لوکس ترین خیابان مسکو, تورسکایا

شهر تاریخی مسکو, یکی از شهرهایی است که هیچ وقت از قدم زدن در خیابان‌های آن خسته نمی‌شوید و از تماشای شهر لذت می‌برید. این شهر زیبا, مملو از آثار تاریخی، رستوران‌ها رنگارنگ و خیابان‌های معروفی است که تنها قدم زدن در آن‌ها می‌تواند یک گشت و گذار اساسی را برای‌تان محسوب شود. بهتر است بدانید که بهترین زمان سفر به روسیه, فصل تابستان است و تورهای متنوعی برای این شهر جذاب وجود دارد. جالب است بدانید که یکی از لوکس‌ترین خیابان های شهر مسکو, خیابان تورسکایا است. ما در این مقاله قصد داریم این خیابان زیبا را به شما معرفی کنیم.

خیابان تورسکایا

خیابان تورسکایا یکی از طولانی‌ ترین خیابان‌های شهر مسکو محسوب می‌شود و اصلی‌ترین منطقه شهر به شمار می‌رود. با قدم زدن در این خیابان می‌توانید با تاریخ این شهر بیشتر آشنا شوید.

لوکس‌ترین خیابان شهر مسکو یکی از ارزشمندترین خیابان‌های شهر مسکو است و یک کانون فرهنگی و تاریخی در این کشور محسوب می‌شود. در این خیابان, شما می‌توانید شاهد مهم‌ترین جزئیات تاریخی روسیه شوید. خیابان تورسکایا در مسکو از دروازه ورودی اصلی شهر به کرملین آغاز می‌شود; از میدان معروف پوشکین می‌گذرد. این خیابان یکی از باشکوه‌ترین مناطق مسکو است و زمانی که در آن قدم می‌زنید، ساختمان‌های با عظمت و قدیمی در کنار فروشگاه‌ها و کافه‌های بسیار زیبا را مشاهده خواهید کرد.

در این خیابان موزه‌های کوچکی نیز وجود دارد که زمانی خانه اهالی مشهور شهر مسکو بوده است و در حال حاضر از آن‌ها به عنوان موزه استفاده می‌کنند. به قطعیت می‌توان گفت; لوکس‌ترین خیابان شهر مسکو از دلپذیرترین و جذاب‌ترین نواحی مسکو برای گردش روزانه یا صرف غذا است.

خیابان تورسکایا محفلی برای شاعران روسی

طبق گفته‌های بالا, فهمیدیم که لوکس ترین خیابان شهر مسکو خیابانی پر ازهنر, موسیقی و سرگرمی است.  تندیس دو نفر از معروف‌ترین شاعران روسی به نام‌های یسنین و پوشکین در این خیابان وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی  از نزدیک این مجسمه‌ها را ببینید  و با آن‌ها عکس یادگاری بیندازید. جالب است بدانید که این ناحیه از خیابان مکانی آرام و به دور از هیاهوی شهر است.

خیابان تورسکایا زادگاه کتاب معروف مرشد و مارگاریتا

خیابان های مسکو

یکی از مناطق مشهور در خیابان تورسکایا, پاتریارک پاندز است. این ناحیه جایی است که در آن کتاب معروف مرشد و مارگاریتا توسط میخاییل بولگاکوف نوشته شده است. جالب است بدانید که همه فعالیت‌های مرتبط با این کتاب هم در اطراف پاندز صورت گرفته است. محله پاتریارک پاندز فعلی در پایتخت، یکی از لوکس‌ترین مناطق مسکونی در مسکو و مکان محبوب مردم محلی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته است.

تورسکایا یا گورکی ؟!

خیابان تورسکایا در زمان حکومت شوروی به یاد نویسنده مشهور سوسیالیست، ماکسیم گورکی، به نام گورکی نام گذاری شده بود. اما پس از این حکومت,  در سال  1990نام این خیابان معروف و محبوب را به نام خیابان تورسکایا تغییر دادند. جالب است بدانید که اکثر پروژه های معماری دوران شوروی دولتی, تحت مدیریت شخص لنین انجام می‌شود.

اولین هتل در خیابان تورسکایا

اولین هتل بین المللی و ملی که درکشور روسیه, شهر مسکو قبل از انقلاب تاسیس شد در خیابان تورسکایا به نام هتل ملی است. پس از انقلاب در روسیه, به دستور لنین, دولت بلشو یکی از ساختمان های قدیمی‌اش به این هتل نقل مکان کرد و به عنوان دفاتر اداری از آن استفاده کردند.

اولین رستوران مک دونالد در خیابان تورسکایا

خیابان تورسکایا

اولین رستوران مک دونالدی که در کشور روسیه تاسیس شد در شهر مسکو, خیابان تورسکایا بود که در سال 1993 ساخته شد. از آن سال به بعد مردم روسی توانستند از غذاهای مک دونالد استفاده کنند و از طعم فست فود‌های آن لذت ببرند.

اولین ساختمان تلگراف

در سال ۱۹۲۶ ساختمانی در خیابان تورسکایا مسکو ساخته شد که هم اکنون نیز یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ساختمای شوروی در روسیه به حساب می‌آید. ساختمان تلگراف فعلی، توسط بسیاری از شرکت‌های کوچک و ذهن‌های خلاق که ترجیح می‌دهند در چنین شرایطی کار کنند، مثل یک دفتر در فضای باز استفاده می‌‌شود.

اولین سوپرمارکت ارمنی در خیابان تورسکایا

اولین سوپرمارکت ارمنی در لوکس‌ترین خیابان شهر مسکو در مسکودر سال 1952 افتتاح شد. این سوپرمارکت یکی از مکان‌های محبوب مردم محلی و ارمنی‌ها در کشور روسیه است و برای خرید غذاهای لذیذ و سنتی ارمنی بهترین گزینه است. جالب است بدانید که طراحی و فضای داخلی این سوپرمارکت همچنان دست نخورده و بکر مانند روز اولش است.

اولین متد بازیگری استینسلاویسکی لوکس ترین خیابان شهر مسکو

خیابان تورسکایا شهر مسکو

دو نفر از شناخته شده‌ترین بازیگران روسی به نام‌های کنستانتین استینسلاویسکی و ولادیمیر نمیروویچ دانجنکو در یک تئاتر هنری معروف به نام چخوف در یکی از مناطق خیابان تورسکایا در مسکو کنار هم ایفای نقش کردند. در این محل، آن‌‌ها یک سبک تئاتری فوق‌‌العاده, واقع ‌گرایانه را ابداع کردند که بعدها به‌ عنوان متد بازیگری مرسوم شد و به یکی از اصلی‌‌ترین سیستم‌‌های پیشرو بازیگری برای تمام بازیگران در سراسر دنیا تبدیل شد.

5امین خیابان گران جهان

خیابان تورسکایا در مسکو پنجمین خیابان گران جهان است. قیمت اجاره هر فوت مربع از زمین‌های این خیابان بیشتراز 500 دلار است. بیشتر فروشگاه‌های لوکس و مجلل مسکو در این خیابان زیبا وجود دارد. لوکس‌ترین خیابان شهر مسکو منتهی به میدان سرخ, می‌شود که ​​لوکس‌ترین خیابان شهرمسکو است و یکی از محبوب‌ترین مناطق خرید در این شهر به شمار می‌رود. این خیابان دارای مغازه‌ها، رستوران‌ها و مکان‌های دیدنی بی‌شماری است و در هر ساعت از شبانه‌روز شلوغ  و پذیرای مسافران و مردمان زیادی است.

نظرات کاربران