طولانی ترین مسیرهای پروازی
سفر و گردشگری
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۹
  • نظرات: 0
  • بازدید: 123
  • لایک:
    2+

هواپیمای موتوردار قابل کنترلی که برادران رایت ساختند، توانسته بود 32 متر را در طول 12 ثانیه طی کند. امروزه، پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته، به ممکن ساختن مسیرهای پروازی طولانی کمک بسیاری کرده است. به طوری که هواپیماها قادرند یک مسیر طولانی را بدون توقف و سوخت­گیری مجدد، طی کنند. تعداد مسیرهای پروازی طولانی رو به افزایش است و برادران رایت تصور نمی‌­کردند روزی برسد که بتوان 17 ساعت در هواپیما نشست و از یک قاره به قاره­ای دیگر سفر کرد

در حال حاضر خرید بلیط هواپیما یکی از دغدغه های اصلی مسافران قبل از سفرهای هوایی است، اینکه برای سفر خود کدام ایرلاین را انتخاب کنیم، فاصله هوایی بین شهر مبدا و مقصد چقدر است آیا پرواز انتخابی توقف دارد یا خیر؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان را به شما عزیزان معرفی کنیم

طولانی­‌ترین مسیر های پروازی در جهان

در سال­‌های اخیر رقابت بسیار شدیدی بین شرکت‌های هواپیمایی، در مورد رکورد مسیرهای پروازی طولانی ایجاد شده است. شرکتهای هواپیمایی امارات و قطر ایرویز در مورد مسیرهای پروازی طولانی دبی-اوکلند و دوحه- اوکلند با یکدیگر به شدت رقابت دارند. در ماه مارس سال 2017، هواپیمایی امارات با راه‌اندازی مسیر 14200 کیلومتری تا اوکلند نیوزلند، رکورد مسیرهای پروازی طولانی را از آن خود کرد. مدتی بعد اما، ایرلاین قطر ایرویز اعلام کرد که از  دوحه تا اوکلند نیوزیلند، سفر خواهد داشت.

مسیر دوحه به اوکلند

طولانی ترین مسیرهای پروازی در جهان

ایرلاین: قطر ایرویز

مسافت: 14535 کیلومتر

همانطور که گفتیم این رکورد پیش از این متعلق به مسیر دبی-اوکلند امارات بود. اما قطر ایروز با توجه به بعد مسافت بیشتر دوحه به اوکلند از دبی به اوکند، پروازی 14535 کیلومتری و بدون توقف با هواپیمای بوئینگ 77-200 راه ­اندازی کرد.

مسیر دبی به اوکلند

ایرلاین: امارات

مسافت: 14200 کیلومتر

تا قبل از اینکه ایرلاین قطرایرویز مسیر دوحه-اوکلند را راه ­اندازی کند، هواپیمایی امارات با انجام پرواز دبی-اوکلند طولانی ­ترین مسیر پروازی بین­ المللی بدون توقف را انجام می ­داد. این پرواز با هواپیمای بوئینگ 777 و با ظرفیت 266 مسافر انجام می ­شود. مسیر رفت حدود 16 ساعت و 24 دقیقه و مسیر برگشت تقریبا 17 ساعت و 15 دقیقه طول می­ کشد.

مسیر پروازی سنگاپور به نیویورک

ایرلاین: سنگاپور ایرلاینز

مسافت: 15344 کیلومتر

شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز این مسافت را در  18 ساعت و 25 دقیقه به صورت یک‌سره و بدون توقف طی می­کند.

مسیر دهلی به سن فرانسیسکو از مسیرهای پروازی طولانی

یکی از مسیرهای طولانی پروازی

ایرلاین: ایر ایندیا

مسافت: 15140 کیلومتر

فاصلۀ پروازی بین دهلی تا سان فرانسیسکو، یکی از طولانی ترین مسیر های پرواز است اما از نظر فاصله روی سطح زمین، دوحه و اوکلند از هم دورتر هستند. این پرواز در گذشته، از مسیر قطبی انجام می­شد، اما امروزه شرکت هواپیمایی ایر ایندیا، با توجه به صرفه­ جویی در مصرف سوخت، مسیر پروازی بر فراز اقیانوس آرام را انتخاب کرده است. هواپیمای بوئینگ 77-200 ایر ایندیا در این مسیر جدید، در ارتفاع بالاتری پرواز می­کند و از باد پرسرعت برای حرکت به سمت سان فرانسیسکو، استفاده مفید می­‌کند.

مسیر پروازی پرت به لندن از مسیرهای پروازی طولانی

مسیرهای پروازی طولانی

ایرلاین: شرکت هواپیمایی کانتاس

مسافت:14200 کیلومتر

در طول مدت زمان، 17 ساعت و 20 دقیقه، شرکت هواپیمایی کانتاس، 14.200 کیلومتر مسیر هوایی بدون توقف از پرت استرالیا به لندن انگلستان را طی می­کند. آلن جویس، مدیر عامل گروه پروازی کانتاس می گوید: در گذشته این ایرلاین در سال 1947 جزیره کانگورو را به لندن متصل کرد، این پرواز 4 روز طول می­کشید و 9 توقف داشت. اکنون این مسیر از پرث 17 ساعت طول می­کشد، آن هم بدون توقف.

مسیر پروازی لس آنجلس به سنگاپور، از مسیرهای پروازی طولانی

ایرلاین: یونایتد ایرلاینز

مسافت: 14.113 کیلومتر

این شرکت هواپیمایی، دو پرواز در مسیرهای پروازی طولانی بدون توقف در کارنامۀ خود دارد: مسیر هوستون به سیدنی و دوم مسیر پروازی لس آنجلس به سنگاپور که در 17 ساعت و 15 دقیقه و بدون توقف طی می­‌شود.

مسیر پاریس به جزیره رئونیون فرانسه

ایرلاین: ایر فرانس، فرنچ بلو

مسافت: 9337 کیلومتر

رکورد طولانی­ ترین مسیر پروازی داخلی نه متعلق به کشورهای وسیعی مثل روسیه، کانادا یا حتی آمریکا نیست. بلکه این رکورد متعلق به کشور فرانسه است! جزیره رئونیون در اقیانوس آرام و کیلومترها دورتر از فرانسه قرار دارد. اما از آنجا که این جزیره جزء قلمروی فرانسه و خاک این کشور محسوب می­شود، پرواز از پاریس به رئونیون در زمره پروازهای داخلی قرار می­گیرد.

کسانی که اولین بار به این جزیره رسیدند، دریانوردان اروپایی بودند. پرتغالی ها در سال 1500 میلادی، بعد از آنها، هلندی­ ها و انگلیسی ­ها در مسیر خود به کشور هند و در نهایت فرانسوی ­ها در این جزیره قدم گذاشته اند. در سال 1642 میلادی، فرانسویان، این جزیره را به نام خانواده سلطنتی فرانسه، بوربون نامیدند. اولین مهاجران فرانسوی در سال 1665 با پنج فروند کشتی، وارد این جزیره شدند.

مسیر فرودگاه ونوکووا مسکو تا پتروپاولوفسک

مسیرهای پروازی طولانی در جهان

ایرلاین: هواپیمایی روسیه

مسافت: 6764 کیلومتر

خب، بعد از رکورد فرانسه در طولانی­ ترین مسیر پروازی داخلی، رکوردار مسیرهای پروازی طولانی در داخل مرزهای یک کشور، از آن روسیه است. روسیه کشور بسیار وسیعی است که می­توان به اندازه مسیر نیویورک تا لندن در داخل مرزهای این کشور پرواز کرد و این، گویای مسیرهای پروازی طولانی در داخل خاک خود روسیه است. شرکت هواپیمایی روسی آئروفلوت (Aeroflot) پروازهای منظمی از مسکو تا شهر پتروپاولوفسک به مسافت 6764 کیلومتر انجام می­‌دهد.

طولانی­‌ترین پرواز داخلی با یک توقف:

مسیر فرودگاه شارل دو گل پاریس تا پاپیته

ایرلاین: ایر فرانس

مسافت: 15715 کیلومتر

بار دیگر کشور فرانسه، بازهم با همان ترفند قبلی، جزء رکورداران مسیرهای پروازی طولانی داخلی قرار می گیرد. پاپیته در پلی نزی از قلمروهای فرا دریایی فرانسه و در بخش جنوبی اقیانوس آرام قرار دارد. ایر فرانس این مسیر طولانی را با یک توقف در لس آنجلس در کمتر از 24 ساعت طی می­کند.

از مسیرهای طولانی پروازی جهان با چند توقف

یکی دیگر از مسیرهای پروازی طولانی که دارای توقف است، شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاین می‌باشد و این شرکت هواپیمایی در بیش از 14 ساعت بر فراز اقیانوس آرام، مدام در جزیره­ای فرود می ­آید و به جزیره دیگری پرواز می­کند! آغاز این مسیر از جزیره هونولولو آمریکا است، و طی مسیر به ماجورو در جزایر مارشال، کواجالین، پوناپی، مجمع ­الجزایر میکرونزی و سرانجام در گوام آمریکا فرود می ­آید.

2+
می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *