موزه مادام توسو استانبول

آشنایی با موزه مادام توسو استانبول از زیباترین موزه های جهان

موزه مادام توسو استانبول

موزه مادام توسو استانبول از زیباترین جاذبه های گردشگری ترکیه است و واقعا ارزش دیدن را دارد. در سفر به ترکیه، بازدید از موزه مادام توسو استانبول را فراموش نکنید. این موزه ها را می توانید در شهرهای مختلف هر چهار قاره پیدا کنید. اما می خواهیم بدانیم چرا موزه مجسمه های مومی اینقدر طرفدار دارند. موزه مادام توسو استانبول در مرکز شهر قرار گرفته است. موزه تقریبا در نیمه راه جاده استقلال میدان تقسیم واقع شده است. بنابراین پیدا کردن آن مثل یک آب خوردن است زیرا همه مردم شهر آدرس میدان تقسیم را می دانند.

در هر صورت برای رفتن به موزه از طریق مترو حاجی عثمان Yenikapi در ایستگاه میدان تقسیم پیاده شوید و به سمت خیابان استقلال حرکت کنید. در این مقاله می خواهیم بدانیم چرا موزه مادام توسو استانبول مکانی شگفت آور است و ارزش یکبار دیدن را دارد حتی همراه با بچه ها!

موزه مادام توسو استانبول در ترکیه واقع شده است. در این موزه مجسمه هایی از جنس موم وجود دارند. علاوه بر ترکیه در کشور های دیگر نقاط جهان هم موزه ای به نام مادام توسو وجود دارد. بزرگترین موزه مادام توسو در شهر لندن قرار دارد. مادام آنا ماریا توسو، مجسمه ساز مومی این موزه را در سده 18 ام میلادی تاسیس کرده است.مادام توسو اهل کشور فرانسه، ساختن مدل با موم را از زمان کودکی یاد گرفته بود. در طول تاریخ زندگیش، اتفاقات ناگوار زیادی برایش افتاد چون شکستن کشتی حامل مجسمه ها و به آتش کشیدن نمایشگاه در دوران جنگ. ولی او هرگز تسلیم نشد و در سن 70 سالگی دوباره نمایشگاهش را برپا کرد. او در سن 88 سالگی در لندن جان سپرد. آخرین اثر او، پرتره ای از خودش می باشد.

موزه مادام توسو

در موزه مادام توسو استانبول خود را شبیه یک ستاره احساس کنید!

موزه مادام توسو استانبول فضای شاد و دلگرمی دارد و حتی قبل از وارد شدن به موزه، آن را احساس خواهید کرد. فرش قرمز ورودی، همه بازدید کننده ها را وسوسه می کند تا چند قدمی جلوتر بیایند و از داخل موزه دیدن کنند. محیط اطراف موزه با رنگ قرمز پوشیده شده است. وقتی برای اولین بار وارد موزه مادام توسو استانبول می شوید، حس و حال یک سوپر استار را خواهید داشت.

بازدید از موزه با تجربه ای شگفت انگیز همراه است. مجسمه هنرمندان معروفی چون بروس ویلیس، لیدی گاگا و باریش مانچو با خوشامدگویی به بازدید کننده ها، آنها را به سمت غرفه خرید بلیط هدایت می کنند. البته می توانید به طور آنلاین هم از طریق سایت موزه مادام توسو استانبول بلیط تهیه کنید. در ورودی موزه مادام توسو، بعد از تایید بلیط لازم است از طریق آسانسور به طبقه منفی 2 بروید. موزه به پنج قسمت تقسیم شده است: تاریخ و رهبران، بخش VIP، ورزش، فرهنگ، فیلم و موسیقی. تقریبا یک ساعت طول می کشد تا از تمام بخش ها بازدید کنید. گردش در موزه با بخش تاریخ و رهبران شروع می شود و این قسمت از پر طرفدارترین بخش ها می باشد.

[cn-suggest-posts sts=”کاخ بیلربیی در استانبول” stl=”https://deltaban.com/istanbul-beylerbeyi-palace/” sbs=”تور ترکیه استانبول” sbl=”https://deltaban.com/turkey-tours/”]

موزه مادام توسو استانبول

تاریخ ترکیه موزه مادام توسو

موزه مادام توسو استانبول در بخش تاریخی خود رهبران و شخصیت های معروف ترکیه را به نمایش گذاشته است. مردم ترکیه به رهبر انقلابی خود، مصطفی کمال پاشا ارزش و احترام زیادی قائل هستند. بنابراین عجیب نیست که در موزه تاریخ اولین بار با مجسمه کمال پاشا روبه رو شوید. بخش تاریخی موزه مادام توسو استانبول همراه با یک آهنگ میهن پرست به نام مارش ازمیر، فضای زیبایی را ایجاد کرده است.

بعد از مجسمه آتاتورک بزرگ، فاتح سلطان محمد، معمار سینان، مولانا و خیلی مجسمه های دیگر خواهید دید. تمامی افرادی که در تاریخ ترکیه می شناسید یا دوست دارید بشناسید در این بخش با همه آنها آشنا خواهید شد. مجسمه ها حرف های زیادی از تاریخ گذشته دارند. در کنار فیگورها اطلاعاتی در مورد شخصیت ها وجود دارد. این اطلاعات خیلی مختصر هستند اما داده های مفیدی و جالبی را در اختیار بازدید کنندگان می گذارند. موزه تاریخ مادام توسو یک درس آموزشی سریع و جالب در مورد تاریخ ترکیه برای گردشگران خارجی است.

تاریخ موزه

نگاهی به جزئیات در موزه مادام توسو استانبول

در موزه مادام توسو استانبول، فیگورهای جالبی وجود دارند. آنها خیلی واقعی به نظر می رسند. اگر مجسمه ها نمایانگر شخصیت های برجسته نبودند، هیچ کس قادر به تشخیص آنها از مردم عادی نمی شد. همچنین موزه در سایزهای خیلی واقعی ساخته شده اند و در نتیجه از نزدیک مشاهده می کنید کدام یک از سلبریتی ها قد بلند و کدام ریز اندام هستند.

جزئیاتی مانند ناخن ها، زیورآلات روی لباس ها و چین چروک های مجسمه ها خیلی دقیق و واقعی ساخته شده اند. مجسمه های مومی شاهکارهای موزه مادام توسو استانبول هستند. اما موزه دارای جاذبیت های دیگری هم است. دکوراسیون اتاق ها خیلی دوست داشتنی هستند. در طول بازدید از موزه سبک عثمانی، استایل های مدرن ترکیه و فرش قرمز پرزرق و برق چشم ها را خیره می کنند. همچنین اسباب وسیله های مناسب با زمان خود و لباس های واقعی بعضی مجسمه ها از دیگر ویژگی های جالب موزه مادام توسو هستند. عکس های یادگاری از موزه می توانند یک یادگاری و سوغاتی زیبا برایتان باشد.

جزییات موزه

بخش موسیقی موزه مادام توسو

بخش موسیقی موزه مادام توسو استانبول بسیار جذاب و دیدنی است. وقتی در حال گشت و گذار در بخش موسیقی هستید با تغییر فیگورها، موسیقی های پخش شده هم به طور عجیب تغییر می کنند. اگر در کنار مجسمه ها بایستید، می توانید آهنگ های آن ها را بشنوید. علاوه بر خواننده های خارجی، می توانید آهنگ های خواننده های اهل ترکیه را هم بشنوید.ویژگی جالب این بخش این است که آهنگ ها با هم قاطی نمی شوند. حجم و زمان آهنگ ها خیلی دقیق هماهنگ شده اند. علاوه بر آن بعضی از آلات موسیقی واقعی و قابل استفاده هستند. بنابراین بازدید کننده ها و مخصوصا بچه ها دوست دارند آهنگ های خود را بنوازند و به همین خاطر این بخش مورد علاقه مخاطبان است.

[cn-suggest-posts sts=”تفریح و شادی در شهر بازی ویالند استانبول” stl=”https://deltaban.com/game-city-of-villand/” sbs=”تور ترکیه ارزان” sbl=”https://deltaban.com/turkey-tours/”]

بخش موسیقی موزه

سرگرمی های کودکان در موزه مادام توسو

موزه مادام توسو استانبول، سرگرمی های زیادی برای کودکان دارد. علاوه بر آلات موسیقی، کنسول های بازی، کوییز هایی در مورد سوپراستارها و از همه جالب تر کارگاهی برای ساختن مجسمه با موم در موزه وجود دارند. برای ساختن مجسمه باید هزینه هم پرداخت کنید. اما یک سوغاتی با ارزش همراه خود به یادگاری خواهید برد. و پروسه ساختن مجسمه مومی را از ابتدا تا آخر خواهید دید. اگر در طول بازدید از موزه خسته شدید، می توانید در صندلی یا نیمکت های موجود در سالن بنشینید و بعد از یک استراحت کوتاه، از نمایشگاه دیدن کنید.

سرگرمی های کودکان در موزه

بخش فرهنگ موزه

در این بخش از موزه مادام توسو استانبول شخصیت های معروف تاریخ چون نابغه ها، نویسنده ها، روشنفکران و هنرمندان وجود دارند. این افراد برجسته چهره جهان ما را شکل داده اند. یکی از این مجسمه ها مربوط به آلبرت انیشتن فیزیکدان معروف جهان می باشد. از گفته های معروف این نابغه این است که از گذشته یاد بگیرید، در زمان حال زندگی کنید، برای آینده امیدوار باشید و مهمتر از همه از سوال کردن باز نایستید.

موزه مادام توسو

بازدید از موزه را فراموش نکنید

موقعیت جغرافیایی موزه مادام توسو استانبول طوری است که علاوه بر بازدید از موزه می توانید در میدان تقسیم بگردید و از خیابان استقلال و برج گالاتا دیدن کنید. در بازدید از موزه مطالب مفیدی را خواهید آموخت. علاوه بر سرگرمی و خوشگذرانی یک دوره آموزشی کوتاه تاریخی و هنری را خواهید گذراند. در موزه مادام توسو استانبول با تاریخ ترکیه آشنا خواهید شد و هنرمندان و رهبران این کشور را خواهید شناخت. همچنین ناگفته نماند برای فرار از گرمای تابستان، بازدید از موزه فکر ایده آلی است.

موزه مادام توسو استانبول

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران