فرودگاه بین المللی مونیخ
26 آذر 1397
فرودگاه ها

امکانات فرودگاه بین المللی مونیخ

فرودگاه بین المللی مونیخ

فرودگاه بین المللی مونیخ در 28 کیلومتری شمال شرقی مونیخ، آلمان قرار دارد و قطب اصلی پروازهای هوایی این شهر می باشد. فرودگاه بین المللی مونیخ در فاصله زیادی از مرکز شهر قرار دارد اما یکی از بهترین و مجهزترین فرودگاه های شهر می باشد. این فرودگاه سالیانه پروازهای داخلی و خارجی زیادی را انجام می دهد و مسافرین و گردشگران زیادی را جا به جا می کند. افراد زیادی در فرودگاه بین المللی مونیخ کار می کنند.

munich

همانطور که گفته شد فرودگاه بین المللی مونیخ در 28 کیلومتری شمال شرقی مونیخ قرار دارد. این فرودگاه به وسیله فلوبافن مونیخ گسلشافت اداره می شود و می تواند بیش از 28.000.000 مسافر را در هر سال جا به جا کند. فرودگاه تقریبا 34.740.000 مسافر را در سال 2010 انتقال داده است و 400.000 هواپیما وارد آن شده است. یکی از ویژگی های خوب این فرودگاه در این است که 30.000 نفر در این فرودگاه کار می کنند و یک محل امرار معاش برای افراد زیادی شده است. در سال 2006 برای دومین بار متوالی، فرودگاه بین المللی مونیخ به عنوان بهترین فرودگاه در اروپا شناخته شد و بهترین فرودگاه در دنیا معرفی شد.

 فرودگاه بین المللی مونیخ

فرودگاه مدرن مونیخ

این فرودگاه به سبک مدرن و شیکی طراحی شده است. احداث فرودگاه بین المللی مونیخ در سال 1980 شروع شد و کار اصلی خود را در سال 1992 به طور رسمی آغاز کرد. این فرودگاه دو باند شبیه هم دارد که هر دو بتنی هستند و 4000 متر طول دارند. فرودگاه بین المللی مونیخ وقتی شروع به کار کرد به سرعت گسترش یافت. دلیل اصلی بزرگ کردن فرودگاه بین المللی این بود که آلمان تصمیم داشت تا این فرودگاه را مرکز بیشتر پروازهای خود قرار دهد.

 فرودگاه بین المللی مونیخ

ترمینال 2 فرودگاه مونیخ

در ابتدا رشد و گسترش سریع فرودگاه باعث توسعه ترمینال اصلی یعنی همان ترمینال اول فرودگاه مونیخ شد و سپس در اواسط سال 2003 باعث بازگشایی یک ترمینال دیگر که همان ترمینال دوم بود بود، شد. بازگشایی ترمینال دوم به معنی حمل و نقل و جابجایی 25.000.000 نفر در یک سال بود. سرمایه گذاری ترمینال دوم نیز توسط لوفتانزا انجام شد و به وسیله همین شخص مدیریت می شد.

در ماه فوریه سال 2011، فرودگاه مونیخ و لوفتانزا برنامه خودشان را آشکار کردند تا یک ساختمان ماهواره ای جدید نزدیک سالن دسته بندی چمدان در ترمینال 2 ساختند. در ساختمان جدید فضایی برای رستوران و خرده فروشی ها در نظر گرفته شده بود. یک سیستم حمل و نقل مسافر تمامی امکانات را به ترمینال 2 وصل می کند.

 فرودگاه بین المللی مونیخ

باندهای پرواز فرودگاه بین المللی مونیخ

فرودگاه دارای 2 باند موازی و مستقل است که حرکات 90 هواپیما را که در فاصله از هم پرواز می کنند کنترل می کنند.  به دلیل ترافیک و احتیاجات آینده پیشنهاداتی برای احداث باند سوم داده شد و در ماه جولای 2011 دولت با آن موافقت کرد. گفته می شود که باند سوم فرودگاه حرکات هواپیماها را در فرودگاه تا 120 ساعت افزایش می دهد.

تکنولوژی آی تی و خدمات در فرودگاه بین المللی مونیخ

بخش آی تی در مونیخ از زمان های گذشته به دلیل نوآوری های خود شناخته شده است. آنها اولین گروهی بودند که آی ای پی هات اسپات چندگانه را برای محل اجتماعات فرودگاه معرفی کردند. این سیستم اجازه می داد تا مسافرین تجاری بتوانند به اینترنت دسترسی داشته باشند و بتوانند از فرودگاه با آی اس پی خودشان ایمیل بزنند.

سیستم حمل نقل این فرودگاه به صورت تمام اتوماتیک می باشد و قادر است در هر ساعت چمدان های بسیار زیادی را جا به جا کند. این سیستم می تواند چمدان ها را در مسیرهای طولانی مانند بین ترمینال ها جا به جا کند. این چمدان ها توسط دستگاه اشعه ایکس کنترل می شوند.

در این فرودگاه سایر امکانات مانند فروشگاه سوغاتی، بوفه، رستوران، پارکینگ، بسته بندی بار و بخش وسایل گم شده وجود دارد. مسافرین و مهمانان این فرودگاه می توانند از تمامی امکانات این فرودگاه استفاده کنند و یک سفر خوب و بیاد ماندنی با سفر در این فرودگاه داشته باشند. فرودگاه بین المللی مونیخ بهترین فرودگاه کشور آلمان شناخته شده است و هر ساله افراد زیادی از آن برای سفرهای داخلی و خارجی استفاده می کنند.

اگر می خواهید با شهر مونیخ آشنا شوید می توانید از اطلاعات دلتابان استفاده کنید. در سایت دلتابان اطلاعات جامعی درباره جاذبه های گردشگری مونیخ آلمان به دست آورید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا در برنامه ریزی سفر خود کمی دقت کنید و لذت بیشتری ببرید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران