نیس شهر سواحل و تفریحات متنوع

سواحل و تفریحات متنوع نیس

فهرست مطالب

معرفی شهر نیس

شهر نیس یکی از معدود شهرهای فرانسه است که سواحل آن از ابتدا شهر شروع شده و از مرکز شهر تا سواحل آن تنها چند دقیقه راه است.  سواحل شهر نیس از نزدیکی فرودگاه کوت دی آزور آغاز شده و تا بندر قدیمی Vieux ادامه می یابند. با این حال همانند بسیاری از سواحل فرانسه، ساحل شهر نیس نیز در برخی نقاط شیب بسیار تندی دارد و قابل اقامت نیست و امکانات تفریحاتی در آن وجود ندارد. با این حال جوانان زیادی از آن به عنوان محل پرش استفاده می کنند. با این حال نواحی صاف و هموار نیز وجود دارد و در این بخش ها تفریحات مفرح ساخته شده اند و توریست ها و خانواده ها از آن استفاده می کنند.

سواحل نیس

تعداد سواحل خصوصی در نیس به 15 می رسد که بین سواحل عمومی یا برخی از سواحل آزاد قرار گرفته اند. قبل از اینکه به سواحل نیس بروید و حمام آفتاب بگیرید، بهتر است بهترین تفرجگاه های نیس را بشناسید. از این رو این متن به شما کمک خواهد کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشید. پس با ما همراه شوید!

برای اینکه بهترین انتخاب را انجام دهید، ابتدا تعیین کنید به دنبال سواحل خصوصی هستید یا عمومی. بدیهی است که در سواحل عمومی هزینه ای پرداخت نخواهید کرد، فضای وسیع تری در اختیار دارید و می توانید تجربه ساحلی خوبی کسب کنید، اما این سواحل بسیار شلوغ هستند و در تابستان دزد های بسیاری در آنجا وجود دارد. پس باید همواره مراقب وسایل یا کودکانتان باشید. سواحل خصوصی بیشتر در نواحی مرکزی قرار دارند و گاها جزئی از یک هتل هستند. در این سواحل به شما یک کمد به همراه دوش داده می شود تا در حین تفریحات نگران وسایلتان نباشید.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور پاتایا و تور بانکوک هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند.این تور ها از پرطرفدار ترین تور های خارجی هستند .

ساحل لا رزرو

این ساحل یکی از بهترین سواحل و تفریحات نیس است که به مرکز شهر نزدیک می باشد و افراد محلی و توریست های بسیاری در آنجا وجود دارند. اندازه این ساحل کوچک است و بسیار شلوغ می شود. یکی از تفریحات هیجان انگیز،  سکوی پرش قدیمی نصب شده روی سنگ بزرگی است که بسیاری از مردم از آن برای پرش از روی صخره به دریا استفاده می کنند. در این ساحل رستوران یا غذا خوری مشخصی وجود ندارد پس پیشنهاد می کنیم کمی غذا یا میان وعده با خود ببرید.

[cn-suggest-posts sts=”مکان های گردشگری فرانسه” stl=”https://deltaban.com/french-tourist-attractions/” sbs=”بلیط هواپیما فرانسه” sbl=”https://deltaban.com/flights/france-airline-ticket/”]

ساحل کوکو

این ساحل نیز همانند لارزرو یکی از سواحل و تفریحات معروف برای مردم نیس است. ساحل کوکو کمی از لا رزرو بزرگ تر است و دارای رستوران و دوش نیز می باشد. با این حال، این رستوران در شلوغ ترین روز هفته (یکشنبه ها) بسته است. در طول تابستان همواره گارد ساحلی در این سواحل حضور دارد اما باید مراقب باشید زیرا آب در برخی نقاط این ساحل بسیار عمیق است. با ای حال اگر خوش شانس باشید می توانید مکانی را پیدا کنید و بی مزاحم به صدای آب و برخورد آن با ساحل گوش فرا دهید.

ساحل ویل فرانش سور-مر

این ساحل کمی از نیس فاصله دارد ولی با اتوبوس و تنها با گذر از مسیری 15 دقیقه ای می توانید به آنجا بروید. این ساحلی بسیار کوچک و در عین حال مشهور ترین ساحل عمومی نیس است.

سواحل عمومی نیس:ساحل ویل فرانش سور-مر

در این ساحل رستوران های خوبی وجود دارد و همچنین بستنی فروشان متعددی به صورت دستفروشی کار می کنند. ساحل ویل فرانش سور-مر شنی است در حالی که در لا رزرو و کوکو ساحل بیشتر حالت سنگی داشت. با این حال به دلیل فاصله از نیس، گارد ساحلی از این ساحل پشتیبانی نمی کند ولی عمق آب کمتر است و با خیال آسوده می توان در آن شنا و غواصی کرد.

سواحل خصوصی نیس:ساحل کستلپلاژ

کستلپلاژ یکی از بهترین سواحل و تفریحات شهر نیس به حساب می آید. تاریخ بازگشایی آن در ماه آپریل است و تا سپتامبر ادامه دارد. این ساحل خصوصی است و در انتهای خط ساحلی قرار دارد. از مزیت دیگر این ساحل می توان به عدن شلوغی و امکانات بیشتر آن اشاره کرد. تخت های راحتی کستلپلاژ بسیار مطلوب هستند و قیمتشان برای یک روزی در حدود 20 یورو است و غذا سرو شده در رستوران های آن عالی است و بیشتر از غذاهای محلی نیس در منو استفاده شده است. به واقع می توان گفت کستلپلاژ یک آبادی جدا از سایر سواحل و شهر نیس است. کستلپلاژ برای افرادی که مایلند تمام روز در آب باشند یا تمام روز حمام آفتاب بگیرند گزینه ایده آلی به حساب می آید.

سواحل خصوصی نیس:ساحل رولپلاژ

رولپلاژ انتخاب قطعی خانواده ها است زیرا گارد ساحلی مخصوص به خود را دارد و نیز در کنار دریا، استخر مخصوص به کودکان را نیز ایجاد نموده است. بنابراین والدین می توانند با خیال آسوده در تخت های این ساحل استراحت کرده یا آفتاب بگیرند یا به تفریحات خود بپردازند و از امنیت کودکان و وسایل خود اطمینان داشته باشند. این ساحل دقیقا در جلو کازینورول و هتل له مردین قرار دارد و یکی از قدیمی ترین سواحل نیس می باشد، در واقع تاریخ تاسیس این ساحل به دهه 1920 میلادی باز می گردد. همانند تمامی سواحل و تفرجگاه های خصوصی نیس، در رولپلاژ به مشتریان کمد، دوش، سرویس بهداشتی و خدمات ارائه می شود.

[cn-suggest-posts sts=”کلیسای نوتردام فرانسه” stl=”https://deltaban.com/attraction/notre-dame-cathedral-france/” sbs=”تور فرانسه” sbl=”https://deltaban.com/france-tours/”]

سواحل خصوصی نیس:ساحل اوپراپلاژ

اوپراپلاژ قدیمی ترین ساحل خصوصی و تفریحات نیس به حساب می آید. عموما آن را با نام اپرا پاولیون می شناسند. قدمت این ساحل به دهه 1890 میلادی باز می گردد.

سواحل خصوصی نیس:ساحل اوپراپلاژ

این ساحل برای نسل ها در اختیار خانواده مافریه قرار دارد. اگر به عناوینی لباس شنا خود را فراموش کرده اید به هیچ عنوان نگران نباشید زیرا در این ساحل علاوه بر امکانات بهداشتی و حوله به شما لباس شنا رایگان نیز داده می شود. زمانی که روی تخت دراز کشیده اید، ماساژور به سمت شما می آید و در صورت تمایل می توانید از خدمات آن استفاده کنید. رستوران های این ساحل از ظهر تا 5 صبح باز هستند و سرویس ارائه می دهند.

سواحل خصوصی نیس: ساحل لو گاله

لو گاله یکی از سواحل خصوصی تازه تاسیس در نیس است که نامش به سنگ ریزه های ساحلی این منطقه اشاره دارد. رستوران های این پلاژ خصوصی بسیار با کیفیت هستند و غذا های محلی به همراه پیتزا و بستنی سرو می کنند. ترکیب رنگ تخت های آفتابی کنار ساحل تداعی گر آبی آسمان و دریا هستند و به زیبایی هرچه بیشتر این ساحل می افزایند. سایبان سفید رنگ این تخت ها نشان از ابرهای سپید بر فراز آسمان آبی دارد. فضای آرام و خلوت از امتیازات دیگر این ساحل است. همچون کستلپلاژ، این ساحل نیز تنها از ماه آپریل تا سپتامبر فعال است. لو گاله در نزدیکی مرکز شهر واقع شده و بهترین مکان برای دیدن فستیوال هر ساله فوریه است.

سواحل خصوصی نیس: سواحل آبی

سواحل آبی (Blue Beach) محل ایده آل ورزشکاران آبی است و تمامی امکانات ورزشی در آنجا مهیا است، امکاناتی مانند، اسکی روی آب، برد، اسکایت آبی و …. . سواحل آب جز معدود سواحل خصوصی هستند که در تمام سال فعال می باشند و خدمات ارائه می دهند.

سواحل خصوصی نیس: سواحل آبی

برخی از امکانات این ساحل برای خانواده ها عبارتند از: تخت های ساحلی، محل تفریحات خانوادگی، استخر شنا مخصوص کودکان و رستوران های لب ساحل. در فصل تابستان فعالیت ساحل از ساعت 8 صبح آغاز شده و تا نیمه شب باز است، همچنین رستوران ها برای صرف نهار و شام باز می شوند. در بقیه فصول سال ساحل ساعت 7 عصر تعطیل می گردد.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران