مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول

مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول

استانبول یکی از مهم‌ترین شهرهای توریستی در جهان به شمار می‌رود و سالانه میلیون‌ها نفر برای بازدید از این شهر تاریخی عازم کشور ترکیه می‌شوند. در صورتی که با مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول آشنا شوید گشت وگذاری بدون مشکل را تجربه خواهید کرد. از مهم‌ترین دلایلی که اکثر گردشگران استانبول را برای سفر انتخاب می‌کنند جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی است، که در این شهر وجود دارند. اما جدا از این جاذبه‌ها، مراکز متعدد خرید استانبول که اکثر برندهای معروف جهان در آن مشغول به فعالیت هستند از دیگر دلایل سفر به این شهر زیبا می‌باشد. در صورت شرکت در تور استانبول مسافرتی بر پایه برنامه داشته و می‌توانید از تمامی فروشگاه‌های این شهر دیدن کنید.

هنگامی که صحبت از خرید به میان می‌آید شاید در ذهن افراد فروشگاه‌های بزرگ تداعی شود، اما بسیاری از مردم تمایل دارند تا از مراکز تجاری شلوغ خودداری کند و خریدهای خود را در مکان‌های دیگری انجام دهند. در بسیاری از محله‌های ترکیه فروشگاه‌هایی قرار گرفته شده که به فروش محصولات خود مشغول هستند. در مطلب زیر مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول را با هم بررسی خواهیم کرد، با دلتابان همراه باشید.

خیابان سردار اکرم (Serdar- Ekrem)

خیابان سردار اکرم (Serdar-ı Ekrem)

خیابان سردار اکرم یکی از مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول که در آن فروشگاه‌های اصیل ترکی قرار گرفته‌اند. این خیابان نزدیک به برج گالاتا می‌باشد و با ورود به آن سنگ فرش‌هایی که در کف خیابان قرار گرفته است، بسیار جلب توجه می‌کند.

زمانی که از فروشگاه‌های واقع در این خیابان بازدید کنید، متوجه خواهید شد که هیچ کدام از برندهای معروف جهان در خیابان سردار اکرم شعبه ندارند و تمام محصولات ساخت کشور ترکیه می‌باشد. عموم محصولاتی که در فروشگاه‌های خیابان سردار اکرم عرضه شده‌اند، مرتبط با صنعت پوشاک می‌باشد.

اما اگر به دنبال خرید عتیقه‌جات اصیل ترکی هستید، این خیابان برای شما می‌تواند گزینه بسیار مناسبی تلقی شود. با توجه به بزرگی خیابان سردار اکرم بعد از بازدید و خرید حتماً احساس خستگی خواهید داشت که هیچ جای نگرانی وجود ندارد و می‌توانید در کافه معروف marva قهوه‌های اصیل ترکی را میل کنید.

خیابان استقلال از مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول (İstiklal Caddesi)

خیابان استقلال از مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول (İstiklal Caddesi)

یکی از پنج محله معروف و از مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول ، خیابان استقلال می‌باشد و حتی افرادی که به این کشور سفر نکرده‌اند با این خیابان آشنایی دارند. اگر به زبان ترکی و یا انگلیسی آشنایی ندارید و قصد دارید از مراکز تجاری در استانبول خریدی انجام دهید، خیابان استقلال بهترین گزینه می‌باشد، چراکه اکثر ایرانیان در این خیابان حضور دارند و بعضی از فروشگاه‌ها در این محل متعلق به مردمان ایران می‌باشد.

در هر روزی از هفته که به این خیابان مراجعه کنید ازدحام جمعیت را مشاهده خواهید کرد و همین باعث شده خیابان استقلال به پررفت و آمدترین خیابان در استانبول تبدیل شود. با گذر از محله استقلال و مشاهده فروشگاه‌ها متوجه خواهید شد که بیشتر برند‌های معروف جهان و ترکیه در این خیابان شعبه دارند و به راحتی می‌توانید محصولات لوکس و مدرن جهان را با خیالی راحت خریداری کنید.

خیابان استقلال کوچه‌های فرعی متعددی را در دل خود جای داده است و در هر کوچه اصناف گوناگون مشغول به فعالیت می‌باشند. در کنار مراکز خرید، رستوران‌ها و کافی شاپ‌های معروف جهان و ترکی به راحتی قابل دسترس هستند و اگر احساس خستگی داشتید می‌توانید در این کافه‌ها به استراحت بپردازید و غذاهای لذیذ آن را امتحان کنید.

خیابان بغداد  Bağdat Caddesi

بغداد جاده ‌سی  Bağdat Caddesi

طویل‌ترین خیابان و از مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول بغداد جاده ‌سی می‌باشد که در بخش آسیایی واقع شده است. اکثر توریست‌هایی که از این خیابان بازدید کرده‌اند، بیان داشتند که این خیابان هیچگونه انتهایی ندارد. با توجه به اینکه این خیابان در بخش آسیایی واقع شده است، اکثر ایرانیان تمایل کمی به بازدید از بغداد را دارند و ترجیح می‌دهند از مراکز خریدی که در خیابان استقلال واقع شده بازدید کنند.

خیابان بغداد از جنبه‌های گوناگون حائز اهمیت است و اکثر برندهای معروف جهان در این خیابان مشغول به فعالیت می‌باشند. با گذر از این خیابان مشاهده خواهید کرد که کافه‌های زیادی خود را در دل بغداد جای داده‌اند و ساعت‌ها می‌توانید قهوه نوش جان کرده و با دوستان خود از منظره اطراف لذت ببرید.

اگر به دنبال گردشگری هستید، این خیابان فاصله زیادی با دریای مدیترانه ندارد و به راحتی می‌توانید خود را به دریا رسانده و به تفریحات آبی مشغول شوید.

منطقه ببک و آرناووتکوی (Bebek and Arnavutköy)

منطقه ببک و آرناووتکوی (Bebek and Arnavutköy)

منطقه ببک و آرناووتکوی یکی از محله‌های لوکس و لاکچری و از مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول به شمار می‌رود که اکثر تجار بزرگ و ثروتمندان ترجیح می‌دهند خرید‌های خود را در این محل انجام دهند.

ببک و آرناووتکوی یکی از محله‌های مرفه‌نشین در ترکیه به شمار می‌رود، اما اکثر بوتیک‌ها و فروشگاه‌ها محصولات ترکی را عرضه کرده‌اند و کمتر برندهای شناخته شده جهان را در این محل مشاهده خواهید کرد.

اگر قصد خرید ندارید باید بگویم که این منطقه در کنار تنگه بسفر قرار گرفته و همین موضوع باعث شده رستوران‌های بسیار زیادی در این محل حضور داشته باشند. بنابراین با دوستان و خانواده خود می‌توانید به این رستوران‌ها مراجعه کرده و ساعت‌ها غرق تماشای منظره زیبای اطراف شوید.

خیابان عبدی ایپکچی (Abdi İpekçi Caddesi)

خیابان عبدی ایپکچی (Abdi İpekçi Caddesi)

خیابان عبدی ایپکچی از محله‌های مرفه‌نشین و از مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول به حساب می‌آید که بیشتر برند‌های مشهور جهان در این خیابان قرار گرفته‌اند. بنابراین اگر قصد دارید محصولات خود را از فروشگاه‌های این خیابان خریداری کنید، بهتر است با جیبی پر از پول وارد این منطقه شوید.

اکثر بازرگانان بزرگ و ثروتمندان ترکی این محل را برای سکونت خود انتخاب کرده‌اند، و همین امر باعث شده رستوران‌های بسیار لوکس در این منطقه حضور داشته باشند. هتل‌ها که در خیابان عبدی ایپکچی واقع شده‌اند بسیار معروف بوده و بسیاری از افراد که قصد یک سفر لوکس و لاکچری را دارند هتل‌های این خیابان را برای اقامت خود برمی‌گزینند.

کورکوما کادسی از مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول (Çukurcuma Caddesi)

کورکوما کادسی از مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول (Çukurcuma Caddesi)

کورکوما کادسی یکی از دنج‌ترین محله‌ها برای افرادی است که قصد دارند به خرید عتیقه‌جات بپردازند و از مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول است.

زمانی که شما وارد این محله می‌شوید کوچه‌های پیچ در پیچ را مشاهده خواهید کرد که در هر کوچه دکور فروشگاه‌های عتیقه فروشی توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. جدا از مراکز خرید آثار تاریخی و باستانی متعددی را در این محله می‌توانید مشاهده کنید.

یکی از بناهای معروف استانبول موزه بی‌گناهی می‌باشد که در کو کورکوما کاداسی واقع شده و سالانه هزاران نفر برای بازدید از این موزه عازم این محله می‌شوند.

تا به حال از کدام یک از محله‌های استانبول بازدید کرده اید؟ اگر قصد سفر به استانبول را داشته باشید ترجیح میدهید از کدام محله بازدید کنید؟ مهم‌ ترین محله‌ های خرید در استانبول به نظر شما کدام محل میباشد؟ نظرات خود را با دلتابان به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران