ایستگاه راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف

ایستگاه راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف

راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف

دوسلدورف یکی از زیباترین و همچنین پر جاذبه ترین شهرهای جهان است. می توانید در هر گوشه این شهر به چیز های جالب و هیجان انگیزی برخورد کنید همراه دلتابان باشید تا با هم سری به ایستگاه راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف بزنیم و بیشتر با یکی از معروف ترین ایستگاه های راه آهن آلمان آشنا شویم. مطمئنا در سفر به دوسلدورف از این ایستگاه راه آهن استفاده خواهید کرد پس بهتر است اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید.

تور ترکیه ارزان

 

تاریخچه ایستگاه راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف

این ایستگاه در تاریخ یکم اکتبر سال 1891 افتتاح گردید و توانست جای 3 ایستگاه دیگر در راه آهن دوسلدورف را بگیرید و آنها را از دور خارج کند. این 3 ایستگاه عبارت بودند از Bergisch-Märkische station، Cologne-Minden station و Rhenish station که قدمت تمام این 3 ایستگاه به اوایل 1800 میلادی می رسید و با ساخت یک ایستگاه جدید شهر چهره تازه ای به خود گرفت. 2 ایستگاه برگیش و کلن میندن در جنوبی ترین بخش شهر ساخته شده بودند و در مسیر ساخت قسمت جدید شهر یعنی Friedrichstadt. قرار گرفته بودند. دلیل اصلی حذف این 3 ایستگاه نیز دقیقا همین بود تا بتوانند بخش های جدید شهر را بسازند و سبب توسعه شهر شوند و پس از آن نیز اقدام به ساخت ایستگاه راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف نمودند.

 History of the railway station Hapbahnhof Düsseldorf

ساختمان ایستگاه راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف

ساختمان اصلی این ایستگاه ابتدا به سبک ویلهیماینی ساخته شده بود که در واقع یک نمونه الهام گرفته شده از سبک باراک بود. بعد از سه دهه ساختمان ایستگاه راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف به قدری کوچک، قدیمی و از مد افتاده بود که باید ساختمان جدید احداث می گردید. در نوامبر 1930 هشت نوع طراحی برای این ایستگاه به رای گیری جمعی گذاشته شد تا بهترین طرح به عنوان ساختمان اصلی ایستگاه راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف احداث شود. ساختمان جدید ایستگاه در بین سال های 1932-1936 ساخته و تکمیل گردید.

ساختمان ایستگاه راه آهن

بازسازی ایستگاه

تاریخچه این ساختمان به همین جا ختم نمی شود. در سال 1980 نیز مجدد یک بازسازی اساسی روی این بنا صورت گرفت که 5 سال به طول انحامید. این بازسازی شامل تغییراتی بر روی قسمت بلیط فروشی می شد که آن را تبدیل به فودکورت کردند. همچنین در این ایستگاه آسانسور نیز نصب گردید. همچنین بخش دیگری نیز به عنوان دفتر اداری ایستگاه در کنار آن ساخته شد و اتاق انتظار این ایستگاه نیز با تغییر دکوراسیون تبدیل به هتل شد. البته تعدادی از تغییرات کوچک نیز بر روی ایستگاه راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف انجام گردید. برای نمونه در 2005 سرویس های بهداشتی که از سال 1985 از دسترس خارج شده بودند تبدیل به فست فودی ها شد.

استفاده از ایستگاه راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف

این ایستگاه به طور تقریبی روزانه 250.000 مسافر در روز را پذیرا می باشد و از همین رو به ششمین ایستگاه شلوغ آلمان تبدیل شده است. انواع مختلف قطارها در 20 خط راه آهن اصلی که هم اکنون 16 پلتفرم آن در حال استفاده می باشد؛ موجود هستند. این خطوط شامل قطارهای داخل شهری اکسپرس، قطارهای شهری عادی و قطارهای داخل اروپا برای مسافت های طولانی می باشند.

شرکت های راه آهن زیادی در این ایستگاه مشغول به کار هستند و می توانید از آنها بلیط تهیه نمایید. برای نمونه نیز می توان به  DB NachtZug و یورو نایت اشاره نمود که سفرهای شبانه بین ایستگاه های مختلف در شهرهای اروپایی را پوشش می دهند. همچنین این ایستگاه به مترو شهری متصل می باشد و یا برای دسترسی به نقاط مختلف شهر از این ایستگاه می توانید از ترم ها tram استفاده نمایید و در کل مناطق شهری دوسلدورف سفر کنید.

باز سازی ایستگاه  راه آهن

سرویس های قطار ایستگاه راه آهن 

همانطور که اشاره شد این ایستگاه علاوه بر داشتن قطارهای داخل شهری و در کل کشور آلمان می تواند شما را به سایر نقاط اروپا نیز ببرد. برخی از سرویس های قطار این ایستگاه از دوسلدورف تا فرانکفورت و مونیخ می روند. تقریبا می توانید برای تمام نقاط آلمان بلیط قطار تهیه نمایید و از این ایستگاه استفاده نمایید.

نکات مهم درباره استفاده از ایستگاه راه آهن

به خاطر داشته باشید که ایستگاه راه آهن هاپبانهوف دوسلدورف یکی از شلوغ ترین ایستگاه های قطار در کل آلمان می باشد پس لازم است تا قبل از زمان سفر خود در ایستگاه حاضر باشید تا بتوانید سر وقت سوار قطار شوید. همچنین نکته دیگر درباره برزگی این ایستگاه می باشد که ممکن است موجب سردرگمی شما شود. بلیط های آن نیز به سرعت فروش می روند و سعی کنید قبل از مراجعه به ایستگاه بلیط خود را آنلاین خریداری نمایید.

 استفاده از ایستگاه راه آهن

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران