19 مرداد 1400
تور گردی

پنانگ هیلز مالزی


پنانگ هیلز یکی از بهترین دیدنی های مالزی به شمار می رود و بی شک در میان جاذبه های گردشگری مالزی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. مالزی یکی از کشور های آسیایی است که توانسته جایگاه ویژه ی گردشگری در میان توریست های نقاط جهان را به خود اختصاص دهد و طی سالیان متمادی به عنوان دومین مقصد گردشگری پر تقاضا ایرانیان شناخته شده است.هم چنین میتوان گفت که هرساله مسافران زیادی با تور مالزی به این مقصد سفر میکنند.

جزیره پنانگ یکی از بهترین مناطق دیدنی در مالزی می باشد که جاذبه های متعددی را در خود جای داده و یکی از بهترین های آن را می توان پنانگ هیلز دانست که هیلز به معنی تپه می باشد و به همین دلیل به زبان فارسی به این منطقه تپه پنانگ گفته می شود. این منطقه به دلیل اینکه از جمله معدود مناطقی است که از جنگل های بارانی پنانگ باقی مانده توسط دولت به خوبی محافظت شده و به همین دلیل زیبایی های بی نظیری را می توانید در این تپه مشاهده کرده و از گشت و گذار در آن نهایت لذت را ببرید. لازم به ذکر اینکه تپه پنانگ هیلز 5 درجه سرد تر از سایر نقاط این جزیره خواهد بود. در ادامه با دلتابان باشید تا سفری کوتاه به این جاذبه بی نظیر مالزی داشته باشیم:

نمایی از پنانگ هیلز مالزی

معرفی تپه های پنانگ هیلز

پنانگ هیلز یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی خواهد بود که به طبیعت و طبیعت گردی علاقه خاصی دارند چرا که در این منطقه می توانید انواع زیبایی های طبیعی را هدف قرار دهید.این تپه در ارتفاع 861 متری از پایتخت پنانگ قرار گرفته و مرم محلی با نام بوکیت بندرا از آن یاد می کنند. پنانگ هیلز تشکیل شده از 5 تپه می باشد که این تپه ها از قرار زیر هستند:

–         وسترن هیل

–         باکیت لاکسامانا

–         تایگر هیل

–         فلگ استف هیل

–         گاورمنت هیل

جنگل های پنانگ هیلز مالزی

تپه پنانگ زمانی که این جزیره به استعمار انگلیسی ها درآمده بود شناخته شد و از آن زمان تابحال روز به روز شاهد پیشرفت آن در صنعت گردشگری بوده ایم. پنانگ هیلز مالزی به دلیل اینکه به عنوان یکی از سرسبزترین نقاط این کشور شناخته می شود که در این مکان اوج آرامش را تجربه خواهید کرد.

و به همین دلیل به عنوان یک تفرجگاه طبیعی به شمار می رود و البته بخش های ویژه ای برای مسافران در نظر گرفته شده و می توانید در این بخش ها یک پیک نیک کوتاه مدت داشته و لذت را برای خود و خانواده خودتان به ارمغان آورید. از بالای پنانگ هیلز می توانید نمایی زیبا از جورج تاون را مورد مشاهده قرار دهید که شب هنگام به دلیل نورپردازی هایی که در جورج تاون انجام می شود زیبایی بیشتری را از آن شاهد خواهید بود.

مسیرهای پیاده روی پنانگ هیلز مالزی

مسیر پیاده روی در جاذبه ی پنانگ هیلز مالزی

مسیر پیاده روی پنانگ هیلز مالزی یکی از بهترین انتخاب ها برای تفریح خواهد بود و می توانید یکی از بهترین مسیر های پیاده روی جهان که زیبایی های بسیاری خواهد داشت را هدف قرار دهید. مسیر پیاده روی پنانگ هیلز مالزی 220 متر بوده و درختانی با ارتفاع 30 متر در اطراف آن وجود دارد که به زیبایی هرچه تمام تر آن افزوده است.

اشخاصی که می خواهند به قله پنانگ صعود کنند باید از طرف باغ گیاه شناسی این کار را انجام دهند و سعود به این قله از طرف تراموا امکان پذیر نخواهد بود. بهترین زمان برای پیاده روی پنانگ را می توان روز دانست چرا که در بعد از ظهر ها امکان اینکه به تاریکی بیفتید زیاد خواهد بود و با اینکه در اطراف راه چراغ هایی برای روشن کردن مسیر تعبیه شده اند اما جنگل در تاریکی محض فرو رفته و امکان دید کافی برایتان میسر نخواهد بود.

تپه توت فرنگی کجا قرار گرفته؟

لوکوموتیو پنانگ هیلز مالزی یک  سواری هیجان انگیز

شاید نام تپه توت فرنگی نیز درباره پنانگ هیلز به گوشتان بخورد و دلیل آن را می توان مزارع کاشت توت فرنگی در قله منطقه دانست. فرانسیس لایت بود که در زمان کشف پنانگ هیلز مالزی دستور داد از این منطقه به منظور کاشت توت فرنگی استفاده شود و در این کار هم موفق عمل نمود اما هنوز هم که هنوز است نتوانسته به یک منطقه صنعتی کاشت توت فرنگی تبدیل شود. اما می توانید نهال های متعددی از توت فرنگی را در دامنه آن مشاهده کرده و یک شکم گردی مناسب از این میوه داشته باشید.

دیدنی های پنانگ هیلز مالزی

طبیعت بکر پنانگ هیلز مالزی

پنانگ هیلز مالزی دیدنی های متعددی را در خود جای داده و علاوه بر اینکه می توانید نمایی بسیار زیبا از منظره پایین تپه داشته باشید خواهید توانست بناهایی با معماری فوق العاده در آن شاهد باشید. غذاخوری پنانگ یکی از بخش هایی است که حتما باید از آن بازدید نمایید، این غذاخوری نمایی بسیار زیبا به پایین داشته و به دلیل مساعد بودن شرایط آب و هوایی می توانید در بخش هایی با هوای آزاد نشسته و مشغول به خوردن غذاها شوید.

غرفه های فروش میوه و سوغات متعددی در این منطقه به چشم می خورند و می توانید انواع میوه های تازه را از آنها خریداری کرده و میل نمایید. باغ های متعددی و متنوعی در این منطقه به چشم می خورد که می توانید از آنها دیدن نمایید. ساختمان عمارت باستانی هندو یکی از مهمترین دیدنی های پنانگ هیلز به شمار می رود که می توانید این عمارت را به صورت کاملا تزیین شده مشاهده نمایید. مسجدی قدیمی نیز در بالای پنانگ ساخته شده و می توانید از فضای داخلی آن نیز دیدن نمایید. هتل بللو که یک هتل 11 اتاقه در پنانگ می باشد نیز می تواند برای افرادی مناسب باشند که می خواهند یک اقامت بدون دغدغه های شغلی و فکری داشته باشند و بی شک ماندن در فضای آرام جنگل حس و حال عجیبی خواهد داشت.

نظرات کاربران