غذاهای سنتی بنتوتا

میهمانی به صرف غذاهای سنتی بنتوتا

غذاهای سنتی بنتوتا

غذاهای سنتی بنتوتا یکی از مهمترین عوامل جذب انبوه گردشگران به این شهر بوده است. قبل از پرداختن به این موضوع آشنایی اندکی با شهربنتوتا  پیدا خواهیم نمود.بنتوتا شهر کوچکی با جمعیتی کمتر از پنجاه هزار نفر می باشد که در جنوبی‌ترین بخش کشور سریلانکا واقع شده است. این شهر همچنین در نزدیکی شهر کلمبو نیز می باشد. دلیل شهرت این منطقه غذاهای سنتی بنتوتاو داشتن سواحل زیبا است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. علاوه بر ماسه‌های طلایی و چشم نواز این ساحل که در سایه سار نخل‌های سر به آسمان کشیده، مناظری رویایی را به وجود آورده اند،غذاهای سنتی بنتوتانیز میل هر گردشگری را به سفر به این شهر بر می انگیزاند.خوب است قبل ازبررسی غذاهای سنتی بنتوتا، کمی با مردم این شهر و همچنین فرهنگ آن ها آشنا شویم.

نگاهی به فرهنگ شهر بنتوتا

بنتوتا شهری آرام بوده که از نظر فرهنگی بسیار غنی می باشد. در این شهر می توان شیوه های زندگی، مذهب و تمدن در هم آمیخته ای را مشاهده کرد. درتمامی بخش های شهربنتوتا نقاطی یافت می شوندکه در حیطه ی معماری به عنوان برجسته ترین طراحی ها در سریلانکا شناخته می شوند. طراحی و ارائه ی این شهرتوسط یک معمار معروف سریلانکایی به نام “جِفری باوا” انجام شده است.اگر خیال سفر به شهربنتوتا را داشتید، منتظر دیدن بازارهای ساحلی، خرده فروشی های اجناس درنقاط مختلف ساحل و غذاهای سنتی بنتوتا باشید.

ازتفریحات ساحلی بنتوتا می توان به ورزشهای آبی مانند غواصی، قدم زدن درشن های ساحل،اسکی روی آب،شناو…. اشاره کرد. شب های بنتوتا بسیار آرام به دور از هیاهو و ازدحام است. در مقابل در طول روز، آمد و شد تمام مردم شهر در خیابان ها و ساحل بسیار بوده و عده ی زیادی از مردم شهر نیز در حال فروش محصولات خود به گردشگران هستند.


مردم شهر بنتوتا

شهر بنتوتا دارای مردمانی بسیار ساده و آرام می باشد. همانطور که پیش تر بیان شد، بنتوتا در جایگاه یک منطقه ساحلی در سریلانکا،محبوبیت زیادی یافته است اما مشاهدات حاکی از آن است که زندگی ساحلی، کمتر در این شهر دیده می شود. صنعت گردشگری و جذب مهمانان در مراکز توریستی و اقامتی این شهر را می توان مهمترین منبع درآمد مردم دانست. مهمان نوازی و رفتار خوش، از ویژگی های بارز مردم شهربنتوتا است.لازم به ذکر است که ساکنین این شهرتحت هیچ شرایطی به مذهب و ملیت افراد توجهی نداشته و همواره با به آرامی و مهر با گردشگران خارجی برخورد می کنند.روش عمده ی کسب و کار در این شهر فعالیت در زمینه ی توریسم، آژانس های مسافرتی و گردشگری می باشد.

[cn-suggest-posts sts=”شناخت و آشنایی با اقامتگاه های بنتوتا” stl=”https://deltaban.com/bentota-resorts/” sbs=”رزرو هتل خارجی” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

غذاهای سنتی بنتوتا

در خصوص غذاهای سنتی بنتوتا می توان گفت آشپزی، یکی از دلخوشی های مردم شهربنتوتا به شمار می رفته است. دلیل فراوانی رستوران های خوب و ارزان در این شهر نیز همین علاقه ی مردم به آشپزی می باشد.درست در دوران استعمار بود که فرهنگ غذایی مردم شهر بنتوتا دست خوش تغییرات مهمی شد.

نمایی از غذاهای سنتی بنتوتا

جالب است بدانید که در این شهر می توان طعم آشپزی مردم هلند، بریتانیا و اعراب را در غذاهای سنتی بنتوتا چشید. در میان غذاهای سنتی بنتوتا غذاهای دریایی هم طرفداران خاص خودش را دارد.

برخی از مهمترین غذاهای سنتی بنتوتا

• انواع غذاهای دریایی شامل خرچنگ، میگو، صدف دریایی
• سبزیجات به همراه برنج
• انواع سالاد
• پاستا و پیتزا
• خوراک های مخصوص به سبک هندی با طعم تند و آتشین
• منوی ویژه ی غذاهای سریلانکایی با ادویه فرآوان و بسیار تند


کسب و کار با غذاهای سنتی بنتوتا

صنعت پرورش تودیToddyیکی دیگر از مهارت های مردم شهر بنتوتا است که به عنوان یک کسب و کار نیز می توان به آن نگاه کرد.نتیجه ی این فعالیت تهیه یک نوشیدنی مخصوص با نام صنعت پرورش تودی است.این گیاه همانند درخت نارگیل، یکی از گونه های نباتی است که تنها در مناطق ساحلی به صورت بومی رشد و پرورش می یابد.
عمدتا در سواحل شهر بنتوتا و دیگر سواحل سریلانکا، رشد دو گونه درخت بومی چشمگیر است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:
1- درخت نارگیل: که از شیره آن به عنوان خوراکی و نوشیدنی مصرف می شود.
2- درخت :Toddyکه شیره این درخت نیز بسیار خاص و منحصر به فرد است. ارتفاع درختان تودی، چیزی بین 60 تا 100 متر می باشد. بدین ترتیب بالا رفتن از این درخت ها برای تهیه شیره گیاه و چیدن میوه ها، بسیار دشوار و خطرناک است.

ذائقه ی غذایی مردم شهر بنتوتا

در خصوص ذائقه ی غذایی مردم شهر بنتوتا باید دانست مردم شهر بنتوتا شیرینی ها را به صورت افراطی مصرف میکنند. به عنوان مثال خرما، شیره قند، شیره نارگیل و دارچین در غذاهای مردم این سرزمین فراوان است. ادویه ی رایج در غذاهای سنتی بنتوتا نیز دارچین و کاری است.غذاهای سنتی لذیذی نیزدر منطقه گاله فیس طبخ می شوند که گردشگران می توانند در کنار منظره زیبای دریا آن ها را میل کنند.در شهر بنتوتا فروش مواد غذایی در خیابان ها امری رایج و عادی است. فقط اگر کمی دل و جرأت داشته باشید می توانید یک ساندویچ هندی از ماشین قراضه ای که کنار پیاده رو پارک شده بخرید تا طعم لذیذ آن را برای همیشه زیر دندان هایتان باقی بماند.
اگر در فصل گرما به شهر بنتوتا سفر کردید، خوردن یک بستنی یخی را به شما پیشنهاد می کنیم.بستنی فروش های گاریچی بستنی های لذیذی برای شما آماده کرده اند.

معرفی برخی از رستوران ها برای صرف غذاهای سنتی بنتوتا

اگر به شهر بنتوتا سفر کردید، لازم است بدانید در این شهر نیز رستوران رفتن می تواند یکی از فعالیت‌های تفریحی جذاب باشد. گردشگران در بنتوتا می‌توانند از بین رستوران‌های گوناگون شهر، باب سلیق ی خود هر کدام را که دوست داشتند انتخاب کرده و طعم غذاهای سنتی بنتوتا را امتحان کنند. با توجه به مطالب ارائه شده در رابطه با بنتوتا و ویژگی های توریستی آن، در ادامه ی مطلب به معرفی برخی رستوران های بنتوتا برای شما خواهیم پرداخت تا قبل از سفر تعدادی از بهترین رستوران‌های شهر را بشناسید و با خیال آسوده یکی ازغذاهای سنتی بنتوتارا برای خوردن انتخاب کنید.

• کافه رستوران Pier 88 River
• رستوران Randholee
• رستوران بنتوتا راک بیچ Bentota Rock Beach
• رستوران بریز Breeze
• رستوران Frangipani
• رستوران Amal villa
• رستوران Awanhala Beach
• رستوران Aida Ala Carte
• رستوران Bentota Lake
• چایخانه CHAPLON
• رستوران Diya Sisila
• رستوران گلدن گریل Golden Grill
• رستوران THE Loft
• رستوران غذای دریایی Mallis seafood
• رستوران Panchi Villa
• کافه Villa
علاوه بر موارد نام برده شده می توان از میان رستوران های طبخ غذاهای سنتی بنتوتا به مواردی از جمله رستوران غذاهای سنتی، اژدهای طلایی با غذاهای چینی، رستوران هندی، رستوران بین المللی، ناواراتنا و کافه این هتل را برشمرد که هر کدام خواهند توانست تجربه ی جدیدی از طعم غذاهای سنتی بنتوتا  برای شما به ارمغان بیاورند.

نظرات کاربران