فرودگاه مادرید
26 آذر 1397
فرودگاه ها

معرفی فرودگاه بین المللی باراخاس مادرید

فهرست مطالب

فرودگاه مادرید

از مهم ترین موارد در سفر به شهرها و کشورهای مختلف در نظر گرفتن فرودگاه مبدا و مقصد می باشد. اهمیت استفاده از فرودگاه با امکانات لازم، سفر را برای مسافران لذت بخش تر و آسوده تر خواهد کرد. دلتابان در این مقاله به معرفی مهم ترین فرودگاه بین المللی مادرید خواهد پرداخت. 

فرودگاه آدولفو سوارز که بیشتر با عنوان فرودگاه باراخاس مادرید شناخته می شود از اصلی ترین فرودگاه بین المللی مادرید در اسپانیا به شمار می آید. این فرودگاه در مساحتی به اندازه 7500 هکتار بنا شده است که سبب شده تا عنوان بزرگترین فرودگاه اروپایی را از آن خود کند. طبق آمار ارائه شده، در سال 2017 نزدیک به 53 میلیون مسافر برای سفرها و تردد خود از فرودگاه بین المللی مادرید استفاده کرده اند که سبب شده تا این فرودگاه به عنوان ششمین فرودگاه شلوغ و بزرگ اروپا به شمار آید. 

 

تاریخچه فرودگاه بین المللی مادرید

فرودگاه باراخاس مادرید در سال 1928 افتتاح شد و به عنوان یکی از مهم ترین مراکز هوایی اروپا تاکنون به رشد خود ادامه داده است. فرودگاه باراخاس مادرید در فاصله 9 کیلومتری از امکانات شهری و 13 کیلومتری شمال پلازا مایر Plaza Mayor قرار گرفته است. نام فرودگاه مادرید برگرفته از همجوار بودن آن با حوزه باراخاس Barajas می باشد. باراخاس به عنوان ورودی و دروازه شبه جزیره ایبری نسبت به سایر مناطق اروپا و دنیا به شمار می آید و رابط خاص بین اروپا و آمریکای لاتین نیز می باشد.

 

"<yoastmark

 

معرفی فرودگاه باراخاس

فرودگاه مادرید در سال 1931 به عنوان مسیر هوایی بین المللی از آن رونمایی شد. در آن زمان فرودگاه  تنها دارای یک ترمینال کوچک با ظرفیت 30 هزار مسافر در سال بود. امروزه وجود وسایل حمل و نقل عمومی کافی از جمله اتوبوس، قطار، مترو و تاکسی سبب شده تا رفتن از شهر مادرید به فرودگاه مادرید باراخاس برای مسافران آسان و امکان پذیر باشد. امکانات عالی و قابلیت جابه جایی 49 میلیون مسافر در سال یکی از عوامل شهرت فرودگاه مادرید در بین فرودگاه های این کشور به شمار می آید. فرودگاه دارای 5 ترمینال با عنوان های T1 ، T2 ، T3 و T4 می باشد. در کل پروازهای بین المللی و خارجی از ترمینال T1 انجام می شوند. پروازهای داخلی مادرید از ترمینال  T2و از ترمینالT3 پروازهای محلی انجام می پذیرند.

 

پرواز از فرودگاه باراخاس مادرید تقریبا به تمام نقاط دنیا امکان پذیر است، از مقاصدی از جمله دوبلین گرفته تا مسکو، آتن، مکزیک، لندن، پاریس، تورنتو، نیویورک، میامی، هاوانا، تل آویو و بسیاری دیگر از شهرها و کشورهای بزرگ دنیا از طریق این فرودگاه بین المللی امکان پذیر می باشد.

"<yoastmark

 

ویژگی های فرودگاه مادرید

فرودگاه هم چنین به عنوان یک فرودگاه مجهز و مدرن در راستای استفاده ی بهینه از محیط زیست به شمار می آید. معماری این فرودگاه به گونه ایست که سبب می شود تا گنبدهای بزرگ واقع شده بر روی سقف ساختمان فرودگاه اجازه ورود نور کافی به محوطه داخلی فرودگاه را بدهد تا در نتیجه از میزان خستگی مسافران خسته از سفر طولانی نیز کاسته شود. گزینش رستوران های خوب در فرودگاه مادرید و وجود مغازه های مدرن با عرضه کالاهای لوکس و جهانی از دیگر مزیت ها و ویژگی های فرودگاه به شمار می آید. همانطور که پیش تر هم اشاره شد فرودگاه مادرید به فاصله 13 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است که فاصله مرکز شهر تا فرودگاه مادرید را چیزی حدود نیم ساعت برآورد می کند.

 

"<yoastmark

 
تجهیزات موجود در فرودگاه مادرید

این فرودگاه هر روزه دارای قطار و مترو برای ارتباط بین شهر و ایستگاه های متصل به ریل اصلی می باشد. هم چنین حضور اتوبوس و سرویس های حمل و نقل عمومی و تاکسی های محلی رفت و آمد را برای مسافران بسیار راحت تر می کند. شرکت های اجاره اتومبیل نیز در ترمینال 1 و 2 این فرودگاه موجود می باشند که مسافران می توانند با توجه به نیاز خود ماشین مورد نظر را از این شرکت ها اجاره کنند. این فرودگاه مجهز به 8 دستگاه بسته بندی پلاستیکی چمدان در همه ترمینال ها می باشد. مسافران در تمام ترمینال های فرودگاه  می توانند به دستگاه های خودپرداز نیز دسترسی داشته باشند. مراکز تجاری، دفاتر اداری، محوطه و زمین بازی برای کودکان، تجهیزات پزشکی، سالن زیبایی و اینترنت وای فای از جمله امکاناتی است که در ترمینال های فرودگاه باراخاس مادرید در اختیار مسافران قرار می گیرد.

 

دیگر فرودگاه های مادرید

فرودگاه های دیگری نیز در شهر مادرید بارسلون وجود دارند. از جمله فرودگاه های Torrejónو Cuatro Vientos که از این فرودگاه ها برای مردم عادی استفاده نمی شود بلکه برخی از آن ها از جمله  Cuatro Vientos برای مقاصد و اهداف نظامی مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین فرودگاه Torrejón نیز برای پروازهای خصوصی و خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران