8 آذر 1397
نروژ

جاذبه­ های گردشگری نروژ

معرفی جاذبه­ های گردشگری نروژ

نام نروژ با وایکینگ­ها و جنگاوری­های آن­ها و مناظر زیبای طبیعت گره خورده و زمانی که نام این کشور به میان می ­آید تمام این موارد نیز در ذهن ­ها یادآور می­گردد. سواحل زیبا و کلیساهایی که در ساخت آن­ها از چوب استفاده شده به همراه پیاده­ روهای جذاب باعث شده تا افراد بسیاری به این کشور اروپایی سفر کرده و از جاذبه ­های گردشگری نروژ بازدید کنند. در ادامه برخی از جاذبه ­های گردشگری نروژ را معرفی خواهیم کرد که آشنایی با آن­ها کمک بسیاری در طول سفر خواهد کرد.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور پاتایا و تور بانکوک هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند.این تور ها از پرطرفدار ترین تور های خارجی هستند .

شهر معدنی Roros از گردشگری نروژ

یکی از جاذبه­ های گردشگری نروژ شهر معدنی Roros است که در طول چند قرن پیش به­ عنوان محلی مختص استخراج مس درنظر گرفته می ­شده است. در قرن 17 میلادی این شهر برای استخراج مس به کار گرفته شد و این کار حدود 300 سال ادامه پیدا کرد. در شهر معدنی Roros حدود 2000 خانه وجود دارد که از چوب ساخته شده­ اند و در طول قرن­ های متمادی ظاهر خود را حفظ کرده ­اند و باعث شده­اند این شهر حالت قرون وسطایی خود را به نمایش بگذارد.جاذبه های گردشگری نروژ

کلیسای چوبی Urnes

از دیگر جاذبه­ های گردشگری نروژ می­توان به کلیسای چوبی Urnes اشاره کرد که در قرون وسطی تاسیس شده و معماری این دوره را به زیبایی نشان می­ دهد. قدمت کلیسای چوبی Urnes حدود 900 سال است و باوجود آن همچنان به­ عنوان یک کلیسای تاریخی میزبان جمعیت کثیری از بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است. در ساخت این کلیسا از چوب استفاده شده که باعث می ­شود نمایی متفاوت با دیگر کلیساهای نروژ داشته باشد. محل قرارگیری کلیسای چوبی Urnes در سواحل غربی این کشور بوده و سبک­ های رومی، سلتیک و وایکینگی را با استفاده از چوب نشان می­دهد.

آبشار ورینگفوسن

کشور نروژ دارای جاذبه­ های توریستی و گردشگری متعددی است که زیبایی تاریخی و طبیعی این کشور را به نمایش گذاشته ­اند و هرساله افراد بسیاری از کشورهای مختلف جهت بازدید از جاذبه­ های گردشگری نروژ وارد این کشور می­شوند. آبشار ورینگفوسن یکی از آبشارهای مشهوری است که در کشور نروژ قرار دارد و ارتفاع آن حدود 180 متر است. حدود 200 سال است که گردشگران بین­ المللی به بازدید از آبشار ورینگفوسن می ­پردازند و اغلب آن­ها هتلی که در بالای این آبشار وجود دارد برای اقامت خود انتخاب می­کنند. این هتل در سال 1880 میلادی ایجاد شده و علاقه­ مندان باید حدود 1500 پله را پشت سر بگذارند تا بتوانند به این هتل زیبا برسند. نیروگاه برق آبی نیز در قسمت بالایی آبشار ورینگفوسن قرار دارد که می­تواند برق این منطقه را تامین نماید.

کلیسای جامع Nidaros

از دیگر جاذبه­ های گردشگری نروژ می­توان به کلیسای جامع Nidaros اشاره کرد که رد سال 1066 توسط وایکینگ­ ها بنا شده است و در شهر تروندهایم قرار دارد. درحال حاضر کلیسای جامع Nidaros یکی از مهم­ترین کلیساهای کشور نروژ به شمار می­رود و معماری قرون وسطایی خود را نمایش می­گذارد. وایکینگ ­ها این کلیسا را به افتخار الاف که پس از مدت­ها توانست به پادشاهی نروژ دست پیدا کند تاسیس شد. الاف در سال 1030 در جنگی که در نزدیکی تروندهایم برپا شده بود کشته شد و برادرزاده او 36 سال بعد این کلیسا را برای یادبود الاف ساخت.

آژانس مسافرتی دلتابان در تور اروپا همراه شما عزیزان است تا شما از جاذبه ها و دیدنی های این قاره سبز نهایت لذت را ببرید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران