سیستم حمل و نقل عمومی مونیخ

راهنمای سیستم حمل و نقل عمومی مونیخ

سیستم حمل و نقل عمومی مونیخ

مونیخ دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی گسترده می باشد. سیستم حمل و نقل عمومی مونیخ شامل یک شبکه زیر زمینی، قطارهای برون شهری، تراموا و اتوبوس ها می باشد. سیستم حمل و نقل عمومی در قسمت های مختلف با علامت های مختلف نشان داده می شود برای مثال متروها با علامت U نشان داده می شوند. تمامی سیستم های حمل و نقل عمومی مونیخ امکانات بسیار زیادی را برای مسافرین فراهم می کنند که فرصت جابجایی را برای مسافرین به هر نقطه از شهر ایجاد می کنند.

 

 سیستم حمل و نقل عمومی مونیخ

 

قطارها و اتوبوس ها در مونیخ

سیستم حمل و نقل عمومی با نام ام وی وی شناخته می شود. قطارها و اتوبوس ها معمولا هر 20 دقیقه حرکت خود را آغاز می کنند و به ایستگاه می رسند. این سیستم حمل و نقل عمومی از صبح شروع به کار می کند و تا غروب ادامه دارد و در زمان های کم تردد به 30 تا 40 دقیقه خدمات رسانی می رسد. در طی زمان های شلوغ که ازدحام جمعیت زیاد است قطارها ار 5 دقیقه و بیشتر اتوبوس ها هر 10 دقیقه حرکت می کنند.

در مرکز شهر مونیخ می توانید تقریبا به هر مکانی که می خواهید در طی چند دقیقه برسید. به طور کلی می توان گفت این سیستم بسیار امن و راحت می باشد. اگر در مرکز مونیخ زندگی می کنید که تمام شهر را پوشش می دهد احتیاجی نیست که با ماشین به اطراف سفر کنید و می توانید از اتوبوس ها و قطارها استفاده کنید.

 

 سیستم حمل و نقل عمومی مونیخ

 

قطارها، ترامواها و اتوبوس ها در مونیخ

قطارها، تراموا و اتوبوس ها به طور کلی قلب شهر مونیخ می باشند. قطارها در مونیخ با نام یو باه شناخته می شوند و از حاشیه شهر به مرکز شهر و به حاشیه های مختلف شهر حرکت می کنند. تراموا معمولا گمراه کننده هستند، اما کم کم در شهر رشد کردند و به سادگی باقی ماندند. تمام سیستم قطارها نسبتا تازه کار هستند و این سیستم برای زمانی مناسب است که از شهر برای بازی های المپیک 1972 استفاده می شود. این سیستم به وسیله قطارهای منطقه ای کامل می شوند که به شهرهای کوچک تر اطراف مونیخ وصل می شوند. به گونه ای می توان گفت که ترامواها سیستم اتوبوس ها را کامل می کنند. این سیستم حمل و نقل عمومی بسیار راحت و قابل دسترس می باشد.

 

 سیستم حمل و نقل عمومی مونیخ

 

متروها در مونیخ

متروها یکی دیگر از سیستم حمل و نقل عمومی می باشند. متروها در سال 1972 شروع به کار کردند. این سیستم دارای  7 خط و 100 ایستگاه می باشد. تقریبا تمامی ناحیه های شهر دسترسی بسیار خوبی به متروها دارند. این سیستم پرسرعت  می باشد و به تمامی نقاط شهر دسترسی دارد. متروها از تمامی نقاط شهر در همه مسیرها با چند ایستگاه انتقال عبور می کنند. بافت پذیرش در تمامی نقاط شهر خوب و مناسب می باشد.

 

taxi

 

تاکسی ها در مونیخ

تاکسی ها در تمامی نقاط شهر مونیخ قابل دسترسی هستند. این تاکسی ها دارای تاکسی متر هستند که بر اساس میزان زمانی که سوار آن بودید هزینه سفر را محاسبه می کنند. تاکسی ها مسافرین را به تمامی نقاط شهر می رسانند اما هزینه تاکسی ها نسبت به سایر سیستم حمل و نقل عمومی گران تر هستند. تاکسی ها در نقاط مختلف شهر قرار دارند و می توانید با حرکت دست به آنها علامت دهید.

 

خرید بلیط ها در مونیخ

بلیط های مختلفی برای سیستم حمل و نقل وجود دارد. بلیط های تک سفره، بلیط های دو سفره و بلیط های روزانه در این لیست  قرار دارند. روش استفاده از بلیط های مختلف با هم فرق می کند. اگر می خواهید در شهر مونیخ بمانید بلیط های روزانه بهترین گزینه هستند. آنها ارزانتر از بلیط های تک نفره و دونفره هستند. این بلیط ها اجازه می دهند سفرهای نامحدودی در سطح شهر داشته باشید. اگر تنها سفر می کنید بلیط تک سفره را انتخاب کنید و اما اگر به صورت گروهی و یا حتی با یک نفر سفر می کنید بلیط های روزانه را انتخاب کنید. اما در صورتی که می خواهید مدت زمان بیشتری بمانید از بلیط ها داخل شهری مونیخ استفاده کنید.

سیستم حمل و نقل مونیخ خدمات رسانی بسیار خوبی برای مسافرین ایجاد می کند. با سیستم حمل و نقل مونیخ همه می توانند به وسیله آنها به تمامی نقاط شهر دسترسی داشته باشند. در سایت گردشگری دلتابان اطلاعات بسیار زیادی درباره جاذبه های گردشگری مونیخ وجود دارد که اطلاعات زیادی درباره مناطق مختلف به علاقه مندان می دهد.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران