شهر کلن

بناها و جاذبه های شهر کلن

بازدید از بناها و جاذبه های شهر کلن

شهر کلن آلمان یکی از شهرهای قدیمی است که به دلیل جاذبه های شهر کلن و مرکزهای فرهنگی و تبلیغاتی مهم خود شناخته شده است. شهر کلن  در جنوب غربی آلمان قرار دارد و شهرت بسیار زیادی برای کلیساهای رومی پیدا کرده است.

در شهر کلن آلمان جاذبه های گردشی و تاریخی بسیار زیادی وجود دارد که محبوبیت بسیار زیادی بین گردشگران و توریست ها ایجاد کرده است. در میان جاذبه ی این شهر می توان به سالن شهر و کلیساهای باستانی اشاره کرد که می توان در تعطیلات از این آثار بازدید کرد.

 

بازدید از بناها و جاذبه های شهر کلن

 

جاذبه های شهر کلن آلمان

همانطور که گفته شد کلن در جنوب غربی آلمان قرار دارد. شهرت این شهر به دلیل وجود 12 کلیسای رومی است. در میان این کلیساها می توان به کلیسای جامع کلن اشاره کرد که از شهر قدیمی تاریخی به راحتی می توان با پای پیاده به آن رفت. در شهر کلن دانشگاهی وجود دارد که یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های اروپا شناخته می شود.

ریشه اولیه شهر کلن به قرن اول بعد از میلاد بر می گردد، یعنی زمانی که این شهر به عنوان پایتخت رومی تاسیس شد که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد. در میان تمامی جاذبه ها می توان بقایای رومی، کلیساهای قرون وسطی، کاخ های باروک و موزه ها اشاره کرد که بازتابی از دوران تاریکی در اواسط قرن بیستم هستند. هیچ زمانی از اهمیت شهر کلن کاسته نشده است و هنوز این شهر یکی از مرکزهای فرهنگی است.

 

جاذبه های شهر کلن آلمان

 

کلیسای جامع شهر کلن

یکی از جاذبه های شهر کلن کلیسای جامع شهر کلن می باشد. در ساحل غربی راین کلیسای جامع پیتر و ماری یک شاهکاری از معماری گوتیک است و سایت میراث جهانی یونسکو می باشد. ساخت این کلیسای بزرگ در اروپا در سال 1248 شروع شد.

این کلیسا برج دو قلویی دارد که دارای 157 متر ارتفاع می باشد. این کلیسا 6.166 متر مربع را پوشش داده است که سقف آن توسط 56 ستون بزرگ نگه داشته شده است. کلیسای جامع شهر کلن مملو از گنجینه های تاریخی است که مربوط به دوران های پادشاهی مختلف می باشد.

 

کلیسای جامع شهر کلن

 

شهر قدیمی کلن

بعد از کشف کلیساهای تاریخی و موزه های بیشمار شهر، به شهر قدیمی خواهید رسید. با گذر از این شهر قدیمی خود را در میان کوچه های بیشماری خواهید دید که با خانه های قدیمی و سنتی زیبا شده اند.

امروزه بیشتر آنها مغازه های بوتیک، گالری ها، کافه ها و رستوران ها شده اند. در کنار مسیر خوب و مطبوع رودخانه راین فرصتی پیدا خواهید کرد تا از بهترین منظره شهر باستانی دیدن کند.

 

The museums of Lloyd Whig and Walraf Richards

 

جاذبه های شهر کلن: موزه های لیود ویگ و والراف ریچارتز

افرادی که عاشق هنر هستند این دو موزه را در راس مناطق بازدید شهر کلن قرار می دهند. در این دو گالری مجموعه های بی نظیری از نقاشی های اروپایی قرار دارد که آثار افراد مشهوری همچون رمبراندت، مانتو، رایونر و لیبل در آنها قرار دارد.

 

موزه های لیود ویگ و والراف ریچارتز

 

جاذبه های شهر کلن: باغ های جانور شناسی کلن

باغ وحش کلن در سال 1860 ساخته شد و یکی از باغ های جانور شناسی بسیار قدیمی کشور آلمان می باشد. در این مکان شاهد مجموعه ای از ساختمان های جانوری قرن نوزدهمی خواهید بود که شامل خانه فیل ها و خانه پرندگان می شود که شبیه کلیسای روسی سنتی است.

یکی از لذت بخش ترین مشخصه های باغ وحش این است که گردشگران می توانند تاریخچه آن را ببینند و شاهد حضور امکانات مدرن در آن باشند.

 

جاذبه های شهر کلن: سالن شهر کلن

سالن شهر یکی از ساختمان های تاریخی در آلمان غربی است. قسمتی از این مکان خانه دولت، شورای شهر و اداره ها می باشد. سالن شهر کلن قدیمی ترین سالن شهر آلمان است که تاریخ 900 ساله را نمایش می دهد.

امروزه این ساختمان پیچیده شامل چندین ساختمان می شود که سبک های معماری متنوعی به آن افزوده شده است. در این سالن تاریخی قرن چهاردهم، برج سبک گوتیکی قرن پانزدهمی، صومعه و گالری سبک رنسانس قرن شانزدهم و اتاق های رومی مدرن قرن بیستمی وجود دارد.  تمامی قسمت های این سالن بسیار زیبا هستند و جذابیت زیادی برای بازدیدکننده دارد.

در کلن آلمان می توان شاهد وجود زیبایی ها و جاذبه های بسیار زیادی بود که همه آنها به دوران های تاریخی بر می گردند و تاریخچه ای در خود نهفته دارند. موزه های شهر و بناهای تاریخی آن بسیار جذاب و دیدنی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره موزه های شهر کلن وارد سایت دلتابان شوید و اطلاعات جامعی را درباره این مکان ها کسب کنید و از تاریخچه قدیمی آنها اطلاع کسب کنید. با کمی اطلاعات می توانید از هر لحظه سفر خود در  تعطیلات با تور اروپا خود در شهر کلن لذت ببرید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران