داشتن پرواز ارزان قیمت
6 اردیبهشت 1400
زمان سفر

چگونگی رزرو و خرید بلیط، برای داشتن پرواز ارزان قیمت

برای رفتن به سفر، اقدامات از پیش تعیین شده‌ای مطلبد، که رزرو و خرید پرواز ارزان قیمت یکی از مهم‌ترین‌هاست. حال ما میخواهیم با شما در مورد تکنیک‌های خرید پرواز ارزان و عوامل تاثیر گزار بر قیمت آن صحبت کنیم، تا بیشتر مهارت در خرید بلیط هواپیما را کسب کنید. داشتن این مهارت، موجب خرید یک سفر اقتصادی است، پس حتما دلتابان را دنبال کنید تا سفر به صرفه‌ای را برای خود و خانواده عزیزتان خریداری کنید.

چیزی که ممکن است در این میان گفته شود، این است که سفرهای هوایی، با تمام دلچسبی و راحتی آن‌ها، ممکن است از هزینه بالاتری برخوردار باشند و این موضوع ممکن است گاهی، افراد را دچار تردید نماید. اما ما در این مطلب به شما عرض خواهیم نمود که چگونه می‌توانید بلیط هواپیما ارزان قیمت را تهیه نمایید. با خیال آسوده سفر هوایی ایمن و خاطره‌انگیزی را با صرف هزینه کمتر، تجربه نمایید.

تکنیک های یافتن پرواز ارزان قیمت

 پرواز ارزان قیمت

شیوه یافتن پرواز ارزان قیمت و بلیط ارزان هواپیما، در سرتاسر جهان، به کاهش چشم گیر هزینه‌های سفر کمک شایانی خواهد کرد. تنها کاری که شما باید بیاموزید راه و روش یافتن این گونه بلیط و پرواز خواهد بود. خوشبختانه، جهت خرید بلیط هواپیما، استراتژی‌هایی وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توان اقدام به تهیه بلیط هواپیما ارزان کرد؛ که برخی از آن‌ها را در ذیل تشریح خواهیم نمود.
ممکن است این موضوع، برایتان قابل باور نباشد که تا چندی پیش تنها و تنها راه، برای خرید و تهیه بلیط‌های پرواز‌های خارجی و داخلی، مراجعت به دفاتر آژانس‌های هواپیمایی و دفاتر ایرلاین‌ها در شهر هر فردی بود که قصد خرید بلیط هواپیما را داشت.

اما، در حال حاضر، وضعیت کاملا فرق کرده است و این کار را موتور‌های جستجو در دنیای بزرگ اینترنت برای فرد انجام می‌دهند که تنها با چند کلیک ساده، فرد با دنیایی از انتخاب‌های بلیط‌ها و پرواز‌ها روبرو خواهد شد، که به صورت آنلاین می‌تواند آن را به هر شکل و سلیقه‌ایی متناسب با نیاز خود انتخاب و خریداری نمائید.

زمان خرید بلیط هواپیمای ارزان قیمت

از جمله مواردی که شما می‌بایست جهت تهیه پرواز ارزان قیمت در نظر داشته باشید، زمان خرید بلیط است. درست است که هیچ المان و مولفه خاص و مشخصی برای این کار وجود ندارد اما، ترفندهایی وجود دارد که به کارگیری و در نظر گرفتن آن‌ها بسیار کمک کننده خواهد بود. در ادامه برای آشنایی با این ترفندها و یا راهکارها، با ما همراه شوید.

بر اساس آمار دقیق، بهترین و مناسب‌ترین زمان جهت تهیه پرواز ارزان قیمت، چه در مورد پروازهای داخلی و چه در مورد پرواز‌های خارجی، به طور میانگین حدود ۷ هفته قبل از موعد پرواز مورد نظر می‌باشد. برای پرواز‌های غیر از پروازهای جستجوی آنلاین، بین ۳ تا ۷ هفته پیش از موعد و تاریخ سفر پیشنهاد می‌شود، که اقدام به تهیه بلیط گردد.

نکته

اما در مقابل، بدترین و نامناسب‌ترین زمان برای تهیه بلیط پروازی، حدود 14 روز مانده به موعد پرواز خواهد بود.

بهترین روز در ایام هفته جهت رزرو بلیط هواپیمای ارزان

یکی از تکنیک‌هایی که برای خرید بلیط هواپیما و پرواز ارزان قیمت می‌توان اتخاذ نمود این است که، بر اساس روز‌های هفته اقدام به تهیه بلیط نمایید، چرا که در روز‌های سه‌شنبه، چهارشنبه و یا شنبه، به دلیل اینکه این روزها، مسافران کمتری در هواپیما‌های مسافربری هستند به خصوص مسافران تجاری، روز‌های تعطیلی محسوب می‌شود از این رو، هزینه‌های پایین‌تر و تعداد صندلی‌های بیشتری در هواپیما موجود خواهد بود.

از سویی، روزهای جمعه و روزهای تعطیل در هفته، غالبا گران‌ترین روزهای خرید بلیط‌های پروازی به شمار می‌آیند.

در انتخاب تاریخ سفرتان منعطف باشید

زمان سفر

یکی از دیگر ترفندهای تهیه پرواز ارزان قیمت این است که شما می‌بایست، در انتخاب تاریخ سفر خود منعطف باشید. به این معنا که چنانچه شما بتوانید یک یا چند هفته تاریخ رفت و برگشت سفر خود را تغییر دهید، ممکن است بلیط ارزان هواپیما را خریداری کنید. اصولا روی یک تاریخ خاص تکیه نکنید چرا که ممکن است در آن موعد مورد نظرتان، با بلیط‌های ارزان قیمت مواجه نشوید. بنابراین بیشتر در صدد تهیه بلیط ارزان باشید تا تهیه بلیط در موعد خاص، به خصوص اگر شما قصد سفر‌های تجاری ندارید و تاریخ در سفرتان اهمیت ندارد. در غیر این صورت، ممکن است برای تهیه بلیط ارزان دچار مشکل گردید.

تاثیر ساعات پرواز، بر روی ارزانی بلیط هواپیما

چنانچه نتوانستید تاریخ و موعد روز پرواز خود را تغییر دهید، یکی از ترفند‌هایی که می‌توانید برای خرید بلیط ارزان قیمت به کار بگیرید این است که، پرواز خود را در ساعاتی از شبانه روز تنظیم کنید که در این ساعات، با نرخ کمتری از بلیط‌ها و قیمت‌ها مواجه خواهید شد. خوب است بدانید، پرواز‌هایی که در ساعات غیر معمول انجام می‌شوند، اغلب با کاهش قیمت عرضه خواهند شد. به عنوان مثال، پرواز‌هایی که در آخر شب و یا صبح خیلی زود انجام می‌شوند، به نسبت سایر پرواز‌ها در دیگر ساعاتی از شبانه روز ارزان‌تر خواهند بود.

تاثیر زمان شلوغ بر روی پروازهای ارزان قیمت

یکی از المان‌هایی که در خرید

پرواز ارزان قیمت تاثیر به سزایی دارد، این است که بدانید چه موعدی را باید برای تهیه بلیط از لحاظ شلوغی و یا خلوتی مقصد انتخاب نمایید. تعطیلات را فراموش کنید، بدانید که در زمان‌های شلوغ پرگردشگر، تقاضا برای خرید بلیط و رزرو اتاق هتل افزایش می‌یابد، و به تبع نرخ بلیط‌ها نیز رو به افزایش خواهد بود. بنابراین کوشش کنید در فصل‌های خلوت گردشگری اقدام به تهیه بلیط کنید تا با این شیوه، بتوانید در کاهش هزینه‌های خود کمک چشمگیری داشته باشید.

تاثیر فصول بر قیمت ارزان پرواز

نقش فصل خرید بلیط هواپیما در رزرو پرواز ارزان قیمت

از دیگر تکنیک‌های کاهش هزینه‌های سفر و داشتن پرواز ارزان قیمت، این است که هزینه بلیط خود را کاهش دهید. حال به شما خواهیم گفت که چگونه این ترفند شدنی است. یکی از راهکار‌های کاهش قیمت بلیط هواپیما می‌تواند این باشد که، شما با توجه به فصل مقصد خود انتخاب نمایید، که چه زمانی را برای سفر خود انتخاب کنید. به عنوان مثال در فصول سرد و یا خیلی سرد و یا فصول بسیار گرم، و یا فصل‌هایی که مقصد مورد نظرتان به لحاظ آب و هوایی چندان مساعد نیست، اقدام به خرید بلیط در آن فصل نمایید. به این دلیل که در این فصل‌ها اغلب، افراد مبادرت به سفر ننموده و تعداد کم مسافران و تقاضای کم، موجب کاهش چشمگیر قیمت بلیط‌ها خواهد گشت.

بلیط چارتر و تاثیر آن بر روی پرواز ارزان قیمت

در موقعیتی که افراد به دنبال بلیط آف خورده هواپیما هستند، می‌بایست به جز بلیط‌های امن و مطمعن سیستمی، به دنبال سایر انواع بلیط‌ها باشید. در این میان یکی‌دیگر از روش‌ها برای خرید بلیط ارزان قیمت، خرید بلیط‌های چارتری می‌باشد که این نوع بلیط‌ها در واقع همان بلیط‌هایی هستند که مسافران از آن به عنوان بلیط‌های زیر قیمت یاد می‌کنند و هر کسی قبل از اقدام به سفر، به دنبال خرید این نوع بلیط‌ها خواهد بود.

تفاوت بلیط‌های چارتر و سیستمی در فرآیند استرداد آن‌ها خواهد بود چرا که، در بلیط‌های چارتر امکان استرداد آن‌ها سخت و گاهی ناممکن می‌باشد. اما اگر شما در تاریخ بلیط چارتر خود مطمعن به سفر کردن هستید، این نگرانی برای شما وجود نخواهد داشت.

یکی دیگر از تفاوت‌های بلیط‌های سیستمی و چارتر، در قیمت و زمان خریدشان خواهد بود، و هیچ گونه تفاوتی در نوع خدمات و امکانات و کلاس‌های پروازی نخواهد داشت. به زبان ساده‌تر، شما چه بلیط سیستمی تهیه کرده باشید و چه بلیط چارتر، سوار همان هواپیما خواهید شد و فقط شما موفق به این عمل شده‌اید که زودتر از دیگران، بلیط ارزان چارتر را از چارتر کننده خریداری نموده‌اید. برای این کار، لازم است که شما در جستجوی آنلاین بلیط‌ها در پیگیری و جستجو باشید تا به محض اینکه بلیط چارتر عرضه شد، شما بتوانید سریع‌تر از دیگران آن را خریداری نمایید.

از دیگر تفاوت‌های بلیط سیستمی و چارتر این است که، در بلیط‌های هواپیمایی سیستمی برای کودکان هزینه کمتری دریافت می‌شود، ولی در بلیط‌های چارتر برای کودکان هزینه‌ایی که دریافت می‌شود دقیقا همان هزینه‌ایی خواهد بود، که برای افراد بزرگسال دریافت می‌کنند.

انتخاب ایرلاین های ارزان قیمت و یا ایرلاین های دارای بلیط های ارزان قیمت

برای داشتن پرواز ارزان قیمت، به سراغ ایرلاین‌هایی بروید که بلیط‌های پرواز‌های ارزان قیمت را عرضه می‌کنند. برخی ایرلاین‌ها در مناسبت‌های خاص و یا در تاریخ‌هایی در طول سال، بلیط‌های همراه با تخفیف را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. برای اطلاع از این نوع بلیط‌ها می‌بایست وارد سایت آنان شده، و با پشتیبانی‌های ۲۴ساعته آنان در ارتباط بود، و از این طریق به اینگونه بلیط‌ها دسترسی پیدا کرده و آن را خریداری کرد.

روزهای مناسبتی و تاثیر آن بر قیمت بلیط‌ها

زمان مناسب خرید بلیط هواپیما

یکی از المان‌هایی که در خریداری بلیط پروازها باید در نظر گرفت این است که، تلاش کنید در روز‌های غیرمناسبتی اقدام به سفر نمایید. به عنوان مثال، در پرواز‌های داخلی ایام نوروز، ایام محرم، روز‌های میلاد و مناسبت‌های مذهبی، تقاضا برای رزرو بلیط بیشتر است. همچنین در شهر‌های مذهبی این اتفاق پررنگ‌تر خواهد بود و افزایش تقاضا موجب افزایش قیمت‌ها خواهد شد. در پرواز‌های خارجی نیز، در ایامی که آن شهر‌ها میزبان فیستیوال‌ها، جشن‌ها و کارناوال‌های مخصوص هستند، به دلیل تقاضا و استقبال مسافران، قیمت‌ها با افزایش مواجه خواهند شد.

انتخاب پروازهای توقف دار

از دیگر تکنیک‌هایی که جهت خریداری و تهیه بلیط‌های ارزان قیمت می‌توانید به کار ببندید این است که، در پی پرواز‌های توقف‌دار باشید. غالب پرواز‌هایی که دارای یک یا دو توقف هستند، به لحاظ قیمت نسبت به پرواز‌های بدون توقف ارزان‌تر خواهند بود. که این مورد هم در پرواز‌های داخلی و بیشتر در پرواز‌های خارجی قابل انجام است.

بلیط‌های لحظه آخری و تاثیر آن در قیمت ارزان پرواز

بلیط‌های لحظه آخری همان گونه که از نامش پیداست، آن دسته از بلیط‌هایی است که، در ساعات نزدیک به پرواز عرضه می‌شود و از قیمت‌های بسیار ارزانی نیز برخوردار هستند . برای تهیه و خریداری این نوع بلیط ها، می‌بایست شما در سایت ایرلاین‌ها مدام در حال جستجو باشید . همچنین که در حین جستجو هستید، برای سفر نیز آماده باشید تا به محض یافتن این گونه بلیط‌ها، آمادگی سفر را داشته و از پرواز جا نمانید.

تاثیر بلیط های رفت و برگشتی بر روی پرواز های ارزان قیمت

تاثیر بلیط های رفت و برگشتی در خرید پرواز ارزان قیمت

لازم به ذکر است که در برخی از خطوط هواپیمایی، بلیط‌هایی که پروازهای رفت و برگشتی را دارند، خرید بلیط‌های رفت و برگشت می‌تواند موجب کاهش هزینه سفر گردد، چرا که این نوع بلیط‌ها به نسبت بلیط‌های فقط رفت یا بلیط‌های فقط برگشت ارزان‌تر خواهند بود. شما برای این کار فقط لازم است از طریق ایرلاین انتخابی خود، اقدام به خریداری بلیط‌های رفت و برگشت نمایید و به این شکل، در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

داشتن بار کمتر در پرواز و تاثیر آن بر روی قیمت بلیط پروازی

یکی از نکاتی که ممکن است اغلب مسافران به آن توجه نکرده باشند، میزان بار در سفر است. هر چقدر که میزان بار شما در سفر کمتر باشد، هزینه کمتری را برای بار خود می پردازید. بنابراین به این موضوع توجه ویژه داشته باشید، تا بتوانید یکی دیگر از مهارت های خرید پرواز ارزان قیمت را کسب کنید.

تخفیفات ناگهانی ایرلاین ها

از دیگر ترفند‌هایی که در تهیه بلیط هواپیما ارزان قیمت پرواز‌ها می‌توانید به کار گیرید این است که، عضویت در خبرنامه وب سایت‌ها و آژانس‌های فروش بلیط هواپیما را بپذیرید، تا شما را از تخفیفات ناگهانی و مناسبتی و ویژه خود مطلع سازند، تا شما بتوانید به موقع اقدام به خرید بلیط هواپیمای ارزان نمایید.

نوع کلاس های پروازی و تاثیر آن بر روی قیمت های پرواز

نقش کلاس پروازی در خرید پرواز ارزان قیمت

برای رزرو بلیط هواپیما با قیمت مناسب و تهیه پرواز ارزان قیمت، یکی دیگر از المان ها، انتخاب نوع کلاس‌های پروازی است. به‌طورکلی، کلاس‌های پروازی، به موارد زیر تقسیم بندی می‌شوند.

  • کلاس پروازی از نوع بیزینس
  • کلاس پروازی از نوع اکونومی
  • کلاس پروازی از نوع فرست

تفاوت در این نوع کلاس‌ها، تنها در ارائه خدمات و امکانات این پروازهاست، و به تبع در قیمت‌های این نوع پرواز‌ها تاثیرگزار خواهد بود. خدماتی که در پرواز‌های کلاس اکونومی به مشتریان داده می‌شود، به نسبت دیگر کلاس‌های پروازی یک امکانات معمولی خواهد بود. این خدمات پرواز‌های کلاس اکونومی قابل قیاس با خدماتی که در کلاس‌های پروازی دیگر ارائه می‌گردد، نیست. بنابراین در بلیط این نوع کلاس پروازی، شما هزینه کمتری را نسبت به دیگر کلاس‌ها خواهید پرداخت، که این خود در روند هزینه‌های سفر شما صرفه جویی خواهد نمود.

نظرات کاربران