آرامگاه ابوعلی سینا همدان
20 آذر 1397
همدان

آرامگاه ابوعلی سینا همدان

معرفی آرامگاه ابوعلی سینا

هیچ کس نیست که تاکنون نام ابوعلی سینا پزشک نامدار ایرانی را نشنیده باشد. آرامگاه این مرد فرزانه در همدان قرار گرفته است. امروز دلتابان قصد دارد یک تور کامل را برای شما عزیزان به مقصد آرامگاه ابوعلی سینا همدان برگزار کند. همراه ما باشید تا هرچه درباره آرامگاه ابوعلی سینا همدان نمی دانید را امروز کشف کنید.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

تور ترکیه لحظه آخری

آرامگاه ابوعلی سینا همدان

همدان یکی از زیباترین استان های ایران است، چه از نظر داشتن بناهای تاریخی و چه از نظر داشتن جاذبه های طبیعی. ابوعلی سینا پزشک نامدار ایرانی یکی از بزرگترین دانشمندان زمان خویش بوده است که مقبره وی در همدان قرار گرفته است. در حال حاضر آرامگاه ابوعلی سینا به یکی از جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل شده است که هر ساله افراد زیادی برای بازدید از آن راهی این شهر می شوند. اگر بخواهیم بیشتر درباره بنا توضیح دهیم باید بدانید که ستون های آن از جنس سنگ گرانیت است و به دقت و ظرافت تراشیده شده اند تا جلوه زیبایی را به نمای این آرامگاه باشکوه بدهند. مساحت زمینی که به آرامگاه  اختصاص داده شده است حدود 3000 متر مربع است و بنای اصلی نیز مساحت 1792 متر مربعی دارد. آرامگاه ابوعلی سینا به ثبت میراث فرهنگی نیز رسیده است.

تور ترکیه ارزان

آرامگاه ابوعلی سینا همدان

معماری زیبای آرامگاه 

در طراحی و ساخت این بنا سعی شده است تا به دو سبک معماری توجه شود، یکی معماری ایران باستان و دیگری معماری بعد از اسلام، همچنین در اطراف بنا سعی شده است تا به تقلید از باغ های ایرانی کار شود و آب نمایی که در وسط حیاط این آرامگاه نیز قرار گرفته است کاملا سنتی و شبیه حوض های خانه های قدیمی ایرانی است. آرامگاه همچنین به تقلید از معماری گنبد قابوس ساخته شده است و معماری قسمت بالایی آن به شیوه همان معماری استفاده شده در گنبد قابوس است. تفاوت این دو بنا در تعداد ستون های آنها است. گنبد قابوس 10 ستون و آرامگاه ابوعلی سینا 12 ستون دارد که خود نشانه ای از 12 علمی است که ابوعلی سینا بر آنها مسلط بوده است.

تور ارمنستان ارزان

آرامگاه ابوعلی سینا همدان

بخش های مختلف آرامگاه 

این بنای بزرگ از بخش های متعددی نیز تشکیل شده است. مقبره بخش اصلی و مهم آن است. همچنین مقبره ابوسعید دخدوک که یکی از دوستان ابن سینا نیز بوده است در همین مکان می باشد. همچنین در بخش ورودی به مقبره ابوالقاسم عارف قزوینی نیز برخورد خواهید کرد.

بخش دیگر تندیس ابو علی سینا است که در بخش جلویی آرامگاه ابوعلی سینا نصب گردیده است. بخش دیگر کتابخانه آرامگاه  است که می توانید از آن دیدن کنید. در این مکان 8000 جلد کتاب وجود دارد که به صورت چاپی و یا خطی به زبان فارسی و یا سایر زبان های دنیا است که باعث ارزشمندتر شدن این مجموعه گردیده است. موزه آرامگاه ابوعلی سینا و محوطه آرامگاه نیز از دیگر بخش های تشکیل دهنده این مکان می باشند. در موزه این مجموعه سکه ها ،سفال ها و سایر اشیا قدیمی مربوط به سده های پیش از میلاد مسیح موجود می باشد.

آرامگاه ابوعلی سینا همدان

چگونه به آرامگاه ابوعلی سینا همدان بروید

آدرس آرامگاه ابوعلی سینا همدان: استان همدان، شهر همدان، میدان بوعلی سینا است.

شما می توانید به آسانی برای رسیدن به این آرامگاه از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. اتوبوس های شهری همدان در میدان بو علی سینا توقف کرده اند و شما می توانید توسط آنها خود را به آرامگاه ابوعلی سینا برسانید. همچنین به خاطر داشته باشید زمان های بازدید از این مجموعه همه روزه از ساعت 8.5 صبح تا 17 بعد از ظهر است و در روز های تعطیل نیز باز نیست. همچنین برای ورودیه نیز لازم است تا 3000 تومان پرداخت نمایید.

نکات مهم در بازدید از آرامگاه 

شما می توانید جوری برنامه ریزی کنید که بعد از بازدید از آرامگاه بوعلی سینا همدان بتوانید به نقاط دیگر شهر همدان نیز سر بزنید. برای نمونه آرامگاه باباطاهر تنها 3 کیلومتر از شما فاصله دارد و یا می توانید خود را به موزه هگمتانه و یا موزه مفاخر برسانید. همچنین به خاطر داشته باشید زمان بازدید خود را جوری تنظیم نمایید که بتوانید از تمام بخش های آرامگاه ابوعلی سینا بازدید کنید. اگر بازدید را به ساعت پایانی آن موکول کنید ممکن است نتوانید همه بخش های این مکان، به خصوص کتابخانه آن را به طور کامل بازدید کنید. ما در دلتابان امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای شما سفری ایمن آرزومندیم.

hamedan

نظرات کاربران