رفتینگ آنتالیا

رفتینگ آنتالیا، سفری هیجان انگیز بر روی موج ها

شاید هر وقت نام آنتالیا به گوشمان برسد، یاد هتل های لوکس، ساحل و دریای بکر بیفتیم. اما آنتالیا جاذبه های دیگری هم دارد که می توان به قصد تجربه ی آن سفر خود را آغاز کرد. یکی از تفریحات هیجان انگیز و جذاب که باید آن را تجربه کرد، رفتینگ آنتالیا است. تفریحی خاطره ساز و مهیج که در سفر و تور ترکیه می‌توان از آن لذت برد. اگر شما هم می خواهید در مورد رفتینگ بیشتر بدانید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

رفتینگ چیست؟  

رفتینگ Rafting یا همان رودگردی به معنای قایق سواری بر روی رودخانه های خروشان است. در رفتینگ، شدت امواج روی آب رودخانه به قدری زیاد است که باعث به وجود آمدن کف بر روی آب می شود و به همین دلیل به قایق سواری بر روی آب های سفید نیز مشهور شده است. جالب است بانید که شدت آب برخی از رودخانه ها به قدری زیاد است که دیگر نیازی به پارو زدن نیست و خود قایق با سرعت هر چه تمام به مسیرهایی که شما هدایت می‌کنید، می‌رود.  

همچنین، رفتینگ متشکل از یک گروه 2 تا 8 نفری است که بر روی قایق های مخصوص سوار شده و هر شخص نیز با استفاده از پارویی که به همراه دارد، به هدایت قایق کمک می‌کند. گفتنی است که همواره این قایق ها با یک مربی حرفه ای همراه بوده که نقش اساسی در هدایت قایق را عهده دار است.  

رفتینگ آنتالیا تفریحی خاطره انگیز

رفتینگ آنتالیا چگونه برگزار می‌شود؟

رفتینگ آنتالیا یکی از هیجان انگیزترین تفریحاتی است که می توان در کشور ترکیه تجربه کرد. این تفریح از سال 1950 میلادی در بین مردم شهرت یافته تا به امروز طرفداران زیادی را از همه جای جهان به خود جذب کرده است. رفتینگ امروزه در بین ورزش های بین المللی جای گرفته و فدراسیونی نیز دارد. همچنین در اطراف شهر آنتالیا رودخانه ای به نام کوپرولوکانیون قرار دارد که 14 کیلومتر طول و 3 متر نیز عمق دارد. رفتینگ در آنتالیا بر روی رودخانه ی وحشی کوپرولوکانیون انجام می‌شود که برای تجربه آن در بار اول، می‌بایست از یک مربی حرفه ای بهره مند شد.

همچنین پس از آموزش هایی که فرا خواهید گرفت، به بالای کوهی که سرچشمه رودخانه در آنجا قرار گرفته، برده خواهید شد و از آنجا سفری خاطره انگیز برای شما رقم خواهد خورد. تماشای روستاهای اطراف رودخانه که بسیار سرسبز و زیبا هستند، در نوع خود جذاب است. جلوه این درختان انبوه به قدری است که چشم ها را به خود خیره میکند و عکاسی در این مکان و این شرایط برای همه بسیار دلچسب و خاطره انگیز خواهد بود.

برگزاری تور رفتینگ آنتالیا

اوج هیجان در رفتینگ آنتالیا

اولین بار و در سال 2010 میلادی، تور رفتینگ در رودخانه خروشان کوپرولوکانیون برگزار شد که با استقبال و لذت بسیار زیاد شرکت کنندگان همراه شد. قایق سواری و هدایت قایق از بالای رودخانه به سمت پایین، در گروه های 8 نفره، تجربه ای است خاطره انگیز و مهیج که افراد از یک سال به بالا می‌توانند آن را تجربه کنند. هر چه که به جلوتر می‌روید، جوشش و امواج بیشتری از آب را خواهید دید که با منظره ی بی نظیر کوهستان های اطراف نیز توام شده است.

باید گفت رفتینگ در آنتالیا بسیار امن و سالم است و در قسمت هایی که جریان آب به اوج خود می رسد و با سرعت زیادی رو به جلو در حرکت هستید، ممکن است قایق به طرفی خم شود و حس کنید به داخل آب خواهید افتاد که در واقع بخش هیجان انگیز و جذاب رفتینگ آنتالیا همین ترس‌ها است.

اوج هیجان رفتینگ آنتالیا

هزینه رفتینگ آنتالیا

رفتینگ آنتالیا یکی از بهترین تجربه هایی است که در سفر به این شهر زیبا می توان از آن لذت برد. پس از یک رفتینگ جذاب و هیجان انگیز، در یکی از کمپ های کنار رودخانه توقف داشته و به صرف ناهار خواهید پرداخت. باید بدانید که هزینه رفتینگ در آنتالیا 120 لیر برای هر نفر به همراه سرویس رفت و برگشت، میان وعده و بیمه می ‌باشد و این تور از ساعت 10:45 صبح آغاز می‌شود.

در آخر باید اضافه کنیم که رفتینگ آنتالیا، یکی از محبوب ترین تفریحاتی است که طرفداران زیادی از جمله میان ایرانیان دارد. پیشنهاد می کنیم که در صورت سفر به شهر آنتالیا از این جاذبه ی شگفت انگیز لذت ببرید.

 

نظرات کاربران