تپه هنرمندان مونت مارتر
فرانسه فرانسه-دیدنی های تور فرانسه - تپه مونت مارتر تپه هنرمندان تور مونت مارتر کلیسا سکره کر مونت مارتر مونت مارتر
  • ۳ مهر ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 87
  • لایک:

مونت مارتر یکی از بخش های مرتفع در اطراف پاریس است که دست کمی از برج ایفل و موزه لوور ندارد. به همین سبب همواره گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

در این مقاله قصد داریم کمی بیشتر در این باره صحبت کنیم و شما را با این منطقه جالب و البته دیدنی فرانسه آشنا کنیم.

تپه مونت مارتر 

اکثر افرادی که به فرانسه سفر می کنند، یکی از مقاصد اصلی در برنامه سفرشان، تپه هنرمندان مونت مارتر است.

این منطقه یکی از قدیمی ترین بخش های شهر پاریس است که بر روی تپه بلندی قرار گرفته است و پیشینه تاریخی زیادی نیز دارد. این تپه در ارتفاع 130 متری قرار گرفته و جلوه زیبایی از شهر را به نمایش می گذارد.

خصوصا شب های مونت مارتر بسیار خیره کننده و زیبا می باشد. در حال حاضر این منطقه به صورت یک دهکده در نزدیک شهر پاریس است که یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری در فرانسه نیز می باشد.

البته در این منطقه جاذبه های گردشگری ویژه ای نیز وجود دارد که از آن ها نیز می توانید دیدن کنید. اما از هرچه که بگذرید، از شنیدن موسیقی زنده در خیابان های این منطقه نمی توانید بگذرید.

هنرمندان بسیاری در این قسمت از شهر زندگی می کنند و شما همواره جلوه های درخشان هنر آنان را در خیابان های مونت مارتر مشاهده می کنید.

مونت مارتر

مونت مارتر و پیشینه هنری آن

همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، مونت مارتر به تپه هنرمندان نیز مشهور است؛ چرا که از سالیان دراز هنرمندان بسیاری در این منطقه ساکن بوده اند که برخی از آن ها شهرت جهانی نیز دارند.

از جمله مشهورترین هنرمندانی که در این تپه سکونت داشته اند می توانیم به پابلو پیکاسو، ونگوگ، کلود مونه، سالوادور دالی، پیت موندرین و … اشاره کنیم. البته در طول زمان های مختلف افراد دیگری نیز در این منطقه سکونت داشته اند.

اما مشهورترین آن ها هنرمندانی بودند که در عصر زیبایی فرانسه زندگی می کردند.

هم اکنون هم افراد زیادی من جمله هنرمندان زیادی در این منطقه زندگی می کنند. شما در هر کجای این دهکده می توانید آثار هنری هنرمندان مختلف را مشاهده کنید.

مونت مارتر

کلیسا سکره کر مونت مارتر

کلیسا سکره کر یکی از معروف ترین بناهای منطقه تپه هنرمندان مونت مارتر است که قدمت بسیار زیادی نیز دارد. البته شکل ظاهری این بنا بیشتر شبیه به بناهای مذهبی و اسلامی است که افراد زیادی آن را به تاج محل هندوستان شباهت داده اند.

رنگ دیواره های آن نیز سفید رنگ است و به سنگ سفید نیز مشهور شده است. اما از این ها بگذریم می توانیم بگوییم کلیسا سکره کر نماد اصلی این تپه بوده و در بالاترین نقطه آن قرار دارد. نکته دیگر نام این کلیسا است که شاید برای شما عجیب باشد. سکره کر به معنای قلب مقدس است و دلالت بر قلب حضرت مسیح دارد.

مونت مارتر

معماری کلیسا سکره کر

ساخت کلیسا سکره کر توسط شخصی به نام پل ابدی صورت گرفته است. تاریخ ساخت این بنا به دوره 1875 تا 1914 باز می گردد. چندین دلیل برای ساخت این بنا وجود داشت که مهمترین آن به یک پیمان نامه ملی باز می گردد.

جایی که تصمیم گرفته شد که اگر در جنگ با پروسی ها پیروز شوند، کلیسا شاخصی در پاریس بنا شود که از تمام نقاط شهر قابل رویت باشد. معماری این کلیسا شبیه به یک صلیب است و دارای 5 گنبد بزرگ می باشد.

گنبد اصلی در مرکز قرار گرفته و 4 گنبد دیگر در اطراف گنبد اصلی بنا شده اند. ارتفاع گنبد ها در حدود 80 متر می باشد و از بالای آن تقریبا تمام شهر قابل مشاهده است.

جالب است بدانید که یکی از بزرگترین ناقوس های فرانسه نیز متعلق به این کلیسا است که توسط برادران پاکار ساخته شده و وزنی نزدیک به 2 تن دارد. ساخت این ناقوس در سال 1895 صورت گرفته است.

مونت مارتر

تور مونت مارتر

به طور کلی می توانیم بگوییم تپه هنرمندان مونت مارتر یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری فرانسه است که برای گشت و گذار در آن به یک روز وقت نیاز دارید.

برای این کار شما می توانید از تورهای داخلی فرانسه استفاده کرده و یا تور مورد نظر را از طریق آژانس گردشگری دلتابان تهیه کنید. همه روزه گردشگران بسیاری برای دیدن این بخش گمشده شهر به مونت مارتر آمده و پاریس را از زاویه ای دیگر می بینند.

اگر زمان کمی برای بازدید از این منطقه دارید، پیشنهاد می کنیم هنگام شب به مونت مارتر بیایید و زیبایی های شهر را به تماشا بنشینید.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *