23 اردیبهشت 1398
دسته‌بندی نشده

نکات مهم سفر به مالزی

نکات مهم سفر به مالزی

اگر می خواهید که به کشور مالزی سفری داشته باشید پیش از سفر بهتر است که در مورد این کشور اطلاعات و نکات مهم سفر به مالزی را بدست آورید تا دچار مشکل نشوید برای راحتی شما در تور مالزی ما در این مقاله قصد داریم ده نکته سفر به مالزی که آگاهی از آن ها پیش از سفر الزامی است را در اختیار شما قرار بدهیم. مالزی یکی از کشورهای مسلمان در جنوب شرقی آسیا است که از دو قسمت غربی که جزیره مالزی می باشد و همچنین قسمت شرقی تشکیل شده است. جمعیت این کشور نزدیک بیست و شش میلیون نفر است که از نژادهای مختلفی ترکیب یافته است که اکثریت این جمعیت را مالایی ها تشکیل می دهند و سایر نژادها از جمله چینی، هندی و… نیز وجود دارد. زبان های رایج در این کشورمالایی، انگلیسی، چینی و هندی هستند.

مالزی از جمله کشورهایی در آسیا است که در طول سال گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند همه کشورها یک سری قوانین، آداب و رسوم و ویژگی هایی دارند که پیش از سفر به آن باید در این زمینه اطلاعات لازم را بدست آورید تا دچار مشکل نشوید. ده نکته سفر به مالزی نیز به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات مهم در مورد این کشور بدست آورید تا در حین سفر دچار مشکل خاصی نشوید و از بودن در این کشور لذت ببرید.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

سفر به مالزی
سفر به مالزی

بلیط ماهان

 

دین مردم از نکات مهم سفر به مالزی

یکی از نکات مهم سفر به مالزی آگاهی در مورد دین مردم این کشور است در برخی از کشورها احترام به ظواهر دینی از سوی مسافران الزامی می باشد. مردم مالزی اکثرا مسلمان هستند و به طور کلی این کشور به عنوان یکی از کشورهای اسلامی شناخته می شود که در حدود شصت درصد مردم این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند که بیشتر از اهل سنت و مذهب شافعی هستند هر چند از فرق دیگر از جمله اسماعیلیه و صوفیه نیز در بین آن ها وجود دارد. علاوه بر مسلمانان بودیسم، مسیحیت، کنفوسیوس و دیگر ادیان نیز در این کشور وجود دارند که بر اساس قانون اساسی این کشور از آزادی کامل برخوردار هستند.

مسئله مهم در این مورد از ده نکته سفر به مالزی این است که هر چند فرهنگ های مختلفی در این کشور وجود دارد ولی به عنوان یک کشوری که اسلامی محسوب می شود، قوانین و آداب اسلامی در مالزی اجرا می گردد.

دین مردم مالزی
دین مردم مالزی

آگاهی از قوانین معاف از مالیات

یکی دیگر از ده نکته سفر به مالزی آگاهی از قوانین معاف از مالیات این کشور است، مالزی از جمله کشورهایی است که در مورد قوانین مالیات بسیار سختگیرانه عمل می کند. در این کشور برای خرید برخی از اجناس محدودیت وجود دارد اگر در هنگام خارج شدن از این کشور جنس هایی خریداری کرده باشید که طبق قانون برای خرید آن ها سقف تعیین شده است لذا باید به ازای مازاد خریداری شده طبق قانون این کشور مالیات بپردازید.

رانندگی از نکات مهم سفر به مالزی

آگاهی از شرایط رانندگی در کشور مالزی یکی دیگر از ده نکته سفر به مالزی است که پیش از سفر باید در مورد آن اطلاعاتی را بدست آورید. اگر در طول سفر در این کشور قصد رانندگی دارید ضروری است که گواهینامه ملی یا گواهینامه بین المللی را داشته باشید. گواهینامه بین المللی که به آن (I D P) نیز گفته می شود مجوز بین المللی است که کسانی که موفق به اخذ آن می شوند می توانند در اکثریت کشورهای دنیا بدون گذراندن دوره های رانندگی، رانندگی کنند و علاوه بر آن یک کارت شناسایی مهم بین المللی در جهت شناخت هویت افراد نیز می باشد.

اگر به دنبال اخذ این گواهینامه بین المللی هستید در داخل کشور به معاونت راهنمایی و رانندگی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنید و گواهینامه ایرانی خود را ارائه دهید تا برای شما گواهینامه بین المللی صادر شود تا به راحتی بتوانید در مالزی به رانندگی مشغول شوید.

قوانین و مقررات رانندگی در مالزی
رانندگی در مالزی

در مالزی لازم نیست انعام بدهید

یکی دیگر از ده نکته سفر به مالزی آگاهی از رسم انعام دادن در این کشور است، رسم و عرفی که در برخی از کشورها وجود دارد این است که مسافران معمولا زمانی که در رستوران ها حاضر می شوند به پیشکار انعام می دهند اما در کشور مالزی در بسیاری از شهرها لازم نیست که انعام بدهید. در اکثریت رستوران ها و کافه های این کشور ده درصد حق سرویس، شش درصد مالیات گرفته می شود که در منو غذایی نیز درج می شود. در مورد ده نکته سفر به مالزی توجه داشته باشید که زمانی که سوار تاکسی می شوید و یکی از خدمه های هتل چمدان شما را حمل می کند نیز لزومی برای دادن انعام وجود ندارد البته اگر به دنبال تشکر از زحمت وی هستید حتما پیش از دادن انعام در این مورد با خدمه صحبت کنید.

نکات مهم سفر به مالزی

در مالزی از حمل و نقل عمومی استفاده کنید

یکی دیگر از نکات مهم سفر به مالزی این است که شما در طول سفر به این کشور سعی کنید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. مالزی از جمله کشورهایی است که در آن سرمایه گذاری زیادی بر روی سیستم حمل و نقل عمومی شده است و در هر سال نیز پروژه های جدیدی اجرا می شود که به تکمیل سیستم حمل و نقل این کشور کمک می کند. هنگامی که در این کشور قصد رفت و آمد را دارید و می خواهید در سطح شهر گشتی بزنید می توانید از خطوط حمل و نقل آن از جمله LRT، MRT و مونوریل استفاده کنید.

سیستم حمل و نقل پایتخت این کشور یعنی شهر کوالالامپور بسیار کاربردی است و حتی از طریق آن می توانید به دیگر شهرها نیز سفر کنید. در مسیرهای مختلف مالزی معمولا اتوبوس های زیادی در حال تردد هستند که برای رسیدن به مقصد مورد نظر خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی سبب خواهد شد که در هزینه های شما صرفه جویی شود اگر اطلاعاتی در مورد نحوه رفتن به مقصد سفر ندارید از کیوسک های اطلاع رسانی می توانید کمک بگیرید.

در مالزی برای گرما و رطوبت آماده باشید

یکی دیگر از ده نکته سفر به مالزی شناخت آب و هوای این کشور است. مالزی از جمله کشورهایی است که با توجه به موقعیتی که در عرض جغرافیایی واقع شده است از آب و هوای استوایی برخوردار است در این کشور دمای هوا بین 29 الی 31 درجه سانتیگراد در حال تغییر است. در برخی از روزهای سال شاهد بالا رفتن دمای هوا هستیم و در روزهایی که باران می بارد به طور معمول آب و هوا از رطوبت بالایی برخوردار است و به اصطلاح شرجی است. در زمانی که آب و هوای مالزی گرم و مرطوب است سعی کنید از جاذبه هایی بازدید کنید که در مکان های سرپوشیده قرار گرفته اند.

آب و هوای مالزی

ایمنی و امنیت در مالزی

ایمنی و امنیت نیز در بین ده نکته سفر به مالزی قرار دارد و چه بسا در بین ده نکته سفر به مالزی از مهم ترین موارد باشد.

  • در ابتدا سعی کنید که هتل و یا محل اقامت خود را در مراکز شهر و هتل های معروف انتخاب کنید تا مورد حمله گروه های تندرو قرار نگیرید.

  • در فروشگاه ها، مراکز خرید و مکان های شلوغ مواظب جیب زنی، سرقت، کیف قاپی و… باشید که ممکن است به ترفندهای مختلف انجام بگیرد.

  • در هنگام شب در مناطقی که بسیار خلوت هستند برای قدم زدن اجتناب کنید.

  • اگر خانم ها جواهر و زیورآلات به همراه دارند آن ها را در معرض دید قرار ندهید.

  • در استفاده از کارت های اعتباری باید نهایت دقت را داشته باشید تا به دام تبهکاران نیفتید.

امنیت در مالزی
ایمنی و امنیت در مالزی

بازدید از مالزی در ماه رمضان 

آگاهی از شرایط ماه رمضان یک نکته از ده نکته سفر به مالزی است. از آنجا که نزدیک به شصت درصد مردم مالزی را مسلمانان تشکیل می دهند در ماه رمضان شئونات مرتبط با این ماه از سوی مسلمانان این کشور حفظ می شود. اما در مالزی برخلاف برخی دیگر از کشورهای اسلامی گردشگران و غیر مسلمانان موظف نیستند که از خوردن و آشامیدن در مکان های عمومی خودداری کنند. اما در صورتی که توریست در مکان های عمومی به خوردن و آشامیدن مشغول نشوند یک رفتار مودبانه تلقی خواهد شد.

در بسیاری از موارد رستوران ها و هتل های فعالیت می کنند و مردمی که توریست و یا غیر مسلمان هستند می توانند از سرویس دهی آن ها استفاده کنند. از حوالی افطار بازارهای رمضان فعالیت خود را شروع می کنند که بسیار شلوغ نیز می باشند که در این بازارها مواد غذایی گوناگون در دسترس مسلمانان روزه دار قرار می گیرد.

لباس مناسب در مالزی 

یکی دیگر از ده نکته سفر به مالزی مربوط به مجهز بودن در طول سفر است، اگر به عنوان گردشگر به این کشور سفر می کنید توجه داشته باشید که کشور مالزی کوه ها و جنگل های بارانی زیادی دارد و طبیعت زیبایی را برای این کشور رقم زده است به همین دلیل برای طبیعت گردی در این کشور داشتن لباس مناسب الزامی است و حتما لباس راحت و کفش مناسب را پیش از سفر تهیه کنید و پمادهای ضد حشره نیز به همراه خود داشته باشید.

بهداشت در کشور مالزی

آخرین مورد از ده نکته سفر به مالزی مربوط به بهداشت در این کشور است که شاید در بین ده نکته سفر به مالزی از مهم ترین نکات سفر به مالزی باشد.

  • پیش از سفر به این کشور واکسن های چهارگانه کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک را حتما زده باشید.

  • خود را در برابر بیماری هایی مانند تب زرد، هپاتیت ها و تب تیفوئید واکسینه کنید.

  • از داشتن روابط خارج از عرف و غیر مطمئن در مالزی به دلیل شیوع ایدز و هپاتیت ب پرهیز کنید.

  • در تهیه آب و خوراک دقت لازم را داشته باشید.

 

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نکات طلایی سفر به مالزی
بهداشت در کشور مالزی
نظرات کاربران