حمل و نقل برلین

راهنمای حمل و نقل عمومی در برلین

فهرست مطالب

حمل و نقل برلین

برای گشت و گذار در شهر برلین، بهترین روش استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی است. حمل و نقل عمومی برلین بسیار متنوع است و شما می توانید توسط این سیستم حمل و نقل برلین، به تمام نقاط شهر دسترسی پیدا کنید. همچنین برای توریست های این شهر، مزیت های حمل و نقلی خاصی در نظر گرفته شده است.

در این مقاله ما انواع سیستم حمل و نقل را بررسی می کنیم و یک راهنمای جامعی برای حمل و نقل در برلین را به شما بیان می کنیم.

سیستم حمل و نقل در برلین بسیار مقرون به صرفه و گسترده است. در این شهر روش های حمل و نقل مختلفی وجود دارند. مترو، s-bahn، u-bahn، تراموا، اتوبوس همگی وسایل حمل و نقل عمومی در برلین هستند.

روش های دیگر حمل و نقل دربرلین، دوچرخه های عمومی و تاکسی ها است. همچنین به دلیل وجود رودها و دریاچه های مختلف در این شهر، حمل و نقل آبی در شهر نیز امکان پذیر می باشد.

 حمل و نقل برلین

 

حمل و نقل عمومی در برلین

اتوبوس ها و تراموا ها یکی از وسایل عمومی حمل و نقل است. ترامواها و اتوبوس هایی که با حرف M مشخص می شوند هر 10 دقیقه یکبار حرکت می کنند ولی اتوبوس ها و ترامواهای معمولی هر 20 تا 30 دقیقه یک بار حرکت می کنند.

اتوبوس هایی که با حرف X مشخص می شوند، اتوبوس های اکسپرس هستند که مسیر فرودگاه تگل تا الکساندر پلاتز را طی می کنند.

اتوبوس های 100 و 200 نوع دیگری از اتوبوس های این شهر است که هزینه ی کمتری نسبت به سایر اتوبوس ها دارد و برای گشت و گزار توریست ها در شهر استفاده می شوند.

این اتوبوس ها مسافت معینی را در طول دو تا سه ساعت طی می کنند و برای برگشت به نقطه اولیه باید دوباره بلیط این اتوبوس را تهیه کنید.

تراموا M10 یک نوع وسیله شبانه برای حمل و نقل است که برای افرادی تعبیه شده است که در شب به میهمانی ها و کلاب های شبانه می روند. این تراموا مسیر پرنزلون برگ را به پل اوبربام در فردریچشین که مکان قرارگیری کلوپ های شبانه است، متصل می کند.

U-bahn و S-bahn دو نوع وسیله حمل و نقل برلین هستند، U-bahn قطار زیرزمینی است که بسیار سریع بوده و تمام مسیر را زیر زمین طی می کند، در حالی که S-bahn یک نوع قطار است که ترکیبی از حمل و نقل سریع و حمل و نقل راه آهنی است و به صورت زیر زمینی و روی زمینی حرکت می کند.

 

 حمل و نقل برلین

 

تهیه بلیط حمل و نقل عمومی در برلین

وقتی که به عنوان توریست وارد برلین می شوید، می توانید از بلیط های مخصوص توریست ها برایحمل و نقل استفاده کنید.

این بلیط ها قابل خریداری از هتل ها و تورها است. این بلیط با نام AB و ABC شناخته می شوند و بسیار مقرون به صرفه است. از مزیت های این بلیط ها، تخفیف های ویژه برای ورودی رستوران ها و مراکز دیدنی است.

انواع دیگر بلیط های موجود برا ی حمل و نقل، بلیط های مسیر کوتاه، بلیط های تکی AB و ABC و بلیط های چهار سفره AB است.

 

حمل و نقل آبی در برلین

برلین، پایتخت آلمان در جلگه رودخانه اسپری بنا شده است، این رودخانه از شرق تا غرب این شهر را فرا گرفته است، به همین دلیل این رودخانه یک وسیله ارتباطی برای ساکنین شهر به شمار می رود.

همچنین رود هاول از شمال به جنوب برلین می رود و سرتاسر شهر توسط رودها و دریاچه ها احاطه شده است.

حمل و نقل آبی در این شهر شامل قایق های تفریحی، قایق های گشت و گزار، کشتی های کروز و اتوبوس های دریایی است.

سرعت حمل و نقل آبی آرام است و بیشتر جنبه تفریحی و گردشگری دارد و شما با استفاده از این سیستم حمل و نقل می توانید از رودهای شهر، دریاچه ها و طبیعت زیبای برلین لذت ببرید.

 

برلین

 

دیگر روش های حمل و نقل برلین

علاوه بر وسایل عمومی که در بالا به آن اشاره کردیم، روش های دیگری نیز برای حمل و نقل دربرلین وجود دارد.

خطوط دوچرخه سواری در برلین بسیار گسترده است. دوچرخه سواری علاوه بر این که یک ورزش به شمار می رود، از آلودگی محیط زیست می کاهد و به شما این فرصت را می دهد که از مناطق مختلف شهر لذت ببرید.

علاوه بر دوچرخه، تاکسی هایی به رنگ بژ در سرتاسر شهر قرار دارند که آرم TAXI دارند. هزینه ورود به تاکسی تا مسافت 2 کیلومتر، 4 یورو است و به ازای هر کیلومتر هزینه ای اضافه می شود.

علاوه بر تاکسی های موجود در سطح شهر، برنامه های هوشمندی در تلفن همراه وجود دارند که توسط این برنامه ها شما به راحتی می توانید تاکسی بگیرید.

 

 حمل و نقل برلین

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران