تصویری از جاذبه های کوش آداسی

برترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی

کشور ترکیه در همسایگی ایران واقع شده است و هر ساله گردشگران زیادی از ایران و سایر کشورها به این کشور سفر می‌کنند. کوش آداسی یکی از شهرهای توریستی کشور ترکیه است و بر اساس آمار بعد از استانبول دومین شهر دیدنی و توریستی ترکیه به حساب می‌آید.  ما در این مطلب قصد داریم بهترین جاذبه های کوش آداسی را به شما معرفی کنیم،

پس اگر قصد خرید بلیط هواپیما کوش آداسی را دارید با ما همراه باشید.

نمایی از کوش آداسی

پارک ملی دلتای آیدین

 این شهر جاذبه های گردشگری بسیاری دارد. پارک ملی دلتای آیدین که به آن بیوک مندرس نیز گفته می‌شود یکی از جاذبه‌های آن به شمار می‌رود. این پارک بسیار زیبا در بین دو منطقه سکه و کوش آداسی واقع شده است. نکته جالب و مهم در رابطه با این پارک این است که این پارک در بین مردم بسیار شناخته شده است و آن را یک پارک مقدس می‌دانند. قدمت این پارک به قرن 8 و 9 میلادی بر می‌گردد. این پارک یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی است و هر ساله در آن کنفدراسیون‌های علمی برگزار می‌شود.

آدالند از بهترین جاذبه های کوش آداسی

آدالند یکی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی است که بسیار محبوب و پر طرفدار است. این مکان در شش کیلومتری پارک آکوا فانتزی و کوش آداسی واقع شده است. با این که این پارک در مقایسه با پارک‌های دیگر محبوبیت و معروفیت کمی دارد اما بسیار بسیار محبوب و پر طرفدار است. معمولا در این پارک نمایش دلفین‌ها برای گردشگران برگزار می‌شود.

دیدایما

تصویری از شهر کوش آداسی

دیدایما منطقه افسانه‌ای در کوش آداسی است و جز جاذبه های گردشگری آن به حساب می‌آید. دیدایما بعد از بنای دلفی در یونان باستان به عنوان دومین تالار بزرگ مذهبی در جهان باستان به حساب می‌آید. این محل در حقیقت مرکز تمرکز افراد تمدن هلینمی‌ها بوده و به همین دلیل این تالار در این محل بنا شده است. دیدایما بنایی تاریخی است و از زمان کنستانتین به بعد رو به زوال رفته است.

گوورجین آداسی از دیگر جاذبه های کوش آداسی

گوورجین آداسی بعد از قیام مورا از طرف عثمانی‌ها در قرن 19 میلادی گورجین آداسی را همانند پاسگاه و کلانتری بنا کرده‌اند و هدف آن نگهبانی از جزیره‌ها بوده. گوورجین آداسی یکی از جاذبه‌هایی است که بهتر است حتما به آن سر بزنید.

پرینه

از دیگر جاذبه های کوش آداسی پرینه است که در کنار چشم انداز کوهستانی محیط زیست طبیعی و بازمانده‌های تمدن هلینمی از تمدن یونانیان به چشم می‌خورد. این محل 4500 سال قبل از مسیح بسیار پر رونق و پیشرفته بوده، به دلیل بالا آمدن سطح آب این شهر تا حد زیادی زیر آب رفته است. همچنین پرینه دارای آمفی تئاتر 6500 نفره است.

جزیره کبوتر

تصویریس از ساحل کوش آداسی

 اگر وارد این جزیره شوید می‌توانید باقی مانده‌های یک قلعه ی بیزانسی که مربوط به قرن 132 است را ببنید. در طول تاریخ این قلعه برای مدتی مقعر دزدان دریایی بود. برج و بارو و دیوارهای این قلعه بعدها به مجموعه‌ی این قلعه در جزیره‌ی کبوتر در طول زمان اضافه شدند. در این جزیره شما کافه و رستوران‌های زیادی را می‌بینید که فضای آن جا را توریستی‌تر کرده است.

روستای گوزل چاملی

یکی دیگر از جاذبه های کوش آداسی روستای گوزل چاملی است. این روستا محل برگزاری بسیاری از کنفرانس‌های علمی و سیاسی بوده است. گردشگاه‌هایی برای استفاده روزانه در آن وجود دارد.

منطقه بندرگاه

در این منطقه کاروانسرای بزرگ و معروفی قرار دارد که توسط یکی از شاهان عثمانی بنا شده است.

غار کاراجا یکی دیگر از جاذبه های کوش آداسی

تصویری از غار کاراجا کوش آداسی

غار کاراجا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوش آداسی است که یکی از غارهای شگفت انگیز دنیا به حساب می‌آید و محل مناسبی برای سکونت انسان‌های اولیه بوده است. هر ساله هزاران توریست از این غار دیدن می‌کنند. البته این غار چندین ماه در سال تعطیل است تا مورد بررسی و مقاوم سازی قرار بگیرد.

شبه جزیره دیلک

شبه جزیره دیلک یکی‌دیگر از جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی است. سواحل بسیاری در این جزیره برای فعالیت‌های آبی وجود دارد. برای افرادی که به طبیعت گردی علاقه دارند این جزیره می‌تواند بهترین گزینه باشد.

افه سوس

یکی از شهرهای دیدنی و جذاب کوش آداسی افه سوس است که یک شهر چند هزار ساله است و شهرت آن به دلیل تاریخچه غنی‌اش است و هر ساله گردشگران زیادی جذب آن می‌شوند. این شهر در قرن دهم قبل از میلاد بنا شده است و در واقع بین ازمیر و کوش ‌آداسی واقع شده است و می‌توان از هر دو شهر به سمت آن رفت.

ساحل بانوان یا کادینلار ساحیلیسی

ساحل بانوان یا کادینلار ساحیلیسی نیز یکی از بهترین ساحل‌های کوش آداسی است. این ساحل بازی‌های بسیاری دارد و دارای امکانات رفاهی مناسبی است.

روستای کیزارلی از جاذبه های کوش آداسی

توصری از اذبه های کوش آداسی

روستای کیزارلی یکی از روستاهای پر جاذبه کوش آداسی است. بافت این روستا عمدتا از نوع باغ و زمین‌های زراعی است و بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند و انگور مهم‌ترین محصول این روستا است.

جاذبه های کوش آداسی ، پلاژهای کوش آداسی

از محبوب‌ترین پلاژهای کوش آداسی در بین توریست‌ها پلاژ گوورچین آداس، پلاژ کارا اوا، پلاژ سوگی، پلاژ کالاماکی، آب گرم یاوان سو، پلاژ ییلانچی بورنو، پلاژ یاوان سو، پلاژ کوشتور، آب گرم ونوس و آب گرم گوزل چاملی است که با دیدن آن‌ها زیبایی دوچندان این پلاژها را درک خواهید کرد.

به طور کلی، کوش آداسی یکی از شهرهای دیدنی و توریستی ترکیه است که دارای جاذبه‌های گردشگری بی نظیری است. اگر به ترکیه سفر می‌کنید دیدن این شهر را از دست ندهید.

نظرات کاربران