بهترین سواحل دبی
30 فروردین 1400
جاذبه گردشگری

بهترین سواحل دبی؛ برای شنا و غوطه ور شدن در آفتاب

همانگونه که در جریان هستید، دبی از لحاظ جغرافیایی، آب و هوایی بسیار متفاوتی دارد و به طور کلی از جمله مناطق گرمسیر در جهان به شمار می‌رود.

زمانی که به پاییز می‌رسیم، بسیاری از گردشگران تمایل دارند در بهترین سواحل دبی به شنا بپردازند. البته باید به این نکته توجه داشت، شنا کردن تنها منحصر به فصل پاییز نمی‌باشد، و شما هر زمانی که بخواهید می‌توانید شنا کنید.

با توجه به اقلیم جغرافیایی خاص دبی، بهترین زمان شنا از اواسط پاییز تا اواسط بهار می‌باشد. همچنین می‌توانید جدا از سواحل، از دیگر مراکز تفریحی و سرگرمی‌های بیشمار آن بهره‌مند شوید.

در این موضوع تمرکز ما بر روی سواحل زیبای این شهر ساحلی است. باید این را به سفر دوستدان بگوئیم که، اگر دوست دارید در محیط آرام و به دور از حاشیه اوقات فراغت خود را سپری کنید، مهمترین و بهترین آن استفاده از جزایر دبی است.

جزایری ناب و دوست‌داشتنی که برای استراحت و شنا بسیار مناسب تلقی می‌شوند.

امروزه امکانات و تجهیزات بروز و منحصر به فردی را در دبی مشاهده خواهید کرد. طوریکه کاملا مات و مبهوت از این همه امکانات مدرن خواهید شد.

یکی از مکان‌هایی که در آن تکنولوژی‌های روز دنیا به کار رفته، و شکل زیبا و تجلی بخشی به آن داده و باعث می‌شود مسافران لحظات جذاب، راحت و دلنشین را سپری کنند، جزایر خصوصی دبی است.

همین امر آن‌ها را از جزایر سنتی متمایز ساخته است، البته به این معنا نیست که در جزایر عمومی جذابیتی نهفته نباشد.

ما در این نوشته به بررسی مهم‌ترین سواحل عمومی و خصوصی دبی خواهیم پرداخت. با دلتابان همراه باشید.

ساحل جمیرا | Jumeirah Beach  

ساحل جمیرا دبی

بدون شک انتخاب اول مردم ایران، و همینطور سایر مردمی که از نقاط مختلف جهان به امارات سفر می‌کنند، شهر دبی و در راس آن ساحل زیبای جمیرا خواهد بود.

این ساحل از لحاظ جغرافیا در کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس قرار گرفته است و شن‌های طلایی روی آن بسیار دلبری میکند و چشمان را به خود خیره می‌کند. در این ساحل امکانات متنوع و تکنولوژی‌های روز و منحصر به فردی قرار گرفته، که حتی مردمان محلی این شهر نیز انتخاب نخست آن‌ها برای گذران اوقات فراغت و پیاده روی می‌باشد.

افرادی که تمایل به ورزش‌های آبی ندارند، می‌توانند در شن‌های طلایی این ساحل و برروی صندلی‌هایی که از قبل تعیین شده نشسته، و اقدام به حمام آفتاب کنند.

لازم به ذکر است، این ساحل نخستین بار در سال ۱۹۸۹ افتتاح شده و مساحت آن چیزی در حدود کمی کمتر از ۱۳ هکتار می‌باشد.

همین‌طور در محوطه پشتی ساحل درخت‌های نخل فراوانی قرار گرفته، که بسیاری از خانواده‌ها در زیر سایه این درختان کمپ خود را برپا می‌کنند.

امکانات ساحل جمیرا

از لذت‌بخش‌ترین گفتنی‌های ساحل جمیرا که از بهترین سواحل دبی می‌باشد این بوده، که در کنار ساحل، غرفه‌های متعددی از موادغذایی و نوشیدنی‌ها وجود دارد و مردم می‌توانند به راحتی به این غرفه‌ها مراجعه کرده، و مایحتاج مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

یکی دیگر از ورزش‌هایی که در این ساحل بسیار محبوبیت دارد ورزش هندبال ساحلی می‌باشد که محوطه‌هایی مجزا برای دوستداران این ورزش در نظر گرفته شده است.

از مزایای دیگر این ساحل داشتن محوطه‌هایی کاملا بی‌خطر با وسایل بازی متعدد برای کودکان است، که این خود یک دغدغه مهم برای والدین می‌باشد.

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده بسیاری از گردشگران به این منطقه مراجعه کنند، وجود پارک آبی وایلد وادی است، که بسیار محبوب و مشهور میباش‌د. از دیگر مزایای آن وجود مسجد جمیرا است که بسیاری از مسافران می‌توانند به این مکان مذهبی مراجعه کنند.

ساحل دبی؛ از بهترین سواحل دبی | Dubai Beach

ساحل  شهر دبی

یکی دیگر از ساحل‌های عمومی دبی، ساحل دبی نام دارد، که فضایی بسیار وسیع دارد و فعالیت‌های مختلفی در آن انجام می‌شود.

شما در این ساحل می‌توانید از تسهیلات و امکانات ورزشی استفاده کنید.

همچنین فروشگاه ها، رستوران‌ها و کافه‌های بسیار مختلفی در این ساحل وجود دارد. حتی یکی از گزینه‌های خاص آن عکس گرفتن با شتر در سواحل می‌باشد، که بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

این ساحل در نوع خود یکی از بهترین سواحل دبی به‌شمار می‌رود و امکانات رفاهی خوبی را به خانواده‌ها ارائه می‌دهد.

در این ساحل محوطه‌های مخصوصی برای بازی کودکان تعبیه شده است. همچنین قطارهایی برای حمل مسافران نیز در آن وجود دارد.

این ساحل می‌تواند یک محل عالی برای تفریح، خرید و سرو غذا باشد. همچنین در این ساحل می‌توانید یک تصویر زیبایی از بزرگترین چرخ فلک دبی که بسیار هم معروف است، داشته باشید.

در این ساحل می‌توانید رویایی‌ترین خاطرات را برای خود و خانواده رقم بزنید.

پارک ساحلی الممزر | Al Mamzar Beach

یکی‌دیگر از بهترین سواحل عمومی دبی پارک ساحلی الممرز، که این مکان بسیار مورد استقبال توریست‌ها و گردشگران است.

دلیل اصلی آن امکانات تفریحی مختلفی است، که به گردشگران ارائه می‌دهد. این ساحل به دلبل مجهز بودن به نگهبان و گاردهای ساحلی از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

در اینجا خانواده‌ها می‌توانند تفریحاتی مانند پیک نیک روی چمن داشته باشند و آفتاب بگیرند و لذت ببرند.

همچنین برای کودکان نیز محوطه بازی در نظر گرفته شده و بچه‌ها می‌توانند با امنیت کامل، مشغول بازی شوند. این ساحل حتی دارای یک سالن آمفی تئاتر هم می‌باشد، که برنامه‌های مفرحی در آن برگزار می‌شود.

نکته جالب در رابطه با این ساحل این است، که روزهای دوشنبه و چهارشنبه آن به خانم‌ها اختصاص دارد، تا زنان مسلمان هم بتوانند آزادانه در ساحل تفریح و شنا کنند.

بهترین سواحل دبی؛ لامر | La Mer Dubai

ساحل زیبای لامر دبی

ساحل لامر نیز جز بهترین ساحل‌های عمومی دبی به شمار می‌آید.

این ساحل نیز دارای مغازه، کافه و رستوران‌های متنوعی است، و دارای فعالیت‌های تفریحی و ساحلی گوناگونی می‌باشد.

ساحل لامر دبی، برای تفریح خانوادگی بسیار مناسب است. این ساحل دارای محوطه بازی برای کودکان است که در این رابطه بسیار مشهور بوده، چون یکی از اولین زمین‌های بازی بادکردنی خارج از شرق آسیا به حساب می‌آید.

این زمین بازی «هوا هوا» نام دارد و به شکل گردنبند می‌باشد.

ساحل الصفوح | AL SUFOUH BEACH

ساحل الصفوح نسبت به سایر سواحل دبی خیلی شناخته شده نیست؛ با این حال یکی از بهترین سواحل دبی به شمار می‌آید.

این ساحل در امتداد جاده شاه‌سلمان بن عبدالعزیز السعود واقع شده است. ساحل الصفوح نسبت به ساحل‌های دیگر، نسبتا ساکت‌تر و خلوت‌تر است.

با این حال، در این ساحل نیز رستوران ها، کافه‌ها و فروشگاه‌های متعددی وجود دارد. به طور کلی، امکانات رفاهی این ساحل خوب است و بسیار مور علاقه خانواده‌ها می‌باشد.

موج‌های کف‌آلود این ساحل نیز بسیار برای بچه‌ها جذاب بوده و محیط بازی خوشایندی را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

از بهترین سواحل دبی؛ السیف |  Al Seef

ساحل السیف دبی

ساحل السیف یک ساحل بسیار قدیمی و پر رونق در دبی است. این ساحل در محله تاریخی الفهید قرار گرفته و محل اتصال بخش قدیمی و بخش مدرن و جدید شهر دبی محسوب می‌شود.

در حوالی این ساحل، رستوران ها، غرفه ها، کافه‌ها و مراکز خرید مختلفی وجود دارد.

فاصله ساحل السیف تا فرودگاه دبی ۱۵ دقیقه است. هنوز هم در این ساحل کشتی‌ها و قایق‌های سنتی عربی را می‌توان مشاهده کرد، که بیشتر آن‌ها از جنس چوب هستند.

از این قایق‌ها در گذشته برای رفت و آمد استفاده می‌شد.

این روش، دیگر مانند قبل متداول نیست، اما هنوز هم برخی برای تردد از آن‌ها استفاده می‌کنند.

ساحل کایت | Kite Beach 

ساحل کایت یکی دیگر از بهترین‌ سواحل دبی است. این ساحل شرایط بسیار خوب و مناسبی برای ورزش آبی و مفرح کایت بوردینگ، کایاک سواری و سایر ورزش‌های آبی را داراست.

اگر به دنبال آرامش در ساحل هستید؛ پیشنهاد ما ساحل کایت است. بسیاری از ورزشکاران این ساحل را برای تفریح و ورزش‌شان انتخاب می‌کنند. گفتنی است که اکثر رویددهای ورزشی سالانه در این ساحل برگزار می‌گردد.

همچنین این ساحل، مجهز به محوطه‌ای برای ورزش‌های ساحلی مانند والیبال است. یه خبر خوب برای شکم پرستان که در ساحل کایت فودکورت و رستوران‌های متعددی برای رفع گرسنگی شما وجو دارد.

این ساحل برای گروه‌های خانوادگی و دوستانه بسیار مناسب است.

ساحل سانست؛ یکی دیگر از بهترین سواحل دبی | Sunset Beach

ساحل سانست دبی

شما می‌توانید در این ساحل عمومی زیبا تفریح کنید. در فاصله‌ی بسیار کمی از این ساحل جاذبه‌های توریستی واقع شده است، و نمای برج خلیفه از این ساحل بسیار چشم‌نواز، کاملا نمایان است.

موج سواران به این ساحل بسیار علاقه دارند، زیرا مکان بسیار ایده آلی برای موج سواری و تفریحات هیجان‌انگیز آبی است.

در اوج زمستان هم هوای دبی بسیار مطلوب و دلپذیر است و شاید بهترین زمان برای موج سواری باشد.

در مورد تور دبی

دبی یکی از شهرهای مدرن و گران بین المللی است که سفر به آن شما را متحمل هزینه‌های زیادی می‌کند. قبل از سفر به دبی ابتدا باید ویزای آن را بگیرید.

برای گرفتن ویزای این شهر نیازی به مصاحبه حضوری ندارید، و آژانس‌های هواپیمایی هم می‌توانند این ویزا را برای شما تهیه کنند.

با توجه به بالا بودن هزینه‌ها در این شهر، اگر برای اولین بار است که می‌خواهید به این شهر سفر کنید؛ بهتر راه رزرو تور دبی است.

تور می‌تواند در پایین آوردن هزینه‌ها به شما کمک قابل توجهی کند.

با توجه به مقاله فوق کدام ساحل از بهترین‌های دبی بوده است؟

نظرات کاربران