پرچم امارات
راهنمای سفر
  • ۱۰ شهریور ۱۳۹۹
  • نظرات: 0
  • بازدید: 196
  • لایک:
    1+

در 2 دسامبر سال 1971 ، شیخ زاید بن سلطان آل نهیان پرچم امارات را برافراشت تا برای اولین بار اتحاد ملت را مشخص كند. این پرچم از چهار رنگ سبز، سفید، سیاه و قرمز تشکیل شده است که در کنار هم نمایانگر وحدت اعراب است.

طراح پرچم کشور امارات

این پرچم پس از دادن آگهی تبلیغاتی برای طراحی پرچم امارات متحده عربی با حمایت ال دیوان آل امیری ابوظبی توسط آقای عبدالله محمد آل مأنا طراحی شده است. این مسابقه دو ماه قبل از اعلامیه تشکیل امارات، در روزنامه ال Ittihad در ابوظبی منتشر شد. حدود 1،030 طرح شرکت کردند که فقط 6 مورد از آن طرح های ارسالی انتخاب شد که در نهایت پرچم امروز را شما می بینید.

معنی و اهمیت پرچم امارات

این طراح با الهام آیاتی از شعر سروده شده توسط شاعر صفی الدین الحلی توصیف کرد که سبز: آبادانی، سفید: هماهنگی و صداقت ، سیاه: مخفف شکست دشمن و قرمز: اتحاد را توصیف می کند.

پرچم ملی امارات

پرچم در همه مکان ها و در همه زمان ها سمبل ملی گرایی، استقلال و حاکمیت محسوب می شود. این ارتباط با سرود ملی ارتباط نزدیکی دارد.

پرچم امارات متحده عربی حاکی از صلح، امنیت و خوشبختی است، همانطور که در همه رویدادهای ملی، مذهبی، رسمی و عمومی مربوط به زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ورزشی – چه در امارات متحده عربی و چه در خارج از کشور  مشاهده می شود.

پرچم امارات

این پرچم دارای یک الگوی سه ضلعی افقی در گوشه بالای پرچم است. مهم ترین ویژگی طراحی پرچم امارات، اهمیت چهار رنگ استفاده شده در آن است.

رنگ ها و ویژگی های مختلفی از جمله هارمونی، ثبات و رفاه را نشان می دهند. در بخش بعدی، ما در مورد جزیات بیشتر این پرچم صحبت خواهیم کرد. هدف مهم بر پرچم این کشور، همبستگی همه ملل عرب است.

این پرچم توسط عبدالله محمد آل مایناه، یک جوان اماراتی طراحی شده است. وی بعداً وزیر امور خارجه شد.

پرچم امارات متحده عربی در تمام ادارات و ساختمان های دولتی در امارات مستقر است.

ساکنان و مهاجران دبی از جمله شرکت های خصوصی نیز با برافراشتن پرچم به افتخار گذشته ، حال و آینده این کشور در این جشن ها شرکت می کنند و تلاش بنیانگذاران امارات را به یاد می آورند. روز ملی را تجدید می کند و نشان از موفقیت کشور دارد.

بررسی دقیق در مورد رنگ های داخل پرچم امارات

قرمز مخفف ناهمواری، شجاعت، قدرت و شجاعت است. غالباً ، باند قرمز عمودی را می توان تفسیر کرد که همه مفاهیم دیگر را در وحدت جمع می کند.

سبز مخفف امید، خوشبختی، خوش بینی و محبت است و همچنین می تواند نمادی از رونق برای منطقه باشد.

سفید مخفف هماهنگی و صداقت است. رنگ سفید خالص ترین رنگ است و به عنوان نماد پاکیزگی درک می شود.

مشکی، گروه سیاه برخلاف تصور عمومی، بازتاب نفت نیست. این مخفف شکست دشمن و همچنین قدرت ذهن است.

پرچم امارات متحده عربی نشان دهنده عدالت، صلح، تحمل، قدرت و اعتدال است. رنگ قرمز نمادی از فداکاری های کسانی است که پایه های اتحاد را گذاشته اند. سبز نمادی از رشد ، رونق و رنسانس فرهنگی است. واقعیت کمک های خیرخواهانه و پشتیبانی از امنیت و صلح در جهان را نشان می دهد، در حالی که سیاه نشانگر قدرت اماراتی ها و رد آنها از بی عدالتی و افراط گرایی است.

تاریخچه پرچم امارات

پرچم ملی امارات متحده عربی برای اولین بار در تاریخ 2 دسامبر 1971 به تصویب رسید. در همان سال توسط عبدالله محمد آل مائینه نیز تصور شد. مسئله پرچم حول وحدت ملل عرب جهان است.

این اولین پرچمی نیست که کشور از آن استفاده کرده است. در ابتدا امارات متحده عربی دارای پرچم قرمز رنگ بود که بنرهایی منحصر به فرد برای آنها داشت. پس از شش قرن امارتی ها در طول قرن نوزدهم تحت کنترل پروتستانات بریتانیا قرار گرفتند و پرچم تغییر یافت تا خطی از رنگ سفید اضافه شود.

پرچم ابوظبی در گوشه فوقانی سمت چپ، با یک مستطیل سفید، یک میدان سبز را نشان داده است. پرچم فجیره تا دهه 1950 قرمز رنگ بود، هنگامی که نام این امارات در خطاط سفید عربی به کار رفته بود.

آژمان و دبی پرچم های مشابهی داشتند که همچنین یک میدان قرمز در آنرا با یک باند عمودی سفید نشان می دهند. راس ال کاهیمه و همچنین شارجه هر دو دارای پرچم های یکسان هستند، با یک مستطیل گسترده قرمز که محور یک میدان سفید است. ام ال کووین در وسط یک پرچم پس زمینه قرمز داشت و یک ستاره سفید و یک ماه هلال.

از قوانین پرچم امارات متحده عربی پیروی کنید

طبق اعلام وزارت فرهنگ و توسعه دانش، قانون این پرچم می گوید: “هر شخصی که علناً پرچم اتحادیه را به زیر بیاورد، بهه او آسیب می زند یا به هر طریق توهین کند. نتیجه انزجار یا تحقیر اختیارات اتحادیه، امارات یا کشورهای ذی‌ربط، به مجازات زندان برای حداکثر مدت شش ماه و مجازات جریمهدر پی خواهد داشت. “

مشخصات فنی پرچم

شکل پرچم امارات مستطیلی است و طول آن دو برابر عرض است. این پرچم از چهار رنگ قرمز، سبز، سفید و سیاه تشکیل شده است. هر رنگ یک شکل مستطیل را پوشانده و در کنار هم یک شکل شبیه به حرف “E” را تشکیل می دهد. قسمت عمودی ‘E’ قرمز است، قسمت افقی بالای آن سبز است، افقی میانی سفید و پایین افقی سیاه است.

اولین استفاده از پرچم: 2 دسامبر 1971.

اول شخص برای برافراشتن پرچم: مرحوم شیخ زاید بن سلطان آل نهیان.

مناسبت برای بلند کردن پرچم: اعلامیه فدراسیون امارات.

طراح پرچم: آقای عبدالله محمد آل مانه، وزیر امور خارجه در وزارت امور خارجه امارات.

1+
می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *