معرفی مکان های تاریخی پراگ

تماشای مکان های تاریخی و باستانی پراگ

مکان های تاریخی و باستانی پراگ

یکی از بهترین و پرماجرا ترین قسمت های سفر برای هر فرد بازدید از مکان های تاریخی و باستانی  شهرو یا کشوری می باشد که به آن سفر کرده و یا قصد سفر به آنجا را دارد. در واقع می‌توان گفت مکان‌های تاریخی و باستانی پراگ و هر کشور یا هر شهری در واقع معرف هویت، قدمت و تمدن آن کشور می باشد.

پراگ پایتخت کشور جمهوری چک و بزرگترین شهر این کشور با بیش از یک میلیون نفر جمعیت و چهاردهمین شهر اتحادیه اروپا می‌باشد که مکان های تاریخی و باستانی پراگ بسیار زیاد و جالبی می باشد. اگر قصد سفر به این شهر را دارید بهتر است که هر کدام از مکان های تاریخی و باستانی پراگ را بشناسید و به بازدید و تماشای آنها بروید. تمدن هزار و صد ساله پراگ و همچنین پایتخت بوهمیا بودن و به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی که دارد باعث شده است که بنا ها و مکان های تاریخی و باستانی پراگ بسیار زیبا و جالبی نیز در خود را جای دهد. یکی از بزرگترین مکان‌های باستانی این شهر قلعه پراگ است.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه ارزان و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

قلعه پراگ

این قلعه از دوره بوهمیا بر جا مانده است و به عنوان پایتخت آنها استفاده می شده است. امروز رئیس جمهوری در آن ساکن می باشد.
قلعه پراگ را مجموعه ای از قلعه ها، کلیسا هاو بناهای مختلف زیادی میتوان در نظر گرفت که زیبایی خاصی از تاریخ را در خود جای داده است.معماری این قلعه در طول دوران های مختلف با توجه به تغییر قرن‌ها، روزها و معماری بسیار خاص، بی نظیر و جالب می باشد که مورد تغییر بسیار زیادی قرار گرفته است اما ماهیت و هویت اصلی این قلعه پا برجا مانده است

قلعه پراگ
این قلعه حدود ۸۰۰ هکتار می باشد و بهترین راهی که شما بتوانید تمامی مکان های تاریخی وباستانی پراگ موجود در قلعه را مشاهده کنید گشت و گزار پیاده در آن است. به شما پیشنهاد می کنیم اگر به جمهوری چک و مخصوصا پراگ سفر کردید برای دیدن مکان های تاریخی و باستانی پراگ قطعاً به تماشای قلعه پراگ اقدام کنید و سعی کنید این قلعه زیبا را در شب نیز در نورهای رنگارنگ و زیبایی که بر اثر نور آن به وجود می آید مشاهده کنید.

پل چارلز

از قدیمی ترین مکان های تاریخی و باستانی پراگ به پل چارلز اشاره های زیادی شده است.این پل بر روی رودخانه ولتاوا قرار گرفته است. و به خاطر وجود دیدنی های زیادی مثل مجسمه مرد مقدس پاک و غیره معروف بوده است

پل چارلز

همچنین در طول سالیان سال در هنگام ساخت این پل منبع خرافات و الهامات بسیار زیادی می باشد به طور مثال از اعداد۱۳۵۷۹۷۵۳۱ سال ساخت آن که عنوان میکردند رمزی در آن نهفته است و یا اینکه ۶۲۱که طول پل می باشد که با دقیق اندازه گیری های دقیق تابش آفتاب و غیره خیلی منظم و دقیق و در نوع خود بی نظیر می باشد و هرکس از آن لذت می برد.عمیقا به شما توصیه می کنیم در شب نیز به دیدن پل بروید و نورپردازی بسیار زیبای آن را در شب نیز ببینید.

[cn-suggest-posts sts=”رومربرگ آلمان” stl=”https://deltaban.com/attraction/romerberg-germany/” sbs=”تورهای انفرادی اروپا” sbl=”https://deltaban.com/european-individual-tours/”]

موزه ملی از دیدنی ترین مکان های تاریخی و باستانی پراگ

یکی دیگر از مکان های تاریخی و باستانی پراگ که بسیار جذاب و جالب می باشد موزه ملی این شهر است که به تازگی بازسازی شده است و شامل خانه‌ها و تاریخچه ملی مذهبی، هنر، موسیقی، جانور شناسی، انسان شناسی و… می باشد که شما را با دنیای جدید و خاصی روبرو می‌کند.

موزه ملی

می‌توان گفت موزه ملی پراگ که مکان فعلی خود قرار دارد یکی از قدیمی ترین و اولین موزه های جمهوری چک می باشد که دراین کشور تاسیس شده است سال تاسیس موزه پراگ به ۱۸۰۰ میلادی می رسد و از آن لحظه تاکنون مشغول به کار بوده است. شما می توانید اشیای برنزی خاص و بی نظیر و بسیار زیادی را از این دو قرن در این موزه ملی مشاهده کنید و از آنها لذت ببرید. موزه دیگری که به شما پیشنهاد می کنیم در دیدار از مکان های تاریخی و باستانی پراگ به آن سر بزنید و آن را تماشا کنید موزه ملی تکنولوژی می باشد.

کلیمانینوم و کتابخانه ملی

کلیمانینوم یکی از بزرگترین مجموعه ساختمانهای اروپا می باشند که توسط یسوعیو ها به عنوان دانشگاه استفاده میشده اند و زمانی که یسوعیوها از این کشور اخراج شدند این مجموعه ساختمان ها را به کتابخانه و مدرسه ملی تبدیل کردند. کتابخانه ملی پراگ دارای ۶ میلیون کتاب می باشد که یکی از مکان های تاریخی و باستانی پراگ که بسیار جالب و جذاب برای دیدن و تماشا می باشد.

کلیمانینوم و کتابخانه ملی از مکان های تاریخی پراگ

شما می توانید در کتابخانه بیش از ۶ میلیون کتاب مشاهده کنید. همچنین از نظر ساختمان های قدیمی و با معماری جالب و زیبایی که چشم شما را خیره خواهد کرد دارای سقفهای ۶۸ متری، آینه های مجلل، بازدید از معماری بی نظیر آن حدود یک ساعت طول می کشد.

[cn-suggest-posts sts=”مراکز خرید فرانسه” stl=”https://deltaban.com/attraction/french-shopping-malls/” sbs=”تور اروپا” sbl=”https://deltaban.com/europe-tours/”]

میدان قدیمی شهر و ساعت نجومی آن

یکی از مکانهای تاریخی و باستانی پراگ که بسیار زیبا که قدیمی ترین مکان منطقه این کشور نیز محسوب می‌شود و شما می‌توانید مرکز شهر را در آن مشاهده کنید و شروع به جستجو کنید میدان قدیمی شهر می باشد که از معماری خاص و بی نظیر برخوردار بوده و از قدیم الایام در این شهر باقی مانده است.

میدان قدیمی شهر و ساعت نجومی از مکان های تاریخی پراگ

از دیگر مناطق دیدنی و تاریخی این شهر میتوان به ساعت نجومی آن اشاره کرد که با درخشش خود در طول چندین قرن در میدان شهر قرار گرفته و بیانگر ۱۲ حدیث و شخصیت‌های آن می باشد شما می توانید سبک خاص آن را در ساخت ساعت نجومی مشاهده کنید.

کلیسای سنت ویس

یکی از مکانهای تاریخی و باستانی پراگ که قطعاً باید به تماشای بروید و مکان مهمی در شهر پراگ می باشد کلیسای سنت می‌باشد. این کلیسا در قلعه پراگ قرار دارد و یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کلیسا های مسیحی جمهوری چک است. جایگاه اسقف اعظم، مقبره مقدس و سه پادشاه نیز در قلمروی این کلیسا واقع شده است.

کلیسای سنت ویس از مکان های تاریخی پراگ

کلیسا در سال ۱۳۴۴ میلادی ساخته شده است و سبک های مدرن معماری و متفاوت مثل گو تیک، مدرننئو گو تیک و معماری قرن چهاردهم در آن قابل مشاهده می باشد. نمای داخلی کلیسا بسیار زیبا و جذاب و همچنین جالب و تماشایی می باشد شما می توانید شیشه های رنگی بسیار زیبا و خاص را در آن مشاهده نمایید و از آن لذت ببرید اگر به تماشای مکانها ی تاریخی و باستانی پراگ میروید قطعاً به دیدن و تماشای کلیسای سنت ویس نیز بروید.

کلیسایtynm و جذابیت مکان های تاریخی و باستانی پراگ

اگر اهل تماشا و دیدن مکان های تاریخی و باستانی پراگ و کشورها و شهرهای مختلف و شناختن تاریخ آن‌ها و همچنین بررسی هویت و نشان آن ها باشید، از تماشای این کلیسا لذت خواهید. این کلیسا دو  برج دوقلوی ۸۰ متری دارد که در نوع خود بی نظیرمیباشند و معماری خاص و جالب آن را محاصره کردند.

کلیسایtynm و جذابیت مکان های تاریخی و باستانی پراگ

راه ورودی کلیسا، راه باریک و کوچک می‌باشد که در بین خانه‌ها محاصره شده و از این خانه‌ها گذر میکند. با اینکه این کلیسا در قرن ۱۵ میلادی ساخته شده است اما تغییرات بسیار زیادی در طول این سال‌ها در آن به وجود آمده و تغییرات بسیار جالب و جذاب نیز می‌باشد، اما همچنان سبک معماری قدیم و ساخت قدیمی و منحصر به فرد بودن برج های دوقلوی ۸۰ متری در آن وجود دارد. میتوانید در این کلیسا مجسمه های زیبا، پورتال زیبا و نقاشی‌های آلتورا  را مشاهده کنید و از آنها لذت ببرید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

 

نظرات کاربران