آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا نامی آشنا برای کلیه مردم و به ویژه طبیعت دوستان می باشد. نام این آبشار به قدری گفته شده که بسیاری با شنیدن نام آبشار به یاد نیاگارا می افتند و دلیل آن را می توان عظمت و زیبایی بی نظیری دانست که این آبشار دارد. این آبشار واقع در 150 کیلومتری تورنتو می باشد و این رودخانه از طرف کانادا به طرف آمریکا می رود. این رودخانه در مسیر خود سبب به وجود آمدن 3 آبشار معروف نعل اسبی، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس شده است و تنها آبشار نیاگارا در مرز کانادا واقع شده و سایر آبشار های ذکر شده در منطقه ای آمریکایی هستند. آبشار نیاگارا بی شک یکی از زیباترین مناظر جهان را برایتان به تصویر خواهد کشید و می توانید بیشترین لذت را از یک تفریح گردی لذت بخش در این منطقه داشته باشید. این آبشار عظیم الجثه علاوه بر اینکه ارتفاع ریزش بالایی دارد پهنای زیادی نیز داشته و به همین دلیل سبب خلق صحنه های فوق العاده در اطراف خود شده است. بازدید از این آبشار بی شک یکی از بهترین انتخاب ها در تور کانادا خواهد بود که شما میتوانید با رزرو هتل در نزدیکی آبشار یا خرید بلیط هواپیما سفری به کانادا یا آمریکا داشته باشید و توصیه می کنیم که بازدید از آن را از دست ندهید. در ادامه توضیحات کامل تری در رابطه با این آبشار بی نظیر ارائه نموده ایم.

نمایی بی نظیر آبشار نیاگارا

رود نیاگارا

آبشار نیاگارا به عنوان یکی از مشهور ترین آبشارهای جهان شناخته شده و نمای حیرت آور آن هر بیننده ای را غرق در خود کرده و قدرت و عظمت پروردگار را به رخ خواهد کشید. حتما عکس هایی هوایی از این آبشار را مشاهده کرده اید و به دلیل دانه های ریز آبی که پس از ریزش آب پدید می آیند شاهد به وجود آمدن فضای ابری شکل و سفید رنگ در آن هستیم که به زیبایی هرچه تمام تر آبشار خواهد افزود. رود نیاگارا از جمله رودهایی است که در تمامی فصول سال شاهد وجود آب فراوان در آن هستیم و سابقه خشکسالی در آن وجود ندارد و به همین دلیل نیز در هر زمانی که به کانادا سفر کنید می توانید آبشار نیاگارا را فعال مشاهده کنید. این آبشار به عنوان قوی ترین آبشار در منطقه آمریکای شمالی شناخته می شود و دلیل آن را می توان حجم بالای آبی دانست که در آن جریان دارد. ارتفاع این آبشار 53 متر بوده و پهنای آن 790 متر می باشد و به همین دلیل می توانید یک آبشار بسیار بزرگ را در این منطقه شاهد باشید و به دلیل منظره زیبایی که به منطقه بخشیده، هتل های متعددی در اطراف نیاگارا فعالیت می کنند و هتل های نیاگارا می توانند بهترین انتخاب برای کسانی باشند که می خواهند یک اقامت آرام به دور از دغدغه داشته باشند.

آبشار خروشان نیاگارا

دانستنی هایی درباره آبشار

–         آبشار نیاگارا طبق تخمین بیش از 12 هزار سال عمر دارد.

–         سرعت رودخانه نیاگارا بسیار بالا بوده و به 56 کیلومتر در ساعت می رسد.

–         دو آبشار به نام نیاگارا معروف هستند که یکی از آنها نعل اسبی نام گرفته و دیگری آبشار آمریکایی شناخته می شود.

–         به صورت میانگین در هر دقیقه حدود 170 هزار متر مربع آب از آبشار نعل اسبی به زمین می ریزد.

–         برج مینولتا در ارتفاع 99 متری از سطح این آبشار قرار گرفته است.

–         در سال 1960 یک جوان به نام راجر وودوارد از آبشار به پایین سقوط کرده و جان سالم به در برد.

زاویه ای جذاب از آبشار نیاگارا

–         به دلیل فشار قوی این آبشار از آن به عنوان تولید برق استفاده می شود و میزان برقی که از آن جمع آوری می شود نیازهای برقی اونتاریو جنوبی و نیویورک غربی را تامین می کند.

–         نمایش نورپردازی آبشار نمایی بسیار زیبا از آن را به رخ خواهد کشید.

–         معنی نام نیاگارا به فارسی صدای رعد آسا می باشد.

–         تا سال 1886 و قبل از ساخت مجسمه آزادی این آبشار به عنوان سمبل آمریکا شناخته می شد.

–         حدود یک پنجاهم آب شیرین جهان در آبشار نیاگارا قرار دارد.

–         تا سال 1912 گردشگران اجازه رفتن به روی پل یخ زده در فصل زمستان را داشته اند اما پس از 4 فوریه سال 1912 که گردشگران برای تماشای آبشار و یا برای فروش خوراکی ها بر روی پل رفته بودند بر اثر شکستن پل به پایین پرتاب شدند و 3 تن از آنان مفقود شده و هرگز پیدا نشدند.

–         این حجم آب نیاگارا به دلیل سردی هوا در 29 ماری سال 1848 به صورت کامل یخ زده بوده و هیچگونه آب در حال جریانی در آن وجود نداشت.

نمایی از آبشار نیاگارا همراه با برج ملی کانادا

تفریحات در آبشار نیاگارا

با رفتن به آبشار نیاگارا علاوه بر تماشای نمای زیبای آبشار می توانید از تفریحات متنوعی نیز لذت ببرید. تله کابین اسپانیایی نیاگارا یکی از این تفریحات خواهد بود و می توانید از ارتفاع زیاد به تماشای نمای زیبای آبشار بپردازید. بی شک پرواز با تله کابین از بالای این آبشار خوف و لذت را ترکیب کرده و بهترین لحظات را برایتان تداعی خواهد ساخت. زیپ لاین نیز از دیگر تفریحاتی است که می توانید در نیاگارا تجربه کنید و می توانید به وسیله طناب هایی مقاوم بر روی آب به حرکت در آمده و اوج سرعت را بر روی آب تجربه نمایید. قایق هایی که در آب رودخانه نیاگارا فعالیت می کنند نیز در تمامی مواقع آماده خدمات رسانی به مسافران هستند و البته این قایق ها به انواع مختلفی دسته بندی می شوند و برخی از آنها امکان استفاده به صورت خانوادگی و برخی به صورت یک یا دو نفره خواهند بود و می توانید به انتخاب خود یکی از آنها را برای گشت بر روی آب زلال این رودخانه انتخاب نمایید.

دو آبشار نیاگارا مرزی کانادا و آمریکا

نظرات کاربران