جاذبه گردشگری گردشگری پاییز گردشگری تابستان نروژ

جاذبه­ های گردشگری نروژ

نام نروژ با وایکینگ­ها و جنگاوری­های آن­ها و مناظر زیبای طبیعت گره خورده و زمانی که نام این کشور به میان می ­آید تمام این موارد نیز در ذهن ­ها یادآور می­گردد. سواحل زیبا و کلیساهایی که در ساخت آن­ها از چوب استفاده شده به همراه پیاده­ روهای جذاب باعث شده تا افراد بسیاری به این کشور اروپایی سفر کرده و از جاذبه ­های گردشگری نروژ بازدید کنند. در ادامه برخی از جاذبه ­های گردشگری نروژ را معرفی خواهیم کرد که آشنایی با آن­ها کمک بسیاری در طول سفر خواهد کرد.

شهر معدنی Roros

یکی از جاذبه­ های گردشگری نروژ شهر معدنی Roros است که در طول چند قرن پیش به­ عنوان محلی مختص استخراج مس درنظر گرفته می ­شده است. در قرن 17 میلادی این شهر برای استخراج مس به کار گرفته شد و این کار حدود 300 سال ادامه پیدا کرد. در شهر معدنی Roros حدود 2000 خانه وجود دارد که از چوب ساخته شده­ اند و در طول قرن­ های متمادی ظاهر خود را حفظ کرده ­اند و باعث شده­اند این شهر حالت قرون وسطایی خود را به نمایش بگذارد.

کلیسای چوبی Urnes

از دیگر جاذبه­ های گردشگری نروژ می­توان به کلیسای چوبی Urnes اشاره کرد که در قرون وسطی تاسیس شده و معماری این دوره را به زیبایی نشان می­ دهد. قدمت کلیسای چوبی Urnes حدود 900 سال است و باوجود آن همچنان به­ عنوان یک کلیسای تاریخی میزبان جمعیت کثیری از بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است. در ساخت این کلیسا از چوب استفاده شده که باعث می ­شود نمایی متفاوت با دیگر کلیساهای نروژ داشته باشد. محل قرارگیری کلیسای چوبی Urnes در سواحل غربی این کشور بوده و سبک­ های رومی، سلتیک و وایکینگی را با استفاده از چوب نشان می­دهد.

آبشار ورینگفوسن

کشور نروژ دارای جاذبه­ های توریستی و گردشگری متعددی است که زیبایی تاریخی و طبیعی این کشور را به نمایش گذاشته ­اند و هرساله افراد بسیاری از کشورهای مختلف جهت بازدید از جاذبه­ های گردشگری نروژ وارد این کشور می­شوند. آبشار ورینگفوسن یکی از آبشارهای مشهوری است که در کشور نروژ قرار دارد و ارتفاع آن حدود 180 متر است. حدود 200 سال است که گردشگران بین­ المللی به بازدید از آبشار ورینگفوسن می ­پردازند و اغلب آن­ها هتلی که در بالای این آبشار وجود دارد برای اقامت خود انتخاب می­کنند. این هتل در سال 1880 میلادی ایجاد شده و علاقه­ مندان باید حدود 1500 پله را پشت سر بگذارند تا بتوانند به این هتل زیبا برسند. نیروگاه برق آبی نیز در قسمت بالایی آبشار ورینگفوسن قرار دارد که می­تواند برق این منطقه را تامین نماید.

کلیسای جامع Nidaros

از دیگر جاذبه­ های گردشگری نروژ می­توان به کلیسای جامع Nidaros اشاره کرد که رد سال 1066 توسط وایکینگ­ ها بنا شده است و در شهر تروندهایم قرار دارد. درحال حاضر کلیسای جامع Nidaros یکی از مهم­ترین کلیساهای کشور نروژ به شمار می­رود و معماری قرون وسطایی خود را نمایش می­گذارد. وایکینگ ­ها این کلیسا را به افتخار الاف که پس از مدت­ها توانست به پادشاهی نروژ دست پیدا کند تاسیس شد. الاف در سال 1030 در جنگی که در نزدیکی تروندهایم برپا شده بود کشته شد و برادرزاده او 36 سال بعد این کلیسا را برای یادبود الاف ساخت.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *