آداب و رسوم شهر لوگانو

جذابیت آداب و رسوم لوگانو در چیست؟

جذابیت آداب و رسوم لوگانو، در سبکِ زندگیِ ایتالیایی مردمانِ لوگانو می باشد. لوگانو شهری زیبا در جنوب سوئیس است و آداب و رسوم لوگانو شما را به یاد ایتالیایی ها می اندازد؛ لوگانو نه تنها با پوششِ گیاهیِ مدیترانه ای و معماری هایی که مشابه ایتالیاست بلکه با سبک و شیوه ی زندگیِ مردمش و ویژگی های رفتاری آنها، ایتالیا را در سوئیس به تصویر می کشد.آداب و رسوم شهر لوگانو بسیار جالب است.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

آداب و رسوم شهر لوگانو

لوگانو تنها یک ساعت با میلانِ ایتالیا فاصله دارد؛ این نزدیکی، زبانُ لهجه ی ایتالیاییِ مردم لوگانو و آداب و رسوم لوگانو شما را به همزمانیِ سوئیس و ایتالیا خواهد برد. حال و هوایِ ایتالیاییِ لوگانو که با دقت ها و نظمِ خاصِ سوئیسی ها ترکیب شده، این حس را به شما می دهد که در جادویی باور نکردنی، در یک زمان، در دو کشور حضور دارید!! لوگانوی کوچک و رنگی، ایتالیا را با غذاها، جشن‌ها، هنر و معماریِ ایتالیایی در دل خود جای داده است.

لوگانوی رؤیایی و جذاب 

لوگانوی رؤیایی و جذاب، شبیه یک نقاشیِ رنگارنگ در کنار دریاچه‌ی لوگانو و در دلِ کوه های آلپ می‌درخشد و مناظرِ کارتونِ هایدی را در ذهن تداعی می کند. این شهرِ سوئیس به آرامش بخشی مشهور است. کوه های سبزِ پوشیده از درخت و گل، پیچ و تابِ آب هایشفاف و نیلی در دلش، هوایِ معتدل و مطبوعش، آسمان مه گرفته‌ی فیروزه ای رنگش، هر کدام، هر لحظه چیزی برای غافلگیر کردن شما دارند.

آشنایی با آداب و رسوم لوگانو

لوگانو، بزرگترین و مهم ترین شهرِ ایالتِ ایتالیایی زبانِ تیچینو در سوئیس است.

تقریبا همه چیز در لوگانو از آداب و رسوم لوگانو گرفته تا طبیعتش، در سبک و سیاق ایتالیایی است. (پارک چیویکوی) لوگانو: در کنار دریاچه، رنگین از گل‌های بنفش، صورتی و سفید… (محله ی ویاناسا): محله ای شیک با خیابانهایی سنگفرش شده، رستوران‌ها و کافه های زیبایِ خیابانی و ساختمان‌هایی به رنگ های نارنجی، قرمز و آبی… (گاندریا و گذرگاهِ زیتون) که در آن با چشم اندازی از دریاچه‌ی لوگانو از میان درختان زیتون می‌گذرید… گردشگاه‌های ساحلی لوگانو، باغ‌های پوشیده از گل، درختان بلند و گیاهان کمیابش… (کوه سن سالواتوره) که یکی از رؤیایی ترین چشم اندازهایِ سراسر آلپ را با قرمزیِ سقفها و آبیِ دریاچه ی زلال زیر پاهایتان می سازد و… هر کدام سهمی در خلقِ شکوه، جادو و جذابیتِ لوگانو دارند.

از هیجانِ کوهنوری، قایق سواری، ورزش های آبی، شنا، غذاهای لذیذ و خریدهای معرکه‌ی لوگانو هم در کنارِ آرامشِ کوه ها و آب هایش سرشار از لذت خواهید شد.

غذاهای شهر لوگانو از آداب و رسوم شهر لوگانو

آداب و رسوم لوگانو را از خوشمزه‌ترین بخش یعنی غذاهای رنگینش آغاز می‌کنیم. رد پای رنگ، عطر و طعم غذاهایِ ایتالیایی در این قسمت از لوگانو نیز دیده می شود. از پاستاهای لغزان در سس گوجه و پنیر و پیتزاهایِ ایتالیایی لوگانو که بگذریم به برنج‌های مخلوط، بلغورهای ذرت، گوشت‌های گوساله، پنیرهای هیجان انگیز همچون پنیر گونزولا و انواع غذاهای سنتی اش خواهیم رسید.

همانند ایتالیا، غذا هم در لوگانو، از بخش‌های هیجان انگیزِ سفر است و این را از وجود ده ها رستورانِ ایتالیایی و… در لوگانوی کوچک متوجه می شویم. انواع غذاهای دریایی، قارچ های محلی و سبزیجات ،غذاهای گوشتی و گیاهی ِخوشمزه را می توانید در فضاهای رنگی و عجیب و غریبِ رستوران‌های لوگانو در ویلایی روستایی یا رستورانی مدرن رو به دریاچه نوش جان کنید. صنعت رستوران و غذا در لوگانو هم همچون ایتالیا پر رونق و پر طرفدار است.

اهمیت خانواده در شهر لوگانو از آداب و رسوم شهر لوگانو

جایگاهِ خانواده در لوگانو مانند ایتالیا مهم است. خانواده‌ها در لوگانو همانند ایتالیایی ها به دورهمی‌های خانوادگی و گذراندن وقت با خانواده اهمیت می‌دهند. حفظ رابطه ها حتی بعد از ازدواج و استقلال نیز برای آنها مهم است.

اهمیت خانواده در لوگانو

تفریحات خانوادگی، صرف وعده‌های غذایی خانواده با هم و چارچوب‌های خانوادگی برای مردم لوگانو ارزشمند می باشد و این یکی از آداب و رسوم لوگانو و ویژگی های رفتاری آنهاست.

هنر و صنایع دستی در لوگانو

در لوگانو هم همچون ایتالیا هنرهای مختلف به خصوص هنر معماری، رقص و موسیقی بسیار ارزشمند و حیاتی است تا آنجا که فرهنگشان با هنر کاملا آمیخته شده و مرکزهای فرهنگی بسیاری را در سطحِ شهر به هنرهای تجسمی، موسیقی، هنرهای نمایشی، نقاشی، تئاتر و… اختصاص داده‌اند. هنر جزئی جدایی ناپذیر از آداب و رسوم لوگانو است و وجودِ ده ها گالریِ هنری در شهری کوچک، گواهِ این مطلب است.

منطقه‌ی لوگانو، محل تولد هنرمندان بزرگی بوده است و هنوز هم مکانی عالی برای برپایی نمایشگاه‌های هنری و رویدادهای فرهنگی می‌باشد. نمایشِ هنر هم در موزه‌های لوگانو و هم در گالری‌های خصوصی، فصلی و… در شهر جاری است؛ فستیوال‌های جاز و بلوز، با تأکید بر موسیقی‌های پاپ، راک، بلوز و… در تابستان‌های لوگانو بسیار جذاب و منحصر به فرد است. ایده‌های هنری در هر جای لوگانو دیده می‌شوند.

زیبایی، خلاقیت، رنگ و منحصر به فردی در دست‌سازهای مردم لوگانو موج می‌زند. آنها نوآوری را با سنت‌های روستایی ترکیب و صنایع دستی خود را خلق می‌کنند، دستسازهایی چون: کفش های چوبی، کوزه های سرامیکی، صندلی‌های راحتی از پوشال و نی و… نمونه‌هایی از آنها هستند؛ در ساحل‌های لوگانو، مردم به فروش غذاهای سنتی، محصولات طبیعی و صنایع دستی خود می‌پردازند و آداب و رسوم لوگانو را در آثارِ هنریِ قومی خود به گردشگران می‌شناسانند.

