شهرهای اصلی مجارستان

شهرهای اصلی مجارستان

شهرهای اصلی مجارستان

مجارستان از زیباترین کشورهای اروپا است که بالغ بر 144 شهر را در بر گرفته است. این کشور شهرهای مهم و متعددی دارد. اما در میان این شهرها نام “بوداپست” به عنوان بزرگترین و معروف ترین شهر مجارستان می درخشد. در ادامه ضمن معرفی شهرهای اصلی مجارستان، اطلاعات مختصری در رابطه با هر شهر در اختیارتان می گذاریم.

شهرهای اصلی مجارستان

معرفی شهر بوداپست یکی از شهرهای اصلی مجارستان

بوداپست به عنوان پایتخت مجارستان از زیباترین و پررونق ترین شهرهای این کشور به حساب می آید. این شهر در جایگاه پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر مجارستان قرار دارد. در سرشماری که در سال 2011 میلادی انجام شد، جمعیت این شهر بالغ بر 1700000 نفر برآورد شد. این شهر جاذبه های توریستی متنوعی را شامل می شود. به همین علت اکثر تورهای گردشگری بوداپست مجارستان را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. اگر به شهر بوداپست سفر کردید، حتما از “ساختمان پارلمان”، “موزه ملی”، “موزه هنرهای زیبا” و… دیدن کنید.

معرفی شهر دبرسن

پس از شهر بوداپست، “دبرسن” به عنوان دومین شهر عظیم مجارستان شناخته می شود. قطعا افرادی که به دنبال تحصیل در اروپا هستند، با این شهر آشنایی دارند. این شهر به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان شناخته شده است. اما در کنار دانشگاه های معتبر دبرسن، می توان جاذبه های تاریخی و طبیعی را از دیگر علل شهرت این شهر دانست. لازم به ذکر است که این شهر در گذشته مدتی به عنوان پایتخت کشور برگزیده شده بود. “پارک ملی هورتوبای”، “آب گرم هایدوسوبوسلو”، “کلیسای زرد”، “کلیسای سنت آنا” و… از جمله دیدنی های مهم این شهر بزرگ به حساب می آید.

معرفی شهر میشکولتس

” شهر میشکولتس” را می توان تلفیقی هیجان انگیز از معماری و طبیعت دانست. میشکولتس از شهرهای شمالی مجارستان به حساب می آید. علاقمندان به طبیعت و معماری، می توانند از جاذبه های بی شمار این شهر دیدن کنند. “قلعه شهر”، “آوالون پارک”، “خانه هرمان موتو”، “پارک ملی بوک” و… از دیدنی ترین بخش های شهر هستند.

معرفی شهر سگد

اگر جوان هستید و قصد سفر به مجارستان را دارید، حتما بازدید از شهر “سگد” شما را حسابی بر سر شوق خواهد آورد. این شهر زیبا مملوء از انواع گل، باغ ها و پارک های منحصر به فرد است.  اگر به طبیعت و گل و گیاه علاقمند باشید، شهر سگد ایده آل شماست. سگد درست همان جایی است که می توانید از قدم زدن در خیابان هایش هم حس رضایت کسب کنید. سگد چهارمین شهر پرجمعیت مجارستان است و از امتیازات گردشگری برخوردار می باشد. وجود کافه ها در خیابان های شهر فرصت مناسبی را برای سرو یک قهوه خوشمزه برای گردشگران فراهم کرده است.

معرفی شهر پچ

“پچ” به عنوان یکی از شهرهای قدیمی و باستانی مجارستان شناخته شده است. پس از قدم زدن در پچ، معماری رومی را در جای جای این شهر حس می کنید. یادتان باشد در صورت سفر به شهر پچ از دانشگاه علوم پزشکی این شهر دیدن کنید. زیرا این مرکز علمی به عنوان قدیمی ترین دانشگاه مجارستان شناخته شده است. هم اکنون این دانشگاه شهرتی جهانی دارد و در حال حاضر 642 ساله شده است. گردشگران می توانند علاوه بر بازدید از دانشگاه علوم پزشکی پچ از جاذبه های دیگری هم دیدن کنند. این جاذبه ها “موزه واسارلی”، “باغ وحش شهر” و… را در بر می گیرد.

معرفی شهر گیور از شهرهای اصلی مجارستان

“گیور” به عنوان یکی از شهرهای پرجمعیت و مهم مجارستان شناخته شده است. همه ساله گردشگران زیادی به این مقصد سفر می کنند. ضمن اینکه همایش های مهمی در شهر گیور مجارستان برپا می شود. این شهر دارای یک بخش تاریخی می باشد. اگر به معماری سبک باروک علاقمند هستید، می توانید به این بخش تاریخی مراجعه کنید. قلعه های “زانتوس جانوس” و “بیشاب” از مشهورترین جاذبه های تاریخی گیور به شمار می روند. ضمن اینکه می توانید در این شهر از گالری های مهمی که به افراد مشهور تعلق دارد، دیدن کنید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران