بررسی برخی از عجیب ترین های آنکارا

 

عجیب ترین های آنکارا

آنکارا مهمترین شهر ترکیه بوده و به همین دلیل مملو از جاذبه هایی است که ارزش دیدن خواهند داشت. آنکارا به دلیل جاذبه های گردشگری بسیاری که دارد نظر بسیاری را به خود جلب نموده و هر ساله گردشگران بسیاری آنکارا را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می نمایند. هر ساله تور های متنوعی به مقصد آنکارا کشور را ترک می نمایند که هر یک از آنها برنامه خاصی برای گردش مسافرتی خود در نظر دارند. باید بدانید که دیدن مناطق عادی آنکارا برای تمامی تور ها امکان پذیر خواهد بود اما مناطقی در آنکارا وجود دارند که کمتر دیده شده اند و دیدن آنها عاری از لذت نخواهد بود.به همین دلیل در میان مقاصد گردشگری خود می توانید این مناطق را نیز قرار داده و سفری پر از لذت داشته باشید.

جاذبه های منحصر به فرد آنکارا

آنکارا جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوانی دارد که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به خود را خواهند داشت و به همین دلیل دیدنی های آنکارا را می توان از جمله شگفت انگیز ترین های ترکیه دانست. عجیب ترین های آنکارا را می توان به موارد مختلفی نسبت داد چرا که با سفر به آنکارا موارد بسیاری برای شما عجیب خواهد بود. از غذاهای کشور گرفته تا برخی از مناطق دیدنی آن. به همین دلیل برای عجیب ترین های آنکارا گزینه های مختلفی پیش رو خواهیم داشت. برای مثال نحوه غذا خوردن مردم آنکارا خود جای تعجب دارد. چرا که غذاهای ترک و آنکارا تفاوت های شایانی با غذاهای ایران خواهد داشت. خیابان های آنکارا مملو از دست فروشانی است که به فروختن غذاهای محلی می پردازند.

غذاهایی که از این دستفروش ها می توانید خریداری نمایید کیفیت مطلوبی خواهد داشت و طعم آن نیز خاطره انگیز خواهد بود. در حالت کلی می توان گفت: آنکارا می تواند مقصد مناسبی برای افرادی بوده باشد که به جستجو و کشفیات علاقه دارند. در ادامه به برخی از عجیب ترین های آنکارا اشاره مختصری نموده ایم

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

دریاچه موگان از عجیب ترین های آنکارا

چنانچه به دنبال جایی می گردید که بتوانید به راحتی در آن به استراحت پرداخته و در کنار آن از آب و هوای خوش منطقه لذت ببرید دریاچه موگان انتخابی مناسب برایتان خواهد بود. یکی از مواردی که سبب شده نام این دریاچه در میان عجیب ترین های آنکارا قرار گیرد داشتن پارکی است که در کنار ساحل غربی آن قرار گرفته است.

دریاچه موگان از عجیب ترین های آنکارا

در این پارکی بخش برای نگهداری از پرندگان در حال انقراض در نظر گرفته شده است که در این بخش می توانید از انواع پرنده های عجیب و کمیاب دیدن نمایید. همچنین این امکان برایتان وجود خواهد داشت که خودتان در پارک پیک نیک کرده و فرزندتان را به جهت لذت بردن از وسایل ورزشی کودکان بفرستید. پارک مورگان به دلیل پر گردشگر بودن این منطقه احداث گردید که با احداث آن توجه مردم به این منطقه بیش از پیش گردید.

همچنین می توانید با عجیب ترین های آنکارا که در طبیعت آن خلاصه می شود نیز آشنایی پیدا کنید، چرا که دریاچه موگان می تواند تمامی شگفتی های طبیعی آنکارا را به تصویر بکشد. یکی از بهترین تفریحاتی که در این دریاچه می توانید انجام دهید ماهیگیری می باشد. چرا که در اطراف بخش ساحلی دریاچه بخش هایی جهت ماهیگیری در نظر گرفته شده که می توانید از آنها استفاده نمایید.

بلیط هواپیما ماهان

عبادتگاه آگوستوس از عجیب ترین های آنکارا

چنانچه به دنبال منطقه ای می گردید که عجیب ترین های آنکارا را به عینه مشاهده نمایید عبادتگاه آگوستوس یکی از بهترین مراکز خواهد بود. شاید در تمامی تور های آنکارا بازدید از این عبادتگاه در برنامه نباشد اما بازدید از این منطقه برای کسانی که قصد بازدید از عجیب ترین های آنکارا را دارند مناسب خواهد بود. ساخت این قلعه به قرن اول میلادی برمیگردد و تنها عبادتگاهی است که بناهای آن اینگونه سالم بر جای مانده اند. مواد سازنده این سازه کاملا از سنگ می باشد و به همین دلیل نیز توانسته این همه سال دوام بیاورد.

باید بدانید که بر روی یکی از سنگ نوشته های این عبادتگاه می توانید نوشته دست خود آگوستوس را مشاهده نمایید که به صورت حکاکی درآمده و به همین دلیل پس از سالیان دراز هنوز هم قابل مشاهده می باشد. سازه این عبادتگاه مانند چهل ستون بوده و ستون های آن دقیقا مشابه می باشد اما سال ساخت آنها با یکدیگر تفاوت بسیاری خواهد داشت.

آکواریوم آکوا وگا از عجیب ترین های آنکارا

یکی دیگر از عجیب ترین های آنکارا را می توان آکواریوم آکوا وگا دانست که در این آکواریوم می توانید انواع ماهی های دریایی را مشاهده نمایید. باید بدانید که ماهی هایی که در این آکواریوم زندگی می کنند دقیقا شبیه سازی شده با ماهیان دریایی هستند و می توانید انواع ماهی های دریایی را در آن مشاهده نمایید. به گونه ای که در این آکواریوم می توانید ماهی هایی از قبیل: کوسه ماهی، اسب دریایی، لاک پشت، گیاهان دریایی، خارتنان و … را مشاهده نمایید.

آکواریوم آکوا وگا از عجیب ترین های آنکارا

نحوه بازدید به گونه ای است که با مراجعه به این مرکز به ازای هر شخص 15 لیر از شما دریافت خواهد شد و وارد فضایی که می شوید می توانید از فروشگاه های متعدد و رستوران آن استفاده نمایید.

موزه جنگ استقلال آنکارا از عجایب آنکارا

بی شک یکی از عجیب ترین های آنکارا را می توان موزه جنگ آن دانست، چرا که در این موزه موارد بسیاری ارزش دیدن داشته و شما را به خود جذب خواهند کرد. باید بدانید که موزه جنگ آنکارا تمامی اتفاقات مربوط به هرگونه جنگی را در ترکیه ثبت نموده و می توانید به راحتی آنها را مشاهده نمایید. حال موضوع این است که چه چیزی باعث شده که موزه جنگ استقلال به یکی از عجیب ترین های آنکارا تبدیل شود؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت: از جمله مهمترین موارد می توان به وجود مجسمه های مومیایی شده امپراطوران گذشته ترکیه اشاره نمود. به گونه ای که با مراجعه به این موزه می توانید تمامی قدیمیان و تاریخ ترکیه و بخصوص سرگذشت آنکارا را به خوبی بشناسید. به همین دلیل موزه جنگ استقلال ترکیه آنکارا می تواند برای دوست داران تاریخ بسیار عجیب بوده باشد.

موزه جنگ استقلال آنکارا از عجایب آنکارا

مکان موزه محلی است که اولین نشست ملی ترکیه در آن برگزار شده و همین امر از جمله مواردی است که ارزش بازدید از منطقه را افزایش داده است. در این موزه همچنین می توانید انواع اقسام اقلام جنگی و نقشه های جنگی مربوط به دوران جنگ استقلال را مشاهده نمایید.

آنیت کبیر از عجیب ترین های آنکارا

یکی دیگر از عجیب ترین های آنکارا را می توان آنیت کبیر دانست که این موزه به دلیل وسعت بالایی که دارد می تواند بهترین و راحت ترین لحظات را برایتان رقم بزد. بازدید از این موزه برای عموم آزاد می باشد و می توانید تمامی اتاق های موزه را به صورت کامل مشاهده نمایید. هر یک از اتاق های آن نام خاصی داشته و کاربرد های متفاوتی داشته اند.

در این موزه می توانید لیست کاملی از انواع وسایل و اقلام مربوط به حکومت را مشاهده نمایید. جاده شیرها و همچنین میدان مراسم را می توان از جمله بهترین دیدنی های این موزه دانست که ساخت جالب آن اعجاب آور خواهد بود. همچنین در آنیت کبیر می توانید مزار بسیاری از مشاهیر معروف آنکارا را مشاهده نمایید. معماری سازه های این بنا نیز برای بسیاری عجیب خواهد بود. ساخت منحصر به فرد سازه های آن را نمی توان از قلم انداخت. چرا که سازه آن از جمله سازه های مدل قدیمی ترکیه بوده و طبق آداب و رسوم قدیمیان ساخته شده است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران