مکان‌های گردشگری در هندوستان
6 آذر 1397
هند

مکان‌های گردشگری در هندوستان

فهرست مطالب

سفر به هندوستان

مکان های گردشگری در سفر به هندوستان و معبدهای غاری شکل سنگی و صخره‌ای آجانتا و آلورا، از هنرهای مذهبی در دنیا است که نظیر ندارد.  غارهای آجانتا از مجموع 30 غار بسیار زیبا که پر از نقاشی‌های مذهبی است که اکثر این نقاشی‌ها در رابطه با بوداست. غارهای آجانتا در شهر جالگائون هند در 40 کیلومتر این شهر واقع است که قدمت غارها به 2 قرن پیش از میلاد بر می‌گردد. حکاکی‌هایی از تصویر هیئت اعزامی خسرو پرویز به هند در دیواره‌های یکی از این غارها به چشم می‌خورد.

 

غارهای شگفت انگیز آلورا و آجانتا هندوستان

غارهای آلورا در ایالت ماهاراشتر هندوستان در 30 کیلومتری اورنگ آباد واقع می‌باشد که بین قرن‌های پنجم و دهم ساخته شده‌اند. غارهای آلورا مشتمل بر 12 غار بودائی متعلق به قرن‌های ششم و هشتم میلادی و 17 غار هندو که متعلق به قرن‌های ششم و نهم و 5 غار جین نیز متعلق به قرن هشتم و دهم میلادی می‌باشند و همه این غارها در مجاورت هم ساخته شده‌اند و همگی نشان از نوعی هماهنگی مذهبی متداول در این دوره از تاریخ هند محسوب می‌گردد. همه این آثار در میراث جهانی یونسکو در سال 1983 به ثبت رسید.

هندوستان

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور  جذاب سفر کنید.

دهلی

شهر دهلی پایتخت هند، دنیایی از شگفتی‌ها و تضادهاست. در مرکز شهر یعنی دهلی قدیم، مساجد، قلعه‌ها و بازارهایی با قدمت تاریخی متعددی وجود دارد.  در جنوب بخش قدیمی شهر دهلی، دهلی‌نو واقع است که جاذبه‌های مدرن و متنوع و معماری مستعمراتی دارد.

گشت و گذاری در هزاران معبد هند

کشور هندوستان سرزمینی با ادیان و اعتقادات متنوع و دارای معابد گوناگون می‌باشد. از معبدهای قدیمی و باستانی گرفته تا معابد باشکوه مدرن و امروزی. معبد طلایی (Amritsar) مقدس‌ترین معبد مذهب سیک(Konark) معبدی به شکل یک ارابه‌ی سنگی بزرگ و معبد جدید (Akshardham) در دهلی نو از معابد هند می‌باشد که اکثر گردشگران از این معابد بازدید می‌کنند.

رود گنگ

بزرگ‌ترین رود شبه قاره هند رود گنگ است که 2506 کیلومتر طول آن می‌باشد.  رود گنگ نزد هندوها بسیار حائز اهمیت و دارای تقدس است.  شهر دیدنی و حیرت انگیز بنارس، یکی از شهرهای زیارتی و مقدس هندوها، در کرانه‌های رود گنگ که افراد زیادی هنگام طلوع و غروب خورشید در آنجا به عبادت مشغول هستند و مردان مقدس غسل‌های سنتی خود را در آنجا بجا می‌آورند.

رود گنگ از ایالت اوتارانچاند و از مرکز کوه‌های هیمالیا سرچشمه می‌گیرد و سرتاسر شمال هند و کشور بنگلادش را سیراب می‌کند و سرانجام از طریق یک دلتا به خلیج بنگال می‌ریزید.

بمبئی یا مومبای

دهلی به خودی خود سرشار از تاریخ و معماری قدیمی است. ولی مومبای که سابقاً با نام بمبئی مشهور بود پایتخت مد، تجارت و سرگرمی، فیلم هند است. مومبای جایی است که در آن بلندترین آسمان خراش هند را در میان زاغه‌ها و بازارچه‌های خرابه‌ها مشاهده خواهید کرد.

مومبای جاذبه‌های گردشگری متنوعی دارد. معبدهای غاری باستانی، رستوران‌های بی نظیر، بناهای استعماری، استودیوهای فیلم سازی بالیوود و شلوغ‌ترین ایستگاه قطار در دنیا.

کشمیر

کشمیر سرزمینی در شمال غربی شبه جزیره هند است. دره‌ی افسانه‌ای کشمیر، بسیار شگفت انگیز و خیلی زیباست. این منطقه پر از مساجد قدیمی و باغ‌های مغولی و دریاچه‌ای آرام که قایق‌ها به آرامی در آن شناورند.  باغ‌های مغولی توسط گورکانیان هند به سبک معماری ایرانی ساخته شده است در این باغ‌ها سبک و سیاق ساختاری چهارباغ مشهود است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران