راهنمای سفر سفر و گردشگری
  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
  • نظرات: 0
  • بازدید: 139
  • لایک:
    4+

هر کشوری بنا به فرهنگ و آدابی که دارد، یک سری کارها و یا رفتارهایی را در جامعه‌ی خود ناپسند می‌داند. برای مثال کشوری مانند سنگاپور، جویدن آدامس که در ظاهر بسیار ساده به نظر میرسد را منع کرده و به نوعی قانونی تحت عنوان ممنوعیت جویدن آدامس را برای مردمانش وضع کرده است. به هر حال از این دست قوانین و نبایدها در کشورهای مختلف کم نداریم و هستند دیگر کشورهایی که با وضع قوانین و یا منع برخی ازکارهای پیش پا افتاده، در بین مردمان جهان زبان زد شده اند. برای همین دلتابان در این مطلب قصد دارد به برخی از بایدها و نبایدها در کشورهای مختلف بپردازد تا در صورت سفر به هر نقطه از این کره ی خاکی با مشکلی روبرو نشوید. اگر شما هم به دانستن کارهای ممنوعه در کشورهای جهان علاقه دارید، در ادامه با ما همراه باشید.  

معرفی برخی از نبایدها در کشورهای مختلف 

در سنگاپور آدامس نجوید

شاید یکی از عجیب ترین نبایدها در کشورهای جهان، مربوط به ممنوعیت جویدن آدامس در سنگاپور باشد. سنگاپور کشوری مدرن و شیک است که نظافت در آن حرف اول را میزند و بر این اساس بیشتر مردم سنگاپور در خصوص نظافت شهری بسیار سخت گیر هستند. جویدن آدامس در سنگاپور از جمله کارهایی است که نباید انجام داد و به نحوی منع قانونی دارد. همچنین در صورت مشاهده افراد در حال جویدن آدامس، مبلغ 500 دلار جریمه در نظر گرفته شده است. جالب است بدانید از سال 2004 در این کشور قانونی وضع شد که در پی آن فقط بیمارانی که نامه از پزشک و یا دندانپزشک خود داشته باشند، میتوانند آدامس بجوند.

جویدن آدامس از نبایدها در کشورهای مختلف

در روسیه دسته گلی با تعداد گل زوج ندهید

از دیگر نبایدها در کشورهای مختلف مربوط به روسیه میشود. دادن دسته گل با تعداد گل زوج در کشور روسیه نوعی بی احترامی تلقی میشود و فقط در مراسمات ترحیم و خاکسپاری مورد اسفاده قرار میگیرد. پس برای آنکه در روسیه به کسی بی احترامی نکنید، دسته گلی با تعداد گل فرد هدیه دهید.

دادن دسته گل فرد، از کارهای ممنوعه در روسیه

 بی احترامی به خاندان سلطنتی در تایلند ممنوع

هر گونه بی احترامی و یا حتی ساختن جوک درباره خاندان سلطنتی در تایلند جرم محسوب میشود و افرادی که چنین عملی را مرتکب شوند، به 3 تا 15 سال حبس محکوم خواهند شد. بر این اساس یکی از کارهای ممنوعه در کشورهای جهان به تایلند و بی احترامی به خاندان سلطنتی اختصاص دارد.

بی احترامی به خاندان سلطنتی از کارهای ممنوعه در تایلند

در چین هرگز به کسی خیره نشوید

چین، یکی دیگر از ممنوعیت های جالب و نبایدها در کشورهای مختلف را در خود جای داده است. ارتباط چشمی و یا خیره شده به کسی در کشوری مثل چین نشانه ی بی احترامی است و تنها این کار زمانی رخ میدهد که فردی از دست فرد دیگری عصبانی باشد. پس در صورت سفر به چین هرگز این کار را نکنید و سعی کنید میهمان خوبی باشید.

خیره شدن، از نبایدها در کشورهای مختلف

در آلمان پیشاپیش تولد کسی را تبریک نگویید

پیشاپیش تولد کسی را تبریک گفتن در اکثر جاهای دنیا عملی است پسندیده که نشانه ی اوج احترام به فرد متقابل را میرساند. اما در آلمان این قضیه کمی متفاوت تر است و به نوعی بد شانسی را برای آنها به همراه خواهد آورد. آلمانی ها طبق خرافاتی که دارند، پیشاپیش تبریک گفتن تولد را نوعی بی احترامی میدانند و معتقدند که بدشانسی و نحسی را برای آنها به همراه خواهد آورد.

تبریک تولد در آلمان، از نبایدها درکشورهای مختلف

ممنوعیت صحبت کردن با صدای بلند در وسایل نقلیه عمومی کره جنوبی

کره جنوبی از جمله کشورهایی است که رعایت سکوت در تمامی وسایل نقلیه عمومی آن، حکمرانی می‌کند. برای همین، سکوت کردن در محیط عمومی وسایل نقلیه یکی از مهمترین اقداماتی است که گرشگران باید به آن توجه داشته باشند. جالب است بدانید که اگر هم زمانی با صدای آهسته با کسی صحب کنید، باز هم هستند افرادی که به شما چپ چپ نگاه می‌کنند. بنابراین یکی دیگر از نبایدها در کشورهای مختلف مربوط به کره جنوبی است و پیشنهاد میشود در صورت سفر، آنها را رعایت کنید.

سکوت در کره جنوبی، از کارهای ممنوعه

در کشورهای آسیایی با کفش وارد منزل کسی نشوید

یکی دیگر از نبایدها درکشورهای مختلف مربوط میشود به کشورهای آسیایی. حتما به یاد داشته باشید در صورت سفر به کشورهای آسیایی، بدون کفش وارد منزل و یا عبادتگاه شوید. زیرا در غیر اینصورت به صاحب خانه و یا عبادتگاه بی احترامی کرده اید. همچنین باید به یاد داشته باشید که در برخی از کشورهای آسیایی همچون میانمار با جوراب هم نمیتوان وارد مکان های مقدس و مذهبی شد.

ورود بدون کفش، از کارهای ممنوعه در آسیا

 هرگز در چین تمام غذای خود را نخورید

و باز هم چین میزبان یکی دیگر از نبایدها در کشورهای مختلف است. این بار نبایدی در مورد خوردن غذا، کاری که در بیشتر کشورهای دنیا پسندیده به شمار میرود، در چین کمی متفاوت است. در این کشور، خوردن تمامی غذای داخل بشقاب، کاری است ناپسند. زیرا در هنگامی که تمام غذای بشقاب خود را میخورید، یعنی به نحوی دارید به میزبان میگویید که غذا کافی نبوده و او از شما به خوبی میزبانی نکرده است. پس یادتان باشد که حتما بخشی از محتویات بشقاب خود را باقی بگذارید.

فرهنگ غذا، در نبایدهای کشورهای جهان

ممنوعیت خوردن و یا آشامیدن در ماه رمضان در کشورهای مسلمان

از دیگر نبایدها درکشورهای مختلف مربوط می‌شود به ممنوعیت خوردن و یا آشامیدن در ماه رمضان و در کشورهای مسلمان. کاری که کاملا ممنوع بوده و با افراد خاطی طبق قوانین کشورهای اسلامی برخورد خواهد شد. پس در صورت سفر به کشورهای مسلمان، حتما از انجام این عمل خودداری کنید.

نخوردن غذا در ماه رمضان از کارهای ممنوعه در جهان

در آخر از شما میپرسیم که عجیب ترین قوانین و کارهای ممنوعه‌ای که شما با آن در کشورهای مختلف مواجه شده اید، چه بوده است؟

لطفا نظر خودتان را برای ما به اشتراک بگذارید.

4+
می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *