ترسناک ترین مکان های دنیا

ترسناک ترین مکان های دنیا

جاذبه های گردشگری همیشه به مکان های زیبا در دنیا ختم نمیشوند و هستند مکان هایی که به خاطر ترسناک بودنشان مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته اند. ترسناک ترین مکان های دنیا، از جمله جاذبه هایی هستند که در برخی از کشور جهان قرار دارند و به همین خاطر همه ساله مردم زیادی را برای بازدید از خود راهی آن مکانها می کنند. اگر شما هم به بازدید از مکان های ترسناک علاقه دارید، با دلتابان تا انتهای این مطلب همراه باشید.   

معرفی برخی از ترسناک ترین مکان های دنیا

جزیره عروسک ها، مکزیک

جزیره عروسک ها که در رودخانه تشویلو Teshuilo و در نزدیکی مکزیک قرار گرفته، یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا به شمار می آید. داستان این جزیره باز میگردد به زمانی که تنها ساکن آن یعنی فردی به نام دان جولیان سانتانا، با جنازه ی دختری که در آب غرق شده مواجه میشود. این مرد نیز توسط روح دخترک تسخیر میشود و به همین خاطر برای وی عروسک می خریده است.  چندی بعد مرد در همان جایی که جنازه ی دخترک پیدا شده بود، فوت میکند و امروزه این جزیره با عروسک های خوفناکش، به محل بازید گردشگران از سراسر جهان تبدیل شده است.

جزیره عروسک ها از ترسناک ترین مکان های دنیا

کلیسای استخوان ها‌، پرتغال

معمولا برای ساخت هر بنایی از مصالحی همچون آجر و سیمان و گچ استفاده میشود. اما در پرتغال کلیسایی با نام کلیسای استخوان ها Capela dos Ossos قرار دارد که تمامی سطح دیواره های داخلی آن با استخوان بدن و جمجمه ی انسان ها مزین شده است. همچنین استخوان های این بنای مخوف به حدود 5 هزار سال پیش باز میگردد که متعلق به راهبانی بوده که در آن زمان می‌زیستند. به علاوه دو جسد دیگر نیز به دیواره‌ی این سازه متصل شده‌اند که یکی از آن‌ها اسکلت یک کودک است. این بنای اسرار آمیز هم امروزه به مکانی برای بازدید گردشگران بدل شده است.

کلیسای استخوان ها از ترسناک ترین مکان های دنیا

جنگل آئوکیگاهارا، ژاپن

از دیگر ترسناک ترین مکان های دنیا در ژاپن قرار دارد. کشوری با جاذبه های گردشگری فراوان که یکی از آنها را جنگل آئوکیگاهارا تشکیل میدهد. این جنگل که به جنگل خودکشی معروف شده است، در نزدیکی قله فوجی در ژاپن واقع شده که همه ساله مکانی است برای افرادی که قصد خود کشی دارند. باید اضافه کرد که در گوشه و کنار این جنگل تابلوهایی نصب شده که مردم را از خودکشی باز دارد و به تصمیم گیری معقولانه در ادامه روند زندگی تشویق میکند. با این حال، این جنگل به عنوان یکی از مکان های معروف جهان برای خودکشی است.

جنگل خودکشی از ترسناک ترین مکان های دنیا

دخمه مردگان، پاریس

وقتی در مورد دخمه مردگان صحبت میکنیم، همه شاید فکر کنند که نام یک فیلم سینمایی ترسناک است. اما باید بدانید که دخمه مردگان نه اسم یک فیلم است و نه یک اغراق! بله درست شنیدید، دخمه مردگان یا سردابه مردگان، جایی است در زیرِ زمینِ شهر لوکسی به نام پاریس. جایی در قلب اروپا و از جمله شهرهای با کلاس دنیا.

زیر زمینی با باقیمانده 6 میلیون استخوان اجسادی که قبلا در این شهر می‌زیستند. در واقع این دخمه که به دخمه ی مردگان پاریس مشهور است، از مجموع چندین تونل زیر زمینی با طول صدها کیلومتر تشکیل شده که سراسر آن را استخوان مردگان مزین کرده است. این دخمه که با استخوان های اجساد مزین شده، امروزه مکانی است شگفت انگیز و خوفناک که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب میکند.

دخمه مردگان از ترسناک ترین مکان های دنیا

غار تونیچیل مونگال، بلیز

غار تونیچیل نیز لقب یکی دیگر از ترسناک ترین مکان های دنیا را به خود اختصاص داده است. این غار که در کشور بلیز و در آمریکای جنوبی واقع شده، به خاطر وجود حدود 9600 قطعه استخوان که متعلق به کودکان 4 تا 10 ساله است، بسیار مشهور شده. جالب است بدانید که این کودکان برای مراسمی سنتی در جهت رب النوع باران قربانی می شدند. همچنین این غار امروزه به مکانی جذاب و مورد توجه برای گردشگران به شمار می آید.  

غار از ترسناک ترین مکان های دنیا

غارهای کانایان، فیلیپین

مکان های ترسناک دنیا به اینجا ختم نمی شوند و در فیلیپین هم مکانی بکر و دست نخورده به نام غار کانایان وجود دارد. در این غار مومیایی هایی وجود دارند که قدمت آنها به حدود 1200 تا 1500 سال پیش باز میگردد و در تابوت هایی به شکل چمباتمه قرار گرفته اند. این غار و مومیایی های داخل آن در شرایط ویژه ای نگهداری می‌شوند و به خاطر موقعیت خاص آن بازدید از این مکان حیرت انگیز امکان پذیر نمی‌باشد.

غارهای کانایان از ترسناک ترین مکان های دنیا

معبد توفت، تونس

گویا داستان قربانی کردن کودکان به اینجا ختم نمیشود و در گذشته امری مرسوم بوده است. مردم تونس نیز با قربانی کردن کودکان به پای رب النوع ها در زمان گذشته در پی نزول نعمت های آسمانی بوده اند. در این معبد که در سال 1921 توسط باستان شناسان کشف شده، تخت سنگ هایی یافت شده که مخصوص قربانی کردن کودکان بوده است. گفته میشود تعدادی از این کودکانی که در این معبد سر بریده شدند، بعدها به خاطر قحطی در منطقه خورده شده اند. این روزها معبد توفت در تونس به یکی ازترسناک ترین مکان های دنیا مشعروف شده که همه روزه بازدید کنندگان زیادی از آن دیدن میکنند.

معبد توفت از ترسناک ترین مکان های دنیا

 

نظرات کاربران