deltaban.com Eiffel tower

بازدید از این جاذبه های پاریس را هرگز از دست ندهید!

پاریس مرکز کشور فرانسه به شهر عشاق معروف است. هر ساله هزاران گردشگر از سراسر جهان به این شهر می‌آیند تا از آن دیدن کنند. پاریس یک شهر اروپایی است که جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد که در اینجا به برخی از مهم ترین جاذبه های پاریس اشاره می‌کنیم.

برج ایفل معروف ترین جاذبه های پاریس

نمایی از برج ایفل از جذابترین دیدنی های پاریس

برج ایفل یکی از معروف ترین جاذبه های پاریس است و کمتر کسی پیدا می شود که آن را نشناسد. این برج نماد شهر پاریس و از افتخارات فرانسوی ها است. این برج در سال 1889 به مناسبت صد سالگی انقلاب فرانسه توسط گوستاو ایفل بنا شد. ساخت این برج حدود 41 سال به طول انجامید این برج ده تنی داری 18 بخش فولادی قوی بوده و در ساخت آن از بیش از 2.5 میلیون پیچ و مهره استفاده شده است.

گردشگران می توانند با استفاده از آسانسور یا از طریق پله به بالای برج بروند. البته تعداد پله های برج زیاد است. در اطراف برج امکانات سرگرم‌ کننده و اسباب ‌بازی ‌های مخصوص کودکان وجود دارد. علاوه بر این یکی از معروف ترین رستوران های پاریس یعنی رستوران ژول ورن در همان نزدیکی واقع شده است و غذاهای متنوعی را در اختیار گردشگران می گذارد. اگر شب به دیدن برج ایفل بروید نور پردازی حرفه ای آن شما را به سمت خود جذب می کند.

کلیساهای پاریس از دیدنی ترین جاذبه های پاریس

کلیساها از جاذبه های پاریس

کلیسا های پاریس از دیگر جاذبه های این شهر هستند. این شهر دارای کلیسا های تاریخی و بی نظیری زیادی است و سالانه گردشگران زیادی از آنها دیدن می کنند. کلیسای نوتردام پاریس یکی از مهم ‌ترین و شناخته ‌شده‌ ترین اماکن دیدنی پاریس است. ساخت این کلیسا حدود دو قرن به طول انجامیده است و در سال 1345 عملیات ساخت آن به اتمام رسید. چیزی که این کلیسا را از سایر کلیسا ها متمایز کرده است وسعت آن است و یکی از بزرگترین کلیسا های پاریس به شمار می آید. همچنین استفاده از معماری گوتیک در این کلیسا آن را از سایر کلیساها متمایز ساخته است. در بیرون این کلیسا شمار زیادی مجسمه چوبی و سنگی به چشم می خورد.

این کلیسا با تمام زیبایی های بی نظیرش در فروردین 1398 دچار آتش سوزی گسترده ای شد و بخش های زیادی از این کلیسا دچار آسیب های جدی شد. و بسیاری از این حادثه آزرده شدند.

کلیسای سکره کور

کلیسای سکره کور یکی دیگر از کلیساهای چشم نواز پاریس است. دلایل مختلفی وجود دارد که این کلیسا را متمایز کرده است. قدمت این کلیسا زیاد نیست و در حقیقت در سال 1914 احداث شده است. به همین دلیل شاهد معماری و نقاشی های مدرن در آن هستیم. در زمان ورود به کلیسا نقاشی هایی را میبینید که ناراحت کننده و غمناک اند. اما این کلیسا نقاشی های شاد هم دارد. این کلیسا دارای معماری بیرونی بسیار زیبایی است و اگر روی پله های آن بایستید تمام پاریس زیر پای شماست.

معبد پانتئون پاریس

معبد پانتئون پاریس

معبد پانتئون پاریس از دیگر جاذبه های این شهر است. این معبد در بخش تاریخی منطقه لاتین پاریس واقع شده است. این کلیسای قدیمی به یکی از فرقه های پاریس تعلق دارد و از زمان انقلاب فرانسه به محلی برای خاکسپاری چهره های بزرگ جمهوری تبدیل شده است. معبد پانتئون در زمان لویی پانزدهم توسط معمار معروفی به نام ژاک ژرمن سوفلو بنا شد. در ساخت این بنا ترکیبی از معماری یونانی و رومی به چشم می خورد.

کلیسای سنت شاپل پاریس

کلیسای سنت شاپل یکی دیگر از جاذبه های پاریس و گنجینه‌ای تاریخی و ارزشمند است. این کلیسا در قرن چهاردهم بنا شده است و یکی از برترین های معماری گوتیک است. این کلیسا آثار تاریخی ارزشمندی را دارد. ساختمان این کلیسا بسیار خاص است و برای ساخت آن هزینه زیادی صرف شده است اما اشیا تاریخی در آن چندین برابر این ساختمان ارزش دارند که یکی از مهم ترین آنها تاج خار مسیح است.

موزه لوو یکی دیگر از زیباترین جاذبه های پاریس

موزه لوو یکی دیگر از زیباترین جاذبه های پاریس

موزه لوو یکی دیگر از مکانهای معروف پاریس است. اما تنها موزه پاریس نیست. در این شهر موزه های زیادی وجود دارد. موزه لوو گنجینه‌ای کم‌نظیر از آثار تاریخی و هنری جهان می باشد و دارای چندین بخش مختلف است که تاریخ و هنر کشورها و ملت ها را به تصویر می کشد. این موزه دارای سالن های مختلفی است که یکی از معروف ترین سالن های آن سالن ایران است که آثار تاریخی دوران باستان ایران را به نمایش می گذارد. معروف ترین اثر تاریخی این موزه مونا لیزا اثر لئوناردو داوینچنی است.

موزه انولید

موزه انولید پاریس

موزه انولید یکی دیگر از جاذبه های پاریس است که به عنوان موزه جنگ می شناسند. این موزه به دستور لویی چهاردهم در قرن هفدهم میلادی بنا شده است. در این موزه غنائم ارزنده از جنگ‌های مختلف در فرانسه نگه داشته می‌شود.

شهر پاریس یک شهر بزرگ اروپایی است که جاذبه های بی نظیر و بسیار زیادی دارد که ما در اینجا تنها به چندتا از آنها اشاره کرده ایم. اگر به فرانسه سفر می کنید حتما از این شهر دیدن کنید و از جاذبه های آن لذت ببرید.

تا به حال کدام یک از جاذبه های پاریس را از نزدیک دیده اید؟

نظرات کاربران