تپه های شنی اسلووینسکی لهستان

تاریخچه تپه های شنی اسلووینسکی لهستان

در سال 1967 منطقه ای با مساحت 32.744 هکتار در کشور لهستان کشف شد از این رو یکی از بزرگترین تپه های شنی در این کشور است .این پارک در بخش مرکزی ساحل دریای بالتیک قرار دارد .همچنین در پارک دریاچه و جنگل  labesko  و دریاچه gardno قرار دارد . یکی از ویژگی های آن ،  ماسه های روان  لهستان است که در قسمت عمده این پارک قرار دارد .وسعت این تپه ها به 500 هکتار می رسد و از بزرگترین تپه های روان اروپا به حساب می آید .هزاران سال است که  تپه های شنی اسلووینسکی لهستان با میانگین 10 متر در هر سال حرکت می کنند . تپه های پارک ملی slowinski توسط باد های فرار  از دریای بالتیک عبور می کنند که هر ساله موجب تغییر محل زیستگاه کاج های بلند می شوند .

 

در این مقاله قصد داریم به معرفی تپه های شنی اسلووینسکی لهستان بپردازیم این تپه های شنی هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با  تپه های شنی اسلووینسکی لهستان آشنا شویم 

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

 این تپه های شنی در یک طرف توسط اقیانوس ها و در یک طرف دیگر توسط جنگل و دریاچه احاطه شده است .تپه های بلند 40 متری آهسته سبب پوشاندن درختان می شوند .

خرید بلیط ماهان

پارک ملی اسلووینسکی

در این پارک 920 گونه از گیاهان عروقی ، 165 گونه برفی و 430 گونه قارچ وجود دارد که پوشش گیاهی تپه های پارک ملی لهستان است .علاوه بر دو مسیر اصلی توریستی (شمال و جنوب)، بسیاری از مسیرهای شناخته شده و مسیرهای پیاده روی در پارک وجود دارد.

پرندگان اغلب در دریاچه Gardno و Lebsko دیده می شوند؛ بنابراین، ذخایر طبیعی محیطی در آنجا وجود دارد. کل پارک توسط یونسکو در شبکه جهانی ذخایر بوسفورا گنجانده شده است و در میان مناطق حفاظت شده تحت کنوانسیون رامسر در تالاب های بین المللی اهمیت دارد.

 تپه های شنی اسلووینسکی لهستان

محل های زیبای گردشگری در تپه های شنی اسلووینسکی لهستان

گردشگران همچنین می توانند از پارک های میراثی در کلوکی در نزدیکی اسلوادوینو دیدن کنند، که زندگی اولیه Słowińcy که در ساحل دریاچه های لسبوسو و گاردنو زندگی می کردند را نشان می دهد، فانوس دریایی تاریخی 25 متری در Czołpino نیز ارزش دیدن دارد.

در قسمت زیر چند عکس همراه با توضیح درج می کنیم که کمک می کند بهتر تپه های شنی اسلووینسکی لهستان را بشناسیم :

با گرفتن دوچرخه الکتریکی در ۵ کیلومتری پارک می توانید تا تپه های ماسه ای بروید و سپس از تپه ها به آرامی بالا بروید

 تپه های شنی اسلووینسکی لهستان

تپه های شنی اسلووینسکی یک منطقه بزرگ را پوشش می دهند و یک محیط حساس هستند، بنابراین حصار طناب برای هدایت بازدیدکنندگان به بالای بلندترین گونه های تپه ها هستند.منطقه اطراف تپه ها با درختان کاج ضخیم پوشیده شده است .شن و ماسه عمیق و سست باعث می شود که صعود به  بالای آبراهه آهسته تر شود که در واقع ارزش تلاش را دارد .تپه های شن و ماسه به سرعت به جنگل و دریاچه Łebsko می رسد.

ساحل دریای بالتیک لهستان معمولا بادی می شود ، و اینجا را تبدیل به یک مکان عالی و دیدنی برای به هوا فرستادن بادبادک ها می کند .تپه های slowinski پارک ملی طولانی، گسترده است و به شدت مورد بازدید قرار می گیرد.

تجربه دوچرخه سواری یک سرگرمی محبوب در تپه های شنی اسلووینسکی لهستان است .

همه چیز هایی که قبل از سفر باید بدانید

دسترسی به پارک از تمام شهر های نزدیک آن آسان است . از محل پارک ماشین ها تا لبه ی ساحل تقریبا 5.5 کیلومتر به ابتدای تپه های شنی اسلووینسکی لهستان است اغلب مردم حدود 1 الی 1:30 ساعت این مسیر را پیاده راه می روند که مسیری زیبا از وسط جنگل است . برخی از مردم هم به  بازی گلف الکترونیک روی تپه ها می پردازند.

از همه مهم تر ساده ترین راه برای رفت و آمد به تپه های شنی اسلووینسکی لهستان این است که در فروشگاه ها هزینه ورودی دوچرخه را بپردازید و خودتان در تپه های slowinski دوچرخه سواری کنید .

 تپه های شنی اسلووینسکی لهستان

نتیجه گیری

این مناطق بسیار زیبا هستند و محیطی با پوشش های گیاهی متنوع است که نزدیک به 920 گونه متنوع گیاهی در آنجا یافت می شود .آب و هوای تپه های شنی اسلووینسکی لهستان گرم و مرطوب است و ورزش هایی همچون دوچرخه سواری و گلف در آنجا انجام می شود.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

 تپه های شنی اسلووینسکی لهستان

 

نظرات کاربران