جاذبه‌ای نقره‌ای رنگ به نام سواحل نقره فام کیش

 سواحل نقره فام کیش از دیگر اماکن گردشگری و دیدنی جذاب کیش است. از آن جایی که خاک این جزیره دارای ساختار مرجانی است در زیر نور آفتاب به رنگ نقره فام دارای درخشندگی خیره کننده ای تبدیل می‌شود. آب دریا در سواحل جزیره ی کیش برخلاف سواحل دریای خزر خیلی شفاف و روشن است به این صورت که تا فواصل دور می توان به راحتی کف دریا و حیوانات آبزی موجود در دریا را به وضوح مشاهده کرد.

بر اساس نظریه‌ی کارشناسان این خاصیت به دلیل وجود برخی مرجان ها که در پیرامون جزیره هستند می باشند و آن ها بر این عقیده معتقد هستند که این مرجان های موجود در پیرامون جزیره به صورت طبیعی می توانند موجب به تصفیه ی آب شده و شفافیت آب های سواحل را بیشتر نمایند.  از دیگر مواردی که موجب می شود این جزیره به عنوان استثنایی ترین جزایر در ایران به حساب بیاید وجود ماهی ها و دیگر آبزیانی است که فقط در سواحل کیش موجود می باشند.

 در آب های حاشیه ی کیشو ماهی های تزئینی زیاد و بسیار زیبایی غوطه ور هستند که تماشاگران به راحتی می توانند آن ها را مشاهده نماید جون وجودشان از تماشاگران به دلیل شفافیت آب دریا پنهان نمی مانند. این امر موجب سرگرم شدن ساعت های زیادی از گردشگران به خود می شود.

در سواحل کیش به دلیل عدم وجود کوسه های خطر, اطمینان خاطر وجود داشته و در این راستا یکی از کم خطرترین سواحل در کل دنیا به حساب می آید. کوسه هایی که برخی اوقات در سواحل کیش دیده می شوند برای شناگران خطری نداشته چرا که آن ها از ماهی های کوچک موجود در دریا تغذیه می کنند. استفاده از این سواحل دارای محدودیت فصلی نبوده و مسافران می توانند در فصل های گرم و سرد اقدام به استفاده از سواحل را نمایند.

معرفی تمامی سواحل نقره فام کیش

جزیره ی زیبا و جذاب کیش علاوه بر مکان های گردشگری و تفریحی زیادی که دارید دارای هشت ساحل زیبا و نقره فام است, ساحل جزیره ی هندورابی, ساحل مرجان, ساحل درختان نارگیل, ساحل کشتی یونانی, ساحل سیمرغ, ساحل اسکله تفریحی, ساحل میرمهنا, ساحل مرد ماهیگیر کیش.  در ادامه ی مطلب اقدام به بررسی تمامی این هشت ساحل می نماییم:

  1. ساحل جزیره ی هندورابی: در صورتی که علاقمند به قایق سواری در آب های اطراف جزیره هستید حتما یک سر به جزیره ی هندورابی بزنید چرا که جزیره ی هندورابی علاوه بر این که یکی از سواحل نقره فام کیش می باشد یکی از زیباترین و از همه مهم تر بکرترین سواحل به حساب می آید. این ساحل در نزدیکی جزیره ی کیش واقع شده و شما می توانید به راحتی در این ساحل انواع خرچنگ ها و لاک پشت ها و حلزون ها و دیگر موجودات آبزی را ببینید. بازدید و تفریح در این ساحل قطعا می تواند از نقطه ی نقطه ی جزیره ی کیش برای شما جذاب تر و جالب تر باشد.

2. ساحل کشتی یونانی: این ساحل یکی دیگر از سواحل نقره فام کیش بوده که به عنوان ساحلی رویایی و خیال انگیز نیز معروف می باشد. ساحل زیبای کشتی یونانی جزیره ی کیش یکی از سواحل بسیار زیبا و جذاب در سطح دنیا می باشد چرا که این ساحل یکی از نمونه های ساحل صخره ای به حساب می آید.

وجود صخره های عجیب و زیبا و از همه مهم تر نمای کشتی یونانی که در بین آب و نزدیک به ساحل به گل نشسته است موجب ایجاد یک تصویر بسیار زیبا و خیال انگیز برای گردشگران شده است. ساحل کشتی یونانی به دلیل ساحلی چشم انداز و زیبایی که دارد یکی از مکان هایی است که مورد توجه افراد علاقمند به عکاسی قرار می گیرد چرا که هر نقطه از این ساحل به عنوان چشم اندازی بی نظیر و خارق العاده است. در این ساحل امکان شنا و آب تنی وجود دارد و به دلیل شفافیتی که آب این ساحل دارد به راحتی می توانید تمامی جانوارن آبزی را مشاهده نمایید.

بررسی سایر سواحل نقره فام کیش

  • ساحل اسکله تفریحی کیش: از دیگر سواحل نقره فام کیش, ساحل اسکله تفریحی کیش می باشد. این ساحل به عنوان یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین سواحل جزیره ی کیش به حساب می آید, چرا که در این ساحل می توانید از غواصی و قایقرانی در دریا و بالن سواری و فلای برد و دوچرخه سواری با پیست شبانه روزی و پیاده روی و تغذیه ی ماهیان و مرغان دریایی لذت ببرید  چرا که این موارد بخشی از کارهایی می باشد که شما می توانید در این ساحل انجام دهید.
  • ساحل درختان نارگیل: ساحل درختان نارگیل یکی دیگر از سواحل نقره فام کیش می باشد که بسیار زیبا و جذاب است. این ساحل به دلیل وجود درختان نارگیلی که دارد یکی از منحصر به فرد ترین و خاص ترین سواحل در جزیره ی زیبای کیش به حساب می آید. در ابتدا برای تصور کردن زیبایی این ساحل بایستی راز درختان نارگیل را بدانید.
  • درختانی که دارای ارتفاع رشد نزدیک به سه متر با عرض یک متر هستند در برخی از جاهای خاص و منطقه های گرم رشد می کنند. طول برگ این درخت های نارگیل به سه متر و یا بیشتر می رسد. این درختان که تنها در یکی از سواحل نقره فام کیش به وفور پیدا می شود در این راستا نام آن ساحل در کنار انبوهی از این درختان به ساحل درختان کیش برگرفته شده است. گردشگران با مراجعه به این سواحل در آب های تمیز و شفاف در زیر درختان نارگیل می توانند لحظات فراموش نشدنی را تجربه نمایند.

ساحل مرجان کیش

ساحل مرجان کیش یکی دیگر از سواحل نقره فام کیش به حساب می آید که داری ترکیبی مدرن از ساحل و بازار و دریا می باشد. این ساحل که به نام پارک ساحلی مرجان نیز معروف می باشد در قسمت شرق جریره و در مجاورت با بازار مرجان کیش  قرار گرفته است. همین موضوع باعث می شود تا گردشگران و مسافران خیلی راحت رهاورد و کالاهای مورد نظر خود را خریداری کرده و بعد از اتمام خرید خود, جهت استراحت و استفاده از قابلیت ها و ویژگی های جذاب این ساحل به این مکان زیبا بیایند.

به دلیل ساحل پاکیزه و نقره ای رنگ تمامی خستگی از تن گردشگران به در می شود و به دلیل نمای مرجان های مرده که به ساحل می افتند زیبایی این ساحل را خیلی زیادتر می کند.

این مرجان ها بعد از مردن خود به صورت اسفنج هایی متراکم با حفره های بسیار عجیب در می آیند و به همراه سنگ ها و صدف ها و حلزون های زیبایی که موج های دریا آن ها را به این ساحل می آورند موجب بروز صحنه ای متفاوت می شود که در دیگر سواحل نقره فام کیش نمی توان این زیبایی را مشاهده نمود.

در این ساحل آلاچیق هایی به صورت پراکنده وجود دارد که گردشگران می توانند از آن ها بهره مند شده و به دلیل پیست دوچرخه سواری که در این ساحل قرار دارد تمامی مسافران می توانند در طول شبانه روز از آن استفاده نمایند. ساحل مرجان نیز دارای امکانات تفریحی زیادی مانند جت اسکی و بنانا و شاتل و پاراسل و غواصی دارد. همچنین در این ساحل جذاب و نیلگون جزیره ی کیش امکان فیلمبرداری و عکاسی برای افرادی که خواهان ضبط لحظات به یاد ماندنی خود هستند وجود دارد.

ساحل مرد ماهیگیر کیش

به دلیل مکان ها و جاذبه های گردشگری متعددی که در جزیره ی کیش موجود می باشند در هنگام گشت و گذار در جزیره در انتهای روز, گردشگران  نیازمند  کمی استراحت می باشند که با شنیدن صدای امواج آرام و لطیف دریا و هیاهوی مرغان دریایی بر فراز امواج تمامی خستگی از تنشان بیرون بیاید.

ساحل مرد ماهیگیر یکی دیگر از سواحل نقره فام کیش می باشد که بسیار زیبا و چشم نواز است. این نکان برای افرادی مناسب است که آرامش را به سرگرمی های هیجان انگیز و هیاهو و بازی و تفریح ترجیح می دهند. ساحل مرد ماهیگیر در نوار ساحلی جزیره و در ضلع شرقی واقع شده است. در این پارک ساحلی خیلی وسیع و بزرگ شما می توانید افرادی را مشاهده کنید که در حال ماهیگیری هستند. به دلیل مسیر دوچرخه سواری که در این ساحل وجود دارد گردشگران می توانند با اجاره ی دوچرخه, تجربه ی دوچرخه سواری را در  کنار دریا داشت باشید.

 این ساحل بسیار امن و سالم بوده و به دلیل محیطی تمیز و پاکیزه ای که دارد یکی از مکان های محبوب برای بیشتر گردشگران می باشد. در این ساحل به دلیل وجود شن های نرم و درخشان و شکل پذیری که وجود دارد می توان مجسمه ها و اشکال مختلفی را ساخت در این راستا به هنگام قدم زدن و پیاده روی در این ساحل می توان مجسمه ها و اجسام ساخته شده به وسیله ی افراد هنرمند و با استعداد را با استفاده شن و ماسه های دریایی دید.

همچنین در این ساحل می توان انواع گوش ماهی ها و صدف ها و انواع رهاوردهایی را که موج های دریا با خود به سمت ساحل می آورند را مشاهده نمود. این مکان به عنوان یکی از بزرگترین مجسمه ی فیگوراتیو ایران شناخته شده است.   

بررسی ساحل میرمهنای کیش

پارک ساحلی میرمهنا به دلیل قرار گرفتن در بلوار دریا  یکی از بزرگ ترین سواحل نقره فام کیش به حساب می آید. یکی از بلوارهای بزرگ و اصلی جزیره ی کیش بلوار دریا می باشد که مسیری پر رفت و آمد و نسبتا شلوغ است. بیشتر مهمانسراها و هتل ها و رستوران ها و کافی شاپ ها و مراکز خرید و بازارها در این بلوار واقع شده است و همین موضوع موجب شده است که این مسیر پر تردد باشد چرا که مسافران و گردشگران به راحتی می تواند از به مراکز خرید و هتل ها دسترسی داشته و مسافت زیادی را برای این کار طی نکنند.

امتداد این پارک ساحلی از میدان جاسک شروع شده تا مسجد خاتم الانبیا ادامه دارد. این پارک که نزدیک به محل زندگی بومیان جزیره ی کیش است که این محله به محله ی عرب ها معروف می باشد موجب می شود که علاوه بر لذت بردن از تفریحات و جاذبه های توریستی این جزیره از بافت سنتی و زندگی مردم محلی این منطقه هم دیدن نمایید.

ساحل میرمهنا نیز همانند سایر سواحل نقره فام کیش دارای گونه های جانوری زیادی بوده و در ساحل می توانید انواع مرغ های ماهی خوار و لک لک هایی را که بر روی دریا در حال پرواز هستند را مشاهده نمایید. در این ساحل تعداد زیادی از لاک پشت های مخصوص خلیج فارس زندگی می کنند که بسیار تماشایی هستند.

وجود یک اسکله مخصوص جهت ماهیگیری در ساحل میرمهنا از دیگر مواردی است که مورد جذب گردشگران و یا ساکنین منطقه در ساعات معینی از روز برای ماهیگیری می شود. بازار مهی که در این ساحل وجود دارد  این امکان را به گردشگران می دهد تا از ماهی های تازه ی صید شده بر روی آب های خلیج فارس خریدار نموده و به صورت تازه میل نمایند. در این ساحل بازارچه های زیادی وجود دارد که عرضه کننده ی انواع سوغاتی ها و صنایع دستی این جزیره هستند.

بررسی ساحل سیمرغ کیش

ساحل سیمرغ کیش یکی دیگر از سواحل نقره فام کیش می باشد که همواره روزانه میزبان مسافران و گردشگران زیادی می باشد. به دلیل این که مسافران همیشه به دنبال پیدا کردن یک ساحل مناسب برای استراحت و تفریح هستند که دارای امکانات بازی و سرگرمی نیز باشد و تمامی ویژگی های یک پارک ساحلی خوب را مانند تمیز و پاکیزه بودن و دسترسی به رستوران ها و بوفه ها و تمیز بودن سرویس های بهداشتی در کنار  دسترس بودن آن ها و نزدیک بودن به مراکز خرید را داشته باشد.

ساحل سیمرغ به عنوان یکی از سواحل نقره فام کیش یکی از زیباترین و مناسب ترین پارک های ساحلی در جنوب کشور ایران می باشد. در صورتی که علاقه مند به دیدن غروب و طلوع آفتاب از زیباترین و چشم نوازترین حالت هستید حتما و حتما از ساحل سیمرغ جزیره ی کیش دیدن نمایید. در صورتی که دوست دارید در آب های این جزیره شنا نمایید در این پارک برای آقایان این امکان فراهم شده است که بتوانند شنا کنند.

این پارک بسیار تمیز و پاکیزه است به صورتی که در این پارک حتی کوچکترین زباله و آشغالی را نمی توانید مشاهده کنید و به راحتی می توانید از شن های نرم و نقره ای این ساحل نهایت لذت را ببرید. پارک ساحلی میرمهنا به عنوان یکی از سواحل نقره فام کیش دارای انواع ورزش ها و تفریحات آبی و ساحلی مانند پاراسل و شاتل و قایق های موتوری و پارویی و پدالی و بنانا و جت اسکی و موتور سواری و… میباشد.

در این جزیره می توانید از پیست دوچرخه سواری نیز بهره مند شده و لذت دوچرخه سواری را در کنار دریا حس نمایید.  این ساحل در مجاورت و نزدیکی دلفیناریوم جزیره ی کیش می باشد و همین امر یکی از مزایای این پارک به حساب می آید. در این پارک ساحل یک تندیس بسیار بزرگی از یک سیمرغ وجود دارد و همین تندیس موجب شده است که این ساحل نام سیمرغ را در برگیرد. 

نظرات کاربران