مد و شیوه ی لباس پوشیدن در لوگانو

مردمِ لوگانو نیز مانند ایتالیایی‌ها به مد و شیوه‌ی لباس پوشیدن خود اهمیت می‌دهند. در انتخاب لباس دقت می‌کنند؛ لباس‌های باز را بیشتر در ساحل می‌پوشند و برای کار یا خرید این گونه لباس‌ها را مناسب نمی دانند و در کلیساها پوشش خاص خود را دارند. در آداب و رسوم لوگانو برای وقایع مختلف، لباسهایی ویژه پوشیده می‌شود و خرید برایشان شیرین است.

مد در لوگانو

یکی از جاذبه‌های لوگانو خرید است؛ مراکز خرید لوگانو هیجان‌انگیزند. خیابان‌هایی در لوگانو با فروشگاه‌های برند، مبلمان فروشی‌های مارک، عطرفروشی‌ها، فروشندگان مواد غذایی، بوتیک‌های مدرن و شیک، با برندهای: زارا، بوس، آرمانی، گوچی، اچ اند ام و… مغازه‌های فروش چرم ایتالیا، عینک فروشی‌ها و فروشگاه‌های لوازم خانگیِ خود، به خرید اختصاص داده شده‌اند. وجود سالن‌های بزرگ که خدماتِ زیبایی، سلامتی و درمانی را انجام می‌دهند نشان از آن دارد که مردم لوگانو، رسیدگی به خود را مهم می‌دانند.

گذری در دیگر آداب و رسوم لوگانو

در هر گذری به آداب و رسوم شهر لوگانو و ویژگی‌هایِ رفتاریِ مردم آن، سبک‌های ایتالیایی دیده می‌شود. در معماریِ ساختمان‌هایشان، سبکهای کلاسیک رومی، رنسانسی، نئوکلاسیک، باروکی و گنبدهای قوسدار، همچون ایتالیایی‌ها، جلب نظر می‌کند. دینِ مردم لوگانو بیشتر کاتولیک رومی می‌باشد. مردم لوگانو در همه‌ی ماه‌های سال جشنواره‌های متنوعی را در ساحل دریاچه‌ی لوگانو برپا می‌کنند و برای آنها اهمیت زیادی قائلند؛ کنسرت‌های شادِ خیابانی در هوایِ آزاد در لوگانو هزاران نفر را به خیابانها می‌کشاند؛ تمرکزِ مردم لوگانو بر هنرهای سنتی و قومیشان زیاد است و در جشن‌ها و فستیوالهای متعدد این شهر با آداب و رسوم لوگانو آشنا می‌شوید.

در گوشه و کنار شهر، هنرمندان لوگانو ساخته‌های دست خود را از محصولات زیبای سنگی گرفته تا هنرهای سنتی دیگر را برای بازدیدکنندگان به نمایش می‌گذارند. ورزش هم در لوگانو پرطرفدار است و باشگاه‌های هاکی در لوگانو برقرار هستند و در مسابقاتِ اروپایی مختلف شرکت می‌کنند؛ همچنین لوگانو سالانه میزبانِ برگزاری مسابقات ورزشی می‌باشد.

آداب و رسوم شهر لوگانو

در لوگانو می‌توانید در میان درختانِ نخل قدم بزنید و با تماشای لباس‌های سنتی مردمش، صنایع دستی‌اش و هنرهای سنتیُ قومیش، این شهر زیبا را بشناسید. آداب و رسوم لوگانو با هنر، موسیقی، مراکز خرید، جشن‌های ساحلی، کافه‌ها و رستوران‌های خیابانی و غذاهای محلی، آمیخته شده و شما در این‌ها و با حضور در جشنواره‌ها و فستیوالهای لوگانو آداب و رسوم لوگانو را خواهید شناخت.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران