معرفی حمام چمبرلی تاش

حمام سنتی چمبرلی تاش استانبول

حمام ترکی به دلیل نوع طراحی باستانی امروزه به یکی از معروف ترین مراکز گردشگری ترکیه تبدیل شده است. حمام سنتی چمبرلی تاش را می توان یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری استانبول دانست که بسیاری از گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. در این مقاله قصد داریم شما را با تاریخ حمام چمبرلی تاش در کشور ترکیه بیشتر آشنا کنیم و شما می توانید از ویژگی های این حمام سنتی اطلاعات بیشتری کسب کنید. در بازدید از استانبول، حمام های این شهر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و از این روی بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کنند.

بهترین روش برای سفر به این شهر را می توان، تور دانست ولی در ادامه مقاله بهترین روش های سفر به استانبول و خرید تور استانبول را مورد بررسی قرار می دهیم. شهر استانبول امروزه به یکی از شهرهای گردشگری نمونه در کشور ترکیه تبدیل شده است و بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا را به خود جذب می کند. از مهمترین جاذبه های این شهر می توان به حمام های سنتی ترکی اشاره کرد که نشان دهنده فرهنگ مردم در قدیم الایام کشور عثمانی بوده است.

حمام سنتی چمبرلی تاش چه ویژگی هایی دارد؟

حمام چمبرلی تاش استانبول در واقع یکی از نسخه های حمام ترکی است که در شهر استانبول واقع شده است و به دلیل اینکه طرح و بنای قدیمی دارد بسیار مورد توجه بوده است. حمام ترکی که از روی نسخه های رومی و یونانی حمام سنتی برداشته شده و به شیوه اسلامی پیاده شده است دارای معماری خاص و زیبایی می باشد. این حمام در سه اتاق تعریف می شود، حمام سرد، حمام گرم و اتاق استراحت، سه قسمت اصلی از حمام ترکی به شمار می روند که مورد توجه بوده اند. تمامی قسمت های حمام با استفاده از سیستم شیلنگ و کوره مانند حمام های رومی گرم می شوند و تمامی این قسمت ها را می توانید در بازدید از حمام سنتی چمبرلی تاش استانبول دیدن کنید.

از دیگر ویژگی های این حمام که آن را از حمام های روسی متمایز ساخته است، اهمیت وجود آب در این نوع حمام است. در واقع حمام ترکی مانند توصیه های اسلامی از آب به عنوان پاک کننده بدن استفاده می کنند. این حمام ها به صورت فعال نیز در استانبول وجود دارند که در نزدیکی میدان تکسیم می توانید از آنها دیدن کنید. با حمام چمبرلی تاش در ادامه بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

حمام سنتی چمبرلی تاش

تاریخچه حمام سنتی چمبرلی تاش

این حمام توسط همسر سلطان سلیم دوم یعنی نوربانو سلطان در سال 1584 میلادی ساخته شد. این حمام هنوز هم در حالت آماده به کار بوده و می توانید برای استفاده به این حمام مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که ورودی زنان و مردان در گذشته از یکدیگر جدا بوده است ولی این ورودی امروزه برای بانوان و آقایان به صورت یکسان و از یک خیابان انجام می شود. پس از ورود اما بانوان باید به قسمت مخصوصی که برایشان جداسازی شده است مراجعه کنند تا بتوانند از خدمات حمام چمبرلی تاش استفاده کنند. همچنین نکته حائز اهمیت در مورد این حمام نزدیک بودن آن به مسجد ایاصوفیه و در بخش قدیمی شهر استانبول می باشد.

در صورتی که می خواهید وارد حمام سنتی چمبرلی تاش شوید به این دلیل که سطح خیابان در طول سال ها افزایش پیدا کرده است، باید حداقل ده پله را به سمت پایین حرکت کرده و سپس وارد این حمام زیبا شوید. معماری و هنر سنتی در تور ترکیه که توسط معماران این سازه پیاده سازی شده است می تواند برای شما بسیار الهام بخش باشد. همچنین وسایل قدیمی حمام داخل آن به نمایش گذاشته شده است.

چرا باید به حمام سنتی چمبرلی تاش برویم؟

حمام سنتی چمبرلی تاش در شهر استانبول را می توان به عنوان یکی از زیباترین حمام های تاریخی این شهر دانست که در طول سال ها از فعالیت باز نمانده است و هنوز هم پذیرای کسانی است که می خواهند از خدمات یک حمام سنتی ترکی دیدن کنند. امروزه ثابت شده است که حمام های قدیمی و سنتی می توانند در درمان بسیاری از بیماری های مفصلی و حتی پوستی تاثیرگذار باشند و همچنین می توانید خستگی پیاده روی و گردش در شهر استانبول را در این حمام از تن خود به در کنید. از دیگر دلایلی که می تواند سبب شود تا از خدمات این حمام استفاده کنید، می توان به وجود قسمت ماساژ برای آقایان و بانوان اشاره نمود. همچنین ورودی این حمام نسبت به سایر حمام های سنتی ترکی مقرون به صرفه تر می باشد.

نمایی زیبا از داخل حمام سنتی چمبرلی تاش

حمام چمبرلی تاش در نزدیکی مراکز گردشگری استانبول

حمام چمبرلی تاش را می توان به عنوان یکی از بهترین مراکز گردشگری در شهر استانبول دانست که امروزه بسیاری از گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. از مهم ترین ویژگی های بارزی که در مورد این حمام می توان عنوان کرد، دسترسی راحت به این حمام از سایر مراکز گردشگری در شهر استانبول در تور ترکیه لحظه آخری است. در واقع سرویس های حمل و نقل عمومی به این حمام بسیار نزدیک هستند و سایر مراکز گردشگری که در شهر استانبول به عنوان جاذبه گردشگری شناخته می شوند به این حمام قدیمی بسیار نزدیک می باشند. در صورتی که قصد دارید از حمام سنتی چمبرلی تاش دیدن کنید توصیه می شود که یک نیم روز را به استراحت در این حمام و استفاده از خدمات ارائه شده درون این حمام بپردازید. این کار به خستگی در کردن شما کمک شایانی می کند.

معماری خاص درون حمام چمبرلی تاش

معماری سنتی استفاده شده در طراحی داخلی حمام سنتی چمبرلی تاش این حمام را به یکی از بهترین انتخاب ها تبدیل کرده است و بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. این معماری که از روی معماری درون حمام های رومی و یونانی الهام گرفته شده است با حوض وسط محوطه اصلی می تواند گزینه ای جذاب برای استراحت به شمار رود که قطعا بازدید از آن می تواند ایده ای مناسب باشد. شاید درون این حمام نتوانید به راحتی عکسبرداری کنید و به خصوص بانوان در عکس برداری از داخل محوطه با محدودیت های زیادی روبرو هستند ولی فراموش نکنید که این حمام یکی از زیباترین حمام های ترکی به شمار می رود که بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کند و می توانید با بازدید از این حمام، با معماری سنتی ترکی بیشتر آشنا شوید.

دسترسی به حمام چمبرلی تاش

برای اینکه بتوانید به راحتی به حمام سنتی چمبرلی تاش دسترسی داشته باشید باید از تراموا استفاده کنید و خودتان را به ایستگاهی به نام همین حمام قدیمی برسانید. همچنین در صورتی که می خواهید در بازدید از سایر مراکز قدیمی ترکیه سری هم به این حمام قدیمی بزنید، این حمام سنتی در نزدیکی میدانی به همین نام و در خیابان دیوان یولو قرار گرفته است. برای ورود خانم ها و آقایان از ورودی مشترک استفاده می شود و شما می توانید با استفاده از این ورودی به راحتی به حمام چمبرلی تاش دسترسی داشته باشید.

 

نمایی از داخل حمام چمبرلی تاش

 

بهترین روش سفر برای بازدید از استانبول

بهترین روشی که برای سفر و بازدید از استانبول به خصوص حمام سنتی چمبرلی تاش می توان گفت، خرید تور استانبول می باشد. چمبرلی تاش یکی از مهم ترین مراکز تاریخی استانبول به شمار می رود که همه ساله گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند و امروزه به یکی از مهم ترین جاذبه های زنده گردشگری این شهر تبدیل شده است. در این مقاله شما را با یکی از صد ها جاذبه گردشگری استانبول یعنی حمام سنتی چمبرلی تاش استانبول آشنا کردیم و به شما گفتیم که چرا باید از این مرکز تاریخی دیدن کنید.

جهت رزرو بلیط هواپیما استانبول، تور ( تور استانبول ، دبی و …) و یا هتل می توانید به پنل رزرواسیون آنلاین دلتابان مراجعه نمایید و در کوتاه ترین زمان ممکن و به راحتی رزرو خود را انجام دهید.

نظرات کاربران