جذاب ترین فستیوال های رم

کشور ایتالیا هر ساله با برگزاری فستیوال‌های بیشمار هنری، غذایی و تاریخی، هنر واستعداد مردم خود را به دید تماشای مردم جهان می‌گزارد. جالب است بدانید که محبوبیت فستیوال‌های رم در بین مردم دنیا زیاد است و افراد زیادی را مهمان کشور چکمه‌ای می‌کند. مردم ایتالیا عاشق جمع شدن با هم و جشن گرفتن هستند. جشنواره‌های ایتالیا از زمان های قبل است که به خاطر وسعت و دور بودن آن‌ها از مرکز کشور به شهرت رسیده‌اند. بهتر است بدانید که فستیوال شهر رم برای همه سلیقه‌ها و افراد مناسب است. افرادی که علاقه به هنر, ورزش, غذا, سنت, تاریخ و یا هر چیز دیگر دارند می‌توانند از این جشنواره ها لذت ببرند.

کارناوال ونیز یکی از جشنواره عالی فستیوال های رم

فستیوال های رم

شهر زیبای آبی ونیز از ۲۷ ژانویه تا ۱۳ فوریه محل برگزاری یک جشنواره‌ عالی و هیجان انگیز بال ماسکه می‌شود. قدمت این فستیوال به قرن دوازدهم میلادی باز می‌گردد. فرارسیدن اولین روز ماه روزه‌ مسیحیان را جشن می‌گیرد.  بهتر است بدانید که شرکت در جشن‌های بزرگ بال‌ماسکه همراه با پرداخت هزینه‌های گزاف برای خرید بلیط است، اما رژه‌ قایق‌های نورانی شناور، کنسرت‌ها و اجراهای خیابانی رایگان بوده و به روی مردم باز هستند.

جشن سنت اورسو

جشن سنت اورسو یکی دیگر از فستیوال‌ های رم است که هرساله در ۳۰ و ۳۱ ژانویه، صدها هنرمند از اطراف دره‌ی آئوستا برای نمایش و فروش آثار خود در خیابان‌های مرکز شهر آئوستا شرکت می‌کنند.  این آثارشامل: مجسمه‌ها, منبت‌کاری‌هایی از جنس چوب و سنگ، وسایل فلزی, چرمی و بافتنی بسیار زیبا هستند. آئوستا نیز شهری زیبایی است و پیشنهاد می‌کنیم که در اواسط فصل زمستان به آن جا سفر کنید و لذت ببرید.

کارناوال ویارجو 

یکی دیگر از فستیوال‌های شهر رم, کارناوال ویارجو است; که هرساله در ماه فوریه، مردم شمال ایتالیا در آن شرکت می‌کنند و تبدیل به آدم‌های دیوانه می‌شوند. آن‌ها در قالب هزاران نفر راهی شهر ساحلی ویارِجو می‌شوند تا شوخ‌طبعی درونی خود را به نمایش عموم بگذارند و به ماه‌های تاریک و پژمرده زمستانی جان دهند. رژه‌ عظیم عروسک‌های کاغذی، بدون شک از نکات بارز این فستیوال ۱۵۰ ساله محسوب می‌شود. بعضی از این عروسک‌ها به‌اندازه ساختمان‌های چند طبقه ارتفاع دارند و عبور آن‌ها از خیابان‌های شهر با نواختن موسیقی همراه است.

اجتماع مارگیرها در کوکولو از دیگر فستیوال های رم

مارگیر ها از فستیوال های رم

مدت زیادی است که هر ساله مارگیرهای محلی با هم برای شکار بیشترین مار رقابت می‌کنند. جشنواره عجیب اجتماع مارگیرها در کوکولو به یاد سَنت دومینیک برگزار می‌شود؛ مردم محلی براین باورند که سنت دومینیک توانست با کمک مارها, حمله‌ی گرگ‌ها، خرس‌ها و بیماری‌ها را دفع کند. در این مراسم، مارهایی به طول بیش از ۲ متر بر روی مجسمه‌ چوبی سنت دومینیک قرار داده شده و در خیابان‌های شهر کوکولو چرخانده می‌شوند. هرکسی که بتواند بیشترین مار را شکار کند، برای چندین سال آتی لقب قهرمان را کسب می‌کند.

بازی پل در پیزا یکی دیگر از جشنواره های رم

بازی پُل در پیزا یکی دیگر از جشنواره‌ها و فستیوال‌های رم است که هر ساله در آخرین یکشنبه‌ ماه ژوئن برگزار می‌شود. مردان شهر پیزا, در این رقابت به دو گروهِ جنوب رود آرنو و شمال رود آرنو تقسیم می‌شوند و با هم از طریق یک ارابه‌ بزرگ فلزی بر روی پل پونته دی مزو رقابت می‌کنند. هر گروه ۲۰ نفری تلاش دارد تا ارابه را به‌ طرف مقابل پل هُل بدهد و گروه دیگری را به عقب براند. در مجموع ۶ مسابقه برگزار می‌شود و تیمی که بتواند بیشترین پیروزی را به دست آورد، برنده‌ سال لقب خواهد گرفت. تمام شهر برای تماشای این مسابقه در فضایی شاد و هیجان انگیز از خانه بیرون می‌آیند.

 اپرا در ورونا

آمفی‌ تئاتر شهر ورونا با سبک روم باستان، هرساله در فصل تابستان، از اواخر ژوئن تا اوایل سپتامبر، درهای خود را به روی مجموعه‌ای از اجراهای کلاسیک باز می‌کنند. این محل معروف که سال‌ها دست ‌نخورده باقی مانده است، یکی از بهترین مکان‌ها برای تماشای موسیقی زنده در ایتالیا به شمار می‌رود. جشنواره اپرا نیز اجراهای زنده‌ خود نظیر آیدا، کارمن، توراندو و یک رقص باله از سوی گروه روبرتو بوله را در این مکان به روی صحنه می‌برد و مردم از شنیدن آن‌ها لذت می‌برند.

مدونا برونا در ماترا از جذاب ترین فستیوال های رم

مردم ماترادر دوم جولای هرسال، اقدام به جشن گرفتن یک معجزه‌ قرون ‌وسطایی می‌کنند که ریشه  آن به سال ۱۳۸۹ میلادی باز می‌گردد. در فستیوال مدونا برونا، مجسمه‌ای از مریم مقدس بر روی یک ارابه‌ بزرگ به‌آرامی در خیابان‌های شهر گردانده می‌شود. چند الاغ این ارابه را کشیده و ردیفی از شوالیه‌های سوار بر اسب آن را احاطه می‌کنند. این اجتماع رنگارنگ با یک رژه و سخنرانی مقامات کلیسا همراه است و در نهایت به یک مراسم بزرگ آتش‌بازی ختم می‌شود.

فیلم ونیز 

فستیوال های رم

شهر ونیز هرساله میزبان یکی از بزرگ‌ترین و شناخته شده‌ترین فستیوال‌های فیلم جهان است. عاشقان فیلم باید از این شهر شناور در آب دیدن کرده و شاهد حضور برخی از بزرگ‌ترین ستارگان دنیای فیلم، نمایش برترین فیلم‌ها و اهدای جوایز نفرات برتر در آن باشند. فستیوال فیلم ونیز, بخشی از یک مجموعه‌ بزرگ‌تر از رویدادهای فرهنگی، موسوم به دوسالانه‌ی ونیز است.

سن جنارو درناپل یکی دیگر از فستیوال های رم

در صبح روز نوزدهم سپتامبر، هزاران نفر در اطراف کلیسای ناپل، با امید دیدن اثری از رد خون، گرد هم جمع می‌شوند. در یک مراسم مذهبی تشریفاتی، کاردینال چند شیشه‌ی خون (خونی که به عقیده‌ی برخی متعلق به سن جنارو است) را از کلیسا خارج می‌کند. جمعیت مشتاقانه به این صحنه نگاه می‌کند که آیا این خون‌ها جاری می‌شوند یا خیر. جاری شدن خون‌ها نشانه‌ای از تقدیس شدن شهر از سوی سن جناروی قدیس است. جشن‌های این فستیوال برای مدت ۸ روز و تا زمان بازگشت شیشه‌های خون به جایگاه خود در کلیسا ادامه دارند.

نظرات کاربران