کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید

آشنایی با کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید یکی از اماکن دیدنی این شهر می باشد که هر ساله نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند. این کاخ در واقع محل اقامت رسمی خانواده سلطنتی اسپانیا در شهر مادرید است، اما فقط برای مراسم دولتی استفاده می شود.

 

درباره کاخ سلطنتی

کاخ سلطنتی مادرید دارای 135000 متر مربع مساحت بوده و 3.418 اتاق دارد. این کاخ سلطنتی یکی از بزرگترین کاخ ها در اروپا به شمار می رود. کاخ متعلق به دولت اسپانیا بوده و توسط اداره دولتی وزارت ریاست جمهوری اداره می شود. کاخ سلطنتی مادرید در خیابان Bailén در قسمت غربیِ مرکز شهر و در شرق رودخانه مانزانارس واقع شده است. این کاخ از ایستگاه مترو Ópera به راحتی قابل دسترسی می باشد.

امروزه چندین اتاق در کاخ برای بازدید عموم آزاد است و هزینه ورودی آن حدوداً 11 یورو می باشد گه البته بازدید از کاخ سلطنتی مادرید در برخی از روزهای سال رایگان خواهد بود

.

کاخ سلطنتی مادرید

 

تاریخچه کاخ سلطنتی

کاخ در قرن 16 ام، منطقه آلکازار واقع در نزدیکی شهر ماگیریت واقع شده است که توسط محمد یکم از کوردوبا ساخته شده است. این کاخ در ابتدا به عنوان یک پایگاه نظامی مرزی ساخته شده است. این کاخ تا پس از سال 1036 توسط موریه به ارث برده شد. پس از آن در سال 1083 به پادشاه آلفونسو چهارم از کاستیا رسید، در آن زمان ساختمان به ندرت توسط پادشاهان کاستیل استفاده شد.

از آن پس کاخ به دست پادشاه آلفونسو چهارم افتاد و بعد از او شاه فیلیپ دوم در سال 1561 به این کاخ نقل مکان کرد. سپس در سال 1734، پادشاه فیلیپ پنجک دستور داد کاخ جدیدی را در همان محل احداث کنند.

مراحل طراحی و ساخت کاخ سلطنتی مادرید در سال های 1738 تا 1755 ادامه داشت. پس از آماده شدن کاخ، پادشاه کارلوس اول اولین کسی بود که در کاخ جدید خود در سال 1764 ساکن شد. آخرین پادشاهی که به طور مداوم در کاخ زندگی می کرد، پادشاه آلفونسو XIII بود، اگرچه مانوئل آزانا، رئیس جمهور دوم، نیز در این کاخ سکونت کرد

.

تاریخچه کاخ سلطنتی مادرید

 

فضای داخلی کاخ سلطنتی مادرید

فضای داخلی کاخ نمایشی از ثروت و هنر می باشد که در ساخت آن از انواع متریال مختلف و باکیفیت استفاده شده است، استفاده از متریال و طراحی بی نظیر آنها دکوراسیون اتاق های کاخ سلطنتی را قابل توجه کرده است. علاوه بر این در اتاق های کاخ  نقاشی های بسیار زیبا و جذابی وجود دارد که آثار هنرمندانی بزرگ است و جذابیت چشمگیری برای بازدیدکنندگان ایجاد می کنند.

از طرفی دیگر وجود اشیاء و ابزارهای مختلف دیگر ارزش تاریخی و هنری این کاخ را بالا برده است، از جمله این اشیاء می توان به وسایل و تجهیزات جنگی سلطنتی ارتش مادرید اشاره نمود. علاوه بر این دیگر وسایل سلطنتی از قبیل ساعت، مبلمان، وسایل نقره و… از دیگر کالاهای ارزشمند در کاخ سلطنتی مادرید به شمار می روند.

 

فضای داخلی کاخ سلطنتی مادرید

 

فضای بیرونی کاخ سلطنتی

نمای اصلی کاخ شامل یک پایه سنگی دو طبقه است که بر روی آنها ستون های استوانه ای شکل تشکیل شده و قاب پنجره های سه طبقه اصلی کاخ را تشکیل می دهند. طبقه فوقانی کاخ در پشت یک کتیبه قرار دارد که ساختمان را محاصره می کند و دارای یک نرده بزرگ است.

این نرده و کتیبه با مجموعه ای از مجسمه های مقدسین و پادشاهان تزئین شده است و ظاهر کلاسیک و سلطنتی بسیار زیبایی را در نمای بیرونی کاخ ایجاد کرده است. بازسازی نما در سال 1973 صورت گرفت که شامل بالکن چهارگانه Doricini و قرار دادن برخی مجسمه ها در فضای بیرونی کاخ است.

 

Madrid Royal Palace

 

دیگر مکان های دیدنی کاخ سلطنتی مادرید

یکی از جذابیت های کاخ سلطنتی وجود کاخ ها و باغ های متعددی است که در اطراف آن قرار دارند، از جمله این باغ ها می توان به پلازا دایتینت اشاره نمود، این مکان یک پارک مستطیلی شکل است که نماد شرقی Palacio Real را به نمادی واقعی متصل می کند. قسمت شرقی شرقی میدان منحنی است و

توسط چند کافه در ساختمان های مجاور محدود شده است. Plaza de Oriente یکی دیگر از باغ های کاخ سلطنتی است که به سه قسمت تقسیم می شود: باغ های مرکزی، باغهای کابو نوال و باغ های لپانتو. باغهای مرکزی در یک شبکه در اطراف بنای یادبود فیلیپ چهارم، پس از باغ مدل باروک، ایجاد شده اند. آنها شامل هفت گلدان هستند که هر کدام با حصارهای جعبه ای حاوی سایپرس کوچک و گل های سالانه آراسته شده اند.

مرزهای شمال و جنوب باغ های مرکزی با یک ردیف از سنگ های حکاکی شده که نشانگر مجسمه های مشاهیر مختلفی از جمله پادشاهان اسپانیا تزئین شده است. باغ کامپو دل مورو یکی دیگر از باغ های دیدنی در محوطه کاخ سلطنتی می باشد.

لوکس ترین آژانس هواپیمایی دلتابان در تور اروپا در کنار شما عزیزان است تا بتوانید با آرامش خیال سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران