دانشگاه های سوییس
29 مهر 1397
سوئیس

دانشگاه های سوییس

دانشگاه های سوئیس

پیشرفته بودن سوئیس موجب شده کوچکی آن به چشم نیامده و در جهان امروزه به­ عنوان یکی از کشورهای فعال در تمامی عرصه ­ها به ­ویژه عرصه علوم مختلف شناخته شود. تحصیل در دانشگاه ­های سوئیس از مهم­ترین دلایل توجه افراد به این کشور به شمار می­رود. سوئیس دارای دانشگاه­ها معتبر متعددی است که جایگاه ویژه ­ای را در سطح جهانی داشته و توانسته ­اند توجهات بسیاری را به خود جلب کنند. در ادامه برخی از معتبرترین دانشگاه­ های سوئیس را نام خواهیم برد.

 

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور پاتایا و تور بانکوک هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند.این تور ها از پرطرفدار ترین تور های خارجی هستند .

 

دانشگاه ای­تی­اچ زوریخ یکی از دانشگاه های سوئیس

یکی از دانشگاه­های سوئیس که از اعتبار بالایی برخوردار است دانشگاه ای­تی­اچ زوریخ است. این دانشگاه در سطح جهانی جایگاه 9 برترین دانشگاه را به خود اختصاص داده و از قدمت بالایی برخوردار است. اغلب رشته­ هایی که در دانشگاه ای­تی­اچ زوریخ تدریش می­شود رشته­ های فنی و مهندسی و علوم طبیعی است. متقاضیانی که تمایل دارند تحصیلات کارشناسی خود را در دانشگاه ای­تی­اچ زوریخ ادامه دهند باید نسبت به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشند. تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه ای­تی­اچ زوریخ به زبان­های انگلیسی و آلمانی بوده و متقاضیان باتوجه به زبانی که تسلط دارند می­توانند رشته تحصیلی خود را نیز انتخاب کنند.

دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان از دانشگاه های سوئیس

 یکی دیگر از دانشگاه­ های سوئیس که دارای اعتبار جهانی است دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان است که در رنکینگ جهانی توانسته جایگاه 12 را برای خود کسب کند. جایگاه این دانشگاه در رشته­ های فنی و مهندسی رتبه 12 بوده اما درخصوص رشته­ های علوم طبیعی جایگاه 11 را به دست آورده است. اکثر رشته­ هایی که در دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان تدریس می­شوند به زبان فرانسوی هستند اما دانشجویان می­توانند رشته ­هایی را نیز به زبان انگلیسی انتخاب کنند.

 

دانشگاه بازل

اغلب دانشگاه­های سوئیس دارای قدمت بسیار زیادی هستند که دانشگاه بازل یکی از مهم­ترین و قدیمی­ترین آن­ها به شمار می­رود. قدمت این دانشگاه حدود 500 سال بوده و به­ عنوان یکی از دانشگاه­ های کهن در کشور سوئیس معرفی می­شود. دانشگاه بازل یکی از مراکز تحقیقاتی و علمی مشهور بوده و در رده­ بندی جهانی توانسته جایگاه 98 را برای خود کسب کند. دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه بازل اشتغال دارند از امکانات تحصیلی و آموزشی بسیاری برخوردار می­شوند.

 

دانشگاه زوریخ

بزرگترین دانشگاهی که در کشور سوئیس وجود دارد دانشگاه زوریخ است که در رده­ بندی جهانی جایگاه 73 را به خود اختصاص داده است. دانشجویانی که در دانشگاه زوریخ تحصیل کرده ­اند به درجات بالای علمی دست یافته ­اند که در این میان حدود 12 نفر از دریافت کنندگان جایزه نوبل را می­توان نام برد که از دانشجویان این دانشگاه بوده­اند. علاقه­مندان به تحصیل در رشته­ های مختلف می­توانند دانشگاه زوریخ را انتخاب کنند اما در این دانشگاه علاوه ­بر رشته ­های مختلف دانشجویان می­توانند تحصیلات خود را در عرصه پژوهش­های پزشکی و آزمایشگاهی جهان ادامه دهند. چراکه دانشگاه زوریخ در این زمینه­های تحصیلی توانسته پیشرفت­های جهانی بسیاری را به دست بیاورد.

دانشگاه های سوئیس

دانشگاه ژنو

از دیگر دانشگاه­های سوئیس که قدمت بالایی دارد می­توان دانشگاه ژنو را نام برد. این دانشگاه یکی از دانشگاه­ های قدیمی این کشور بوده و در قرن 16 میلادی تاسیس شده است. درحال حاضر دانشگاه ژنو توانسته در جایگاه 98 بین­ المللی قرار بگیرد. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ژنو را دارند باید به زبان فرانسه تسلط کامل داشته باشند اما تحصیل در دوره ­های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی و فرانسوی بوده و دانشجویان باید به این دو زبان تسلط کافی داشته باشند. دانشگاه ژنو یک یاز مراکز تحقیقاتی مشهور بوده و همین مسئله موجب شده دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف متقاضی تحصیل در این دانشگاه باشند.

دانشگاه ژنو

دانشگاه برن

یکی دیگر از دانشگاه­های قدیمی که در سوئیس وجود دارد دانشگاه برن بوده و در قرن شانزدهم میلادی تاسیس شده است. درحال حاضر دانشگاه برن توانسته جایگاه 101 را در بین برترین دانشگاه­های جهانی به خود اختصاص دهد. اغلب دانشجویان بین­المللی که علاقه­مند به تحصیل در رشته­های علوم انسانی هستند می­توانند دانشگاه برن را انتخاب کنند. رشته ­هایی همچون روانشناسی و جامعه­شناسی، اقتصاد و حقوق به همراه رشته­های پزشکی در دانشگاه برن آموزش داده می­شود و طرفداران مختص به خود را دارند. درحال حاضر حدود 188 دانشجو در دانشگاه برن به تحصیل اشتغال دارند.

 

دانشگاه لوزان

در بین دانشگاه ­های سوئیس می­توان دانشگاه لوزان را نام برد که در سال 1537 میلادی از آن برای تدریس علوم الهیات و تحت عنوان مدرسه استفاده می­شد اما در سال 1890 به­عنوان یک دانشگاه مورد استفاده قرار گرفت. درحال حاضر حدود 13 هزار دانشجو در دانشگاه لوزان به تحصیل اشتغال دارند و 2 هزار محقق نیز به انجام کارهای تحقیقاتی مشغول هستند. دانشگاه لوزان دارای هفت دانشکده بوده که دروسی را در رشته­ های زیست ­شناسی و پزشکی، هنر، تجارت و اقتصاد، محیط زیست و علوم زمین­شناسی، حقوق و الهیات و چند رشته دیگر آموزش می­دهند.

دانشگاه های سوئیس

پردیس اصلی دانشگاه لوزان دارای ساختمان­های متعددی است که پارک­ها و باغ­های زیبا و سرسبزی نیز در آن­ها وجود دارد. در بخش مرکزی پردیس اصلی دانشگاه لوزان کتابخانه اصلی واقع شده که تصویری زیبا را از کوه ­های آلپ و قله مون بلان به نمایش می­گذارد. در شهر لوزان زبان فرانسه بیشترین استفاده کننده را دارد و اغلب رشته ­هایی که در دانشگاه لوزان آموزش داده می­شوند به زبان فرانسه هستند. دانشگاه لوزان درمقایسه با دانشگاه­های دیگر شهریه کمتری دریافت می­کند و دانشجویان برای هرسال تحصیلی تنها باید مبلغی در حدود 12000 دلار را به­عنوان شهریه پرداخت نمایند.

دانشگاه­های سوئیس از اعتبار بالایی برخوردار بوده و اغلب متقاضیان تمایل دارند از امکانات تحصیلی ارائه شده توسط این دانشگاه­ها بهره­مند شوند. تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بیشترین متقاضیان را داشته و اغلب دانشجویان برای تحصیل در این مقاطع وارد دانشگاه­های سوئیس می­شوند.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن