کاخ کرملین
25 آذر 1397
روسیه

مسکو یا سن پترزبورگ؟

مسکو یا سن پترزبورگ؟

مسکو

 مسکو یا سن پترزبورگ؟ کدام شهر را برای سفر انتخاب می کنید؟ برای گردشگران تور روسیه انتخاب یکی از این دو شهر بسیار سخت است. سفر به مسکو یا سن پترزبورگ، با زیبایی های منحصر به فردشان، مقصد بسیاری از گردشگران است.

یک ضرب المثل روسی می گوید: «مسکو قلب است و سن پترزبورگ سر ». به نظر شما کدام یک از این شهر ها برای یک سفر توریستی مناسب است؟ مسکو یا سن پترزبورگ؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

 

سن پترزبورگ

 سن پترزبورگ در سال ۱۷۰۳ به دستور پترکبیر در شمال غربی روسیه ساخته شد. این شهر زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های گرم و مرطوبی دارد.

 

مسکو

 مسکو پایتخت روسیه در غرب این کشور قرار دارد. مسکو نیز زمستان های سرد و تابستان‌های گرم و مرطوبی دارد.

 

معماری ساختمان های مسکو و سن پترزبورگ

 معماری ساختمان ها نقش مهمی در جذابیت مسکو و سن پترزبورگ دارد. در مسکو و سن پترزبورگ آثار تاریخی بسیاری وجود دارد.

هرچند، معماری سن پترزبورگ و مسکو تفاوت های بسیاری دارند اما، هر کدام با زیبایی های مسحور کننده خود گردشگران بسیاری را جذب می کنند.

معماری سن پترزبورگ

 

معماری سن پترزبورگ

 در سن پترزبورگ ساختمان هایی با معماری کلاسیک اروپایی می بینیم و شاهد شهری با الگوهای شبکه ای هستیم. سن پترزبورگ به عنوان یک شهر بندری بیشتر ساختمان های قدیمی دارد. خیابان های زمان پتر کبیر در سن پترزبورگ هنوز استفاده می شود.

سن پترزبورگ شهر جزیره ها و پل ها است. این شهر در حاشیه رودخانه نوا و نزدیک خلیج فنلاند قرار دارد. تابستان‌ها هوای پاک و بادهای جنگل های شمال را می توانید تجربه کنید.

 

معماری مسکو

در مسکو بیشتر معماری زمان اتحاد جماهیر شوروی قابل مشاهده است.  مسکو شهر تزارهای روس است. کلیساهای رنگین با گنبدهای پیازی شکل جلوه زیبایی به شهر مسکو بخشیده اند. در مسکو ساختمان‌های مدرن و آپارتمان های شیشه ای بسیاری مشاهده می کنیم. مسکو به عنوان یک شهر قرون وسطایی دارای خیابان های باریک و پر پیچ و خم زیادی است.

 

تفاوت سن پترزبورگ و مسکو

سن پترزبورگ به طور کلی بافت شهری ساده تری دارد اما، در مسکو خانه های سر به فلک کشیده می توان دید. از نظر بهداشت و تمیزی سن پترزبورگ تمیزتر از مسکو است. آلودگی هوا در سن پترزبورگ کمتر است و خیابان ها تمیز تر و مرتب تر هستند. مسکو شهری سریع‌تر از سن پترزبورگ است.

در سن پترزبورگ مردم از زندگی لذت بیشتری می برند ولی، در مسکو سرعت زندگی شهری و صنعتی بیشتر است. 

 

شباهت سن پترزبورگ و مسکو

مراکز تاریخی مسکو و سن پترزبورگ برای گردشگران به یک میزان جذابیت دارند. در هر دوی این شهرها مراکز تاریخی و آثار باستانی فراوان وجود دارد. در مسکو می توانید میدان سرخ، کاخ کرملین و کرانه های رود مسکو را ببینید.

مراکز هنری، مراکز خرید، سالن های نمایش و رستوران های متعدد و متنوع از مقاصد عالی گردشگران در مسکو هستند. خیابان آربات، خیابان تاریخی کشور روسیه، در مسکو قرار دارد. این خیابان گذرگاهی برای قدم زدن هنرمندان است.

هنگامی که در این خیابان قدم می زنید هنرمندان خیابانی بسیاری را می بینید که در کنار فروشگاه های صنایع دستی به اجرای کارهای هنری خود می‌پردازند. در فروشگاه‌های خیابان آربات انواع سوغاتی های روسیه از جمله ماتروشکا، مام میهن روسیه، به فروش می رسد.

خیابان گوم از تماشایی ترین خیابانهای روسیه است. لباس ها، کالاهای لوکس و گرانقیمت در این خیابان فروخته می شود.

آثار تاریخی

 آثار تاریخی بسیاری از جمله کاخ کرملین، آرامگاه لنین، کلیسای واسیلی و مجسمه سرداران روسی را می توانید بازدید کنید. در مسکو می توانید انواع غذاهای روسی را تجربه کنید. غذاهای روسی معمولا با ذائقه ایرانی ها سنخیت دارد.

 آثار تاریخی جهانی و موزه آرمیتاژ پرآوازه‌ترین مکان های دیدنی سن پترزبورگ هستند.  شب های سفید سن پترزبورگ از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر است. 

 خیابان نوسکی یک خیابان ۲۴ ساعته در سن پترزبورگ است که در مرکز شهر قرار دارد. شما می توانید در این خیابان تاریخی و مهم علاوه بر خرید از غذاهای خوشمزه سن‌پترزبورگ نیز بچشید.

خلاصه

سفر به مسکو یا سن پترزبورگ؟ دغدقه علاقه مندان به تور روسیه است. به طور کلی هر دو شهر سن پترزبورگ و مسکو از پرطرفدار ترین شهر های تور روسیه هستند. هر کدام از آن ها جذابیت‌های خاص خود را دارند. هوای سن پترزبورگ به قول روس ها خوش مزه است و مسکو قلب شهر های روسیه است.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران