تفریحات منطقه بشیکتاش

جذاب ترین تفریحات منطقه بشیکتاش

منطقه بشیکتاش استانبول

تفریحات منطقه بشیکتاش یکی از بهترین تفریحاتی می باشد که شما می توانید آن را تجربه نمایید. این منطقه یکی از قدیمی ترین مناطق شهر استانبول محسوب می شود. تفریحات منطقه بشیکتاش بسیار جالب می باشد و کمتر کسی وجود دارد که به این شهر برود و از این منطقه دیدن نکند. بشیکتاش به معنی گهواره سنگی است که از قسمت شمالی با منطقه ساریر و شیشلی، از قسمت شرقی با منطقه بسفر و از قسمت جنوبی با منطقه بی اوغلو همسایه می باشد. تفریحات منطقه بشیکتاش بسیار جذاب و زیبا است و به همین دلیل این منطقه یکی از مهمترین مناطق توریستی این شهر به شمار می رود.

بسیاری از افرادی که به استانبول می روند نمی دانند چگونه باید از تفریحات منطقه بشیکتاش لذت ببرند و آنها را در خطرات خود ثبت کنند. از آنجایی که زیبایی های این منطقه بسیار زیبا و جذاب می باشد در ادامه برخی از تفریحات منطقه بشیکتاش را بیان می کنیم تا آشنایی بیشتری با این منطقه و تفریحاتی که در آن وجود دارد و شما می توانید از آنها لذت ببرید داشته باشید.

معرفی برخی از تفریحات منطقه بشیکتاش :

همانطوری که بیان کردیم تفریحات منطقه بشیکتاش بسیار زیاد است و افراد زیادی که به این منطقه می روند نمی دانند باید چگونه از تفریحات آن لذت ببرند. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از تفریحات منطقه بشیکتاش را معرفی کنیم.

1. قدم زدن در بازارهای محلی :

یکی از بهترین تفریحات منطقه بشیکتاش برای کسانی که اهل قدم زدن هستند تماشای بازارهای محلی می باشد که در این منطقه وجود دارد. می توان گفت این بازار یکی از هیجان انگیزترین بازارهای محلی می باشد که شما با تماشای آن حیرت زده خواهید شد. لباس ها و میوه جات در این بازار ارزان قیمت می باشد و به همین دلیل شما می توانید افراد محلی بسیاری را در این منطقه از نزدیک ملاقات کنید. غذاهای اصیل ترکیه ای در این بازار توسط افراد محلی طبخ می شود که می توانید هریک را که مایل باشید سرو کنید.

بازار ماهی فروشان حال هوای پرشوری دارد و می توانید از این بازار در این منطقه دیدن فرمایید. اگر شما حتی قصد خرید نداشته باشید و به این بازار بروید از تماشای آن بسیار لذت خواهید برد و تجربه ای به یاد ماندنی خواهید داشت.

2. بازدید از موزه اورتاکای از تفریحات منطقه بشیکتاش

به جرات می توانیم یکی از زیباترین تفریحات منطقه بشیکتاش موزه اورتاکای آن می باشد. این ساختمان بسیار باشکوه و مجلل می باشد و آن را به سبک نئوپارک ساخته اند. شما می توانید در این موزه برخی از مهمترین نمونه های خوشنویسی اسلامی را مشاهده کنید، چرا که این خوشنویسی ها در این موزه نگهداری می شود و مراقبت از آنها بسیار با دقت است.

بدون شک اگر به این موزه رفتید به فضای پشت این موزه هم بروید و از تنگه بسفر دیدن کنید. به قدری این فضا زیبا و جذاب می باشد که چندین عکس یادگاری در این مکان بسیار خاطره انگیز و زیبا می شود.

بازدید از موزه اورتاکای

3. اقامت در یک سوئیت سلطنتی :

یکی دیگر از تفریحات منطقه بشیکتاش اقامت در کاخ چراغان می باشد. این کاخ یکی از شاهکارهای دوران امپراطوری عثمانی بوده است که از اقامتگاه های باشکوه سلطنتی به شمار می رفته است. این کاخ را به سبک باروک ساخته اند و زیبایی آن چشمان هر بیننده ای را خیره می سازد. از آنجایی که شهر استانبول بسیار توریست پذیر است این کاخ را اکنون به هتل پنج ستاره تبدیل کرده است.اقامت در این سوئیت در واقع یکی از تفریحات منطقه بشیکتاش، می باشد که اگر شما اهل سفر لاکچری می باشید و به راحتی می توانید هزینه این هتل را پرداخت کنید، می توانید هر زمانی که به استانبول رفتید در یکی از سوئیت های این هتل اقامت داشته بشید. این هتل بسیار با شکوه و زیبا می باشد و اگر در آن اقامت داشته باشید می توانید از دیگر تفریحات منطقه بشیکتاش هم لذت ببرید.

[cn-suggest-posts sts=”بهترین تفریحات در سفر به استانبول که نباید از دست بدهید” stl=”https://deltaban.com/best-fun-trip-istanbul-not-missed/” sbs=”رزرو هتل” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

اقامت در یک سوئیت سلطنتی

4. کاخ دلمه باغچه از تفریحات منطقه بشیکتاش

یکی از باشکوه ترین و مشهورترین مناطق دیدنی شهر استانبول کاخ دلمه باغچه می باشد که جزء تفریحات منطقه بشیکتاش، به شمار می رود. بیشتر افرادی که به این شهر می روند بازدید از این کاخ را در برنامه های تفریحی خود دارند. یکی از بزرگترین کاخ هایی که در سرتاسر ترکیه وجود دارد کاخ دلمه باغچه می باشد و به همین دلیل این کاخ از شهرت بسیاری برخوردار است.

در دوران امپراطوری عثمانی از این کاخ به عنوان دیواری برای مرکز امپراطوری استفاده می کردند، و شهرت اصلی این کاخ به دلیل سبک معماری آن است. سبک معماری این کاخ نئوکلاسیک می باشد و دکوراسیون داخلی آن بسیار زیبا و منحصر بفرد است، به همین دلیل به این کاخ زیباترین کاخ ترکیه می گویند. فضای سبزی که در این کاخ وجود دارد بسیار خاص و جذاب می باشد که اگر شما یک روز از سفر خود را به تماشای این کاخ بپردازید پشیمان نخواهید شد.

کاخ دلمه باغچه از تفریحات منطقه بشیکتاش

5. موزه نقاشی و مجسمه :

موزه نقاشی و مجسمه یکی دیگر از تفریحات منطقه بشیکتاش می باشد که در نزدیکی کاخ دلمه باغچه قرار گرفته است. یکی از نکات جالبی که در بازدید از این کاخ وجود دارد این است که شما زمانی که ورودی کاخ دلمه باغچه را می پردازید می توانید از این کاخ هم دیدن فرمایید و دیگر نیازی نیست برای تماشای این کاخ هزینه ای دیگر هم پرداخت کنید. بر این اساس تفریحات منطقه بشیکتاش که مربوط به کاخ دلمه باغچه بوده است این موزه را هم شامل می شود.

در این کاخ مجسمه ها و نقاشی های بی نظیری وجود دارد که بدون شک از تماشای آنها لذت خواهید برد. فضای این موزه بسیار آرام بخش می باشد و شما می توانید با نوشیدن چای یا قهوه در این موزه آرامش سفر خود را دو چندان کنید.

6. کروز سواری :

بسیاری از افرادی که نمی خواهند از تفریحات منطقه بشیکتاش که مربوط به تماشای موزه و کاخ ها بود، استفاده کنند، آن ها می توانند از سوار شدن بر کشتی های این منطقه لذت ببرند. تنگه بسفر یکی از زیباترین و جذاب ترین تفریحات منطقه بشیکتاش می باشد که شما می توانید بر روی کشتی هایی که در این منطقه وجود دارد سوار شوید و از تماشای تنگه بسفر لذت ببرید.

در شهر استانبول تورهای کروز بسیاری برگزار می شود که شما می توانید در این تورها شرکت کنید و از آن لذت ببرید. این کشتی ها از منطقه بشیکتاش سفر خود را شروع می کنند و تا بخش آسیایی و محله اسکودار می روند. بر این اساس شما باید یک روز خود را به این تور اختصاص دهید تا بتوانید لذت سفر خود را بیشتر کنید.

7. موزه نیروی دریایی از تفریحات منطقه بشیکتاش

یکی دیگر از تفریحات منطقه بشیکتاش که حدود نیم قرن است تاسیس شده، موزه نیروی دریایی می باشد. در این موزه وسایل و اشیای نیروی دریایی قرار گرفته است و شما می توانید از تک تک آنها دیدن فرمایید. وسایل نیروی دریایی که در این موزه قرار دارد قایق های جنگی سلطان های عثمانی، توپ های جنگی، ابزارآلات و تجهیزات دریایی و اسناد و مدارک دیگری می باشد که تمامی آنها را می توانید از نزدیک مشاهده کنید. شاید با تماشای آنها خاطرات جنگی عثمانیان و صفویان را در خاطرات خود منسجم کنید، چرا که بیشتر این ابزارهای جنگی در جنگ با ایران استفاده شده است.

[cn-suggest-posts sts=”معرفی مرکز تجاری و تفریحی استانبول مال” stl=”https://deltaban.com/introducing-istanbul-mali-business-entertainment-center/” sbs=”خرید بلیط چارتر” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

موزه نیروی دریایی از تفریحات منطقه بشیکتاش

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران