لغو افزایش قیمت بلیط هواپیما
20 مهر 1399
اخبار سفر

لغو افزایش قیمت بلیط هواپیما

شوک عظیم مردم با خبر لغو افزایش قیمت بلیط هواپیما 

شش ماه پیش در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش انجام مسافرت‌های هوایی، شرکت‌های هواپیمایی اقدام به افزایش قیمت بلیط‌های خود کردند. خبری که اخیرا اعلام شده بیان کرده که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سفرهای هوایی و کاهش تعداد مسافران در هر سفر، تصمیم بر این شده است که قیمت بلیط هواپیما تا هشتاد درصد افزایش یابد. بر طبق این گزارش به نقل از ایرنا محمد اسلامی وزیر راه و ترابری شنبه شب در گفتگوی ویژه با خبری و در در واکنش به نرخنامه جدید انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد: ((این افزایش قیمت که از سوی انجمن شرکت‌های هواپیمایی تعیین و اعلام شده است، معتبر نیست و بنابراین اعمال این افزایش قیمت که قرار بود از ابتدای آبان ماه رخ بدهد، فعلا منتفی است و لغو افزایش قیمت بلیط هواپیما را خواهیم داشت)).

در پی اعلام این خبر، مقصود اسعدی سلمانی که دبیر  انجمن شرکت‌های هواپیمایی است، بیان کرد: ((افزایش قیمت‌ها موقتی است و ممکن است نرخ آن با تغییراتی همراه باشد)). علاوه بر این وی اذعان داشت به دلیل موقتی بودن افزایش قیمت و عدم تعیین دقیق آن تا اطلاع ثانوی نرخ نامه جدید قیمت بلیط های هواپیما روی سایت قرار نخواهد گرفت.

دبیر  انجمن شرکت‌های هواپیمایی در ادامه بیان کرد شرط محدودیت شصت درصدی مسافرگیری که ستاد ملی مبارزه با کرونا برای شرکت‌‌های هواپیمایی اعمال کرده است، موجب این افزایش قیمت شده است و در صورتی که این محدودیت برداشته شود، قیمت‌ها به نرخ پیشین خود بر خواهد گشت. در ادامه نیز بیان کرد ارز بیست و هفت هزار تومانی که به مرز سی هزار تومان نیز رسیده است، موجب افزایش چهل درصدی قیمت بلیط‌ها شده است. در این بین، محدودیت‌های اعمال شده از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز مزید علت شده و چهل درصد دیگر قیمت بلیط‌ها را افزایش داده و بنابراین در کل با افزایش هشتاد درصدی قیمت بلیط هواپیما مواجه شده‌ایم.

نرخ‌های جدید بلیط هواپیما

لغو افزایش قیمت بلیط هواپیما

انجمن شرکت‌های هواپیمایی، نرخ نامه جدیدی بر اساس ارز بیست و هفت هزار تومانی ارائه کرده اند. در این نرخ نامه جدید، حداکثر بلیط هواپیما در اکثر مسیرهای پروازی، به بیشتر از یک میلیون تومان رسیده است!!!

در ادامه خبر لغو افزایش قیمت بلیط هواپیما به قیمت برخی از مسیرهای هوایی در نرخ نامه جدید اشاره خواهد شد:

  • مسیر هوایی تهران- مشهد: از ششصد و چهل و هفت هزار تومان تا یک میلیون و سیصد و پنجاه و چهار هزار تومان
  • مسیر هوایی تهران- کیش : از هفتصد هزار تومان تا یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان
  • مسیر هوایی تهران- قشم: از هفتصد و بیست و دو هزار تومان تا یک میلیون و هشتصد و نود هزار تومان

سایر مسیرهای هوایی از تهران به مقصد زاهدان، زابل، رفسنجان، دزفول، ارومیه، اهواز، ایرانشهر، چابهار، جیرفت، خارک، آبادان، بجنورد، بوشهر و تبریز نیز از یک میلیون تومان به بالا افزایش قیمت خواهد داشت.

  • مسیر هوایی کرمانشاه- کیش : از یک میلیون و هشتصد هزار تومان تا یک میلیون و نهصد هزار تومان
  • مسیر هوایی کرمانشاه- قشم : از یک میلیون و هشتصد هزار تومان تا یک میلیون و نهصد هزار تومان
  • مسیر هوایی کرمانشاه – بندرعباس : از هفتصد هزار تومان تا دو میلیون و شصت هزار تومان
  • مسیر هوایی ماهشهر- مشهد: حدود دو میلیون و سیصد هزار تومان
  • مسیر هوایی ساری- کیش، ارومیه- کیش و رشت عسلویه: از یک میلیون و هشتصد هزار تومان تا یک میلیون و نهصد هزار تومان

لازم به ذکر است قیمت بلیط طولانی‌ترین مسیر هوایی کشور که کیش- تبریز است، حدود دو میلیون و پانصد و هفتاد و یک هزار و سیصد تومان پیش بینی شده است.

همانطور که نرخ‌های گزارش شده نشان می‌دهند، ارز بیست و هفت هزار تومانی قیمت بلیط اکثر مسیرهای هوایی را به بیش از یک میلیون تومان افزایش داده است.

اکنون باید منتظر اعلام قیمت‌های قطعی در خصوص لغو افزایش قیمت بلیط هواپیما توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی و وزیر راه و ترابری باشیم.

نظرات کاربران