هیجان انگیزترین وسیله برای تردد می باشد . بلیط های مربوطه را هم می توانید به صورت آن لاین و هم حضوری دریافت کنید با هزینه های بسیار مناسبی با استفاده از این وسیله های نقلیه می توانید از جزایر اطراف شهر استانبول بازدید کنید بدون آن که نیاز باشد هزینه های بیش از حدی را بپردازید .

تاکسی های آن لاین :

تاکسی های آن لاین همانند اسنپ خودمان است که اخیرا نیز بسیار مورد استفاده قرار گرفته اگر چه از تاکسی های موجود در شهر ارزان نیست ولی شما را در کوتاهترین زمان به مقصد مربوطه می رساند. اوبر و کریم از جمله مهم ترین تاکسی های آن لاین در این شهر است .

دولموش:

دولموش از دیگر وسایل عمومی و نقلیه است که همواره در رفت و آمد استانبول به چشم می خورد چیزی شبیه به ون های ما است که به عنوان تاکسی در این شهر کاربرد دارد و در ایستگاه های خاصی قرار دارد. دولموش های زیر جزو مهمترین دولموش ها است که معمولا بین افراد استفاده می شود .

·  تکسیم – کادیرکوی
·  تکسیم – بوستانسی
·  تکسیم – آکسارای
·  کادیکوی – بوستانسی
 ·  تکسیم – تسویکیه
·  بشیکتاش – نیسانتاسی
·  کادیکوی – اوسکودا

تله کابین استانبول :

برای رفت و آمد در استانبول از دیگر وسایل نقلیه عمومی در شهر استانبول است که برای افراد ماجراجو یک گزینه ی فوق العاده می باشد . هزینه ها هم به صورت نقدی و هم با کارت قابل پرداخت است . خطوط این وسایل نقلیه چندان طولانی نیست . شما می توانید یک سفر کوتاه را از مناظر خارق العاده ی استانبول با استفاده از  آن ها داشته باشید. برای رفت و آمد در استانبول علاوه بر استانبول کارت می توانید با کارت های مخصوص به این وسایل نیز برای پرداخت هزینه ها استفاده کنید .

بررسی راهنمای حمل و نقل استانبول

 آشنایی با حمل و نقل شهری استانبول

در این قسمت از مقاله قصد داریم که نکات مطلوب و مفیدی را در راستای راهنمای حمل و نقل در استانبول  را در اختیار شما قرار دهیم . و با انواع وسایل و هزینه های حمل و نقل برای رفت و آمد در استانبول آشنا شویم پس با ما همراه باشید . در این صورت می توانید در زمانی که در این شهر حضور دارید بهترین وسیله را برای تردد انتخاب کنید و به مقصد مورد نظر خود در کوتاهترین مدت زمان برسید. 

استانبول شهر بزرگی است ولی خبر خوشایند این است که از سیستم حمل و نقل خوبی برخوردار است . وسیله های گوناگونی از جمله مترو، تراموا، اتوبوس، تاکسی های زرد، تاکسی های آنلاین و انواع قایق و کشتی در راهنمای حمل و نقل در استانبول بیان می شود که هر کدام می تواند برای تردد در مسیر خاصی گزینه ی مطلوبی باشد. در راهنمای حمل و نقل در استانبول استفاده از وسایلی چون مترو و اتوبوس در استانبول نیز ارزان بوده و به همین دلیل همواره مورد انتخاب عموم است و صرفه ی اقتصادی دارد .

 آشنایی با حمل و نقل شهری استانبول

استانبول کارت، بلیت الکترونیک شهر استانبول

برای رفت و آمد در استانبول توصیه می شود اگر قصد تردد در این شهر را دارید حتما از استانبول کارت استفاده کنید این کارت می تواند به ویژه برای تردد در بین وسایل نقلیه ی عمومی گزینه ی مطلوبی باشد به ویژه برخی از وسایل نقلیه وجه نقدی را دریافت نمی کنند و شما بایستی حتما از استانبول کارت استفاده کنید .در راهنمای حمل و نقل در استانبول مشخص شده است شما می توانید این کارت ها را از مغازه دارهای خصوصی و دستگاه های خودکار فروش بلیط و پیشخوان های ویژه فروش چنین کارت ها خریداری کنید . با داشتن آن ها حتما از تخفیف هی ویژه بهره مند خواهید شد .

[cn-suggest-posts sts=”شناخت مرکز خرید فروم استانبول” stl=”https://deltaban.com/forum-shopping-center-istanbul/” sbs=”رزرو آنلاین هتل” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

حمل و نقل کم توانان و ناتوانان جسمی در استانبول

برای رفت و آمد در استانبول اگر چه حمل و نقل همواره بر افرادی که مشکلات جسمی دارند و ناتوان هستند می تواند، دردسر بزرگی تلقی شود ولی در این شهر گزینه های مطلوبی در این راستا در اختیار شما است . اغلب خیابان ها و مکان های پیاده روی به گونه ای ویژه طراحی و ساخته شده اند که برای افرادی که مشکلات جسمی دارند بسیار کار آمد باشد . برای رفت و آمد در استانبول در بسیاری از مسیرها از هشدارهای صوتی ویژه ای استفاده شده که ترد را برای افراد ناتوان جسمی بسیار مناسب ساخته است .

در راهنمای حمل و نقل در استانبول ترامواهای موجود در سطح شهر برای افرادی که از صندلی های چرخ دار استفاده می کنند، گزینه مطلوبی است البته در بازه های زمانی خاص نیز از اتوبوس ها نیز   می توان استفاده کرد .  در مترو نیز اگر احتیاج به هر گونه کمک داشته باشید در این صورت نگهبانان و ماموران خاکستری پوش همواره آماده ی کمک رسانی هستند . برای رفت و آمد در استانبول به طور خلاصه تردد در بین مسیرها در این شهر برای همه ی افرادی که ناتوانی جسمی دارند بسیار مناسب و مطلوب است . به همین دلیل هیچ گونه نگرانی در این راستا وجود ندارد .

پرکاربردترین مسیرهای استانبول

بیشتر مسیرهای موجود در شهر استانبول برای رفت و آمد در استانبول قابل مشاهده است .  در زیر به برخی از مسیرهایی اشاره شده که به طور شدید مورد انتخاب مسافران قرار می گیرد . زیرا این مسیرها بیشتر به مکان های دیدنی متصل می گردد.
خط F1: قطار کابلی بین کاباتاش و میدان تکسیم
خط M1A: خط مترو بین فرودگاه آتاتورک تا ینی کاپی در محله سلطان احمد
خط M2: خط مترو از محله ینی کاپی و با گذر از تکسیم، شیشیلی و لونت
خط T1: خط تراموا و اتصال محله کاباتاش به باغجیلاش
خط Tünel: قطار کابلی بین کاراکوی تا میدان تونل

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران