خوش طعم ترین غذاهای محلی رشت

مرغ و کباب ترش از غذاهای محلی رشت

خوش طعم ترین غذاهای محلی رشت غذاهای محلی رشت بسیار لذیذ و خوش طعم می باشند. در اغلب غذای های محلی این شهر از رب انار برای ملس کردن استفاده می کنند. سیر و پیاز نیز از ترکیبات اصلی غذاهای محلی شهر رشت شناخته می شوند.

رشت جزء مناطقی است که از غذاهای محلی مختلفی برخوردار است. طعم لذیذ غذاهای محلی رشت غیر قابل انکار است و در میان آنها مرغ و کباب ترش از خوش خوراک ترین ها به شمار می روند. برای تهیه مرغ ترش از غذاهای سنتی این شهر به سبزیجات مخصوص مانند گشنیز، جعفری، خالواش و همچنین شوید نیاز خواهید داشت. گوشت مرغ نیز جزء مواد اصلی این غذای خوش طعم محسوب می شود.  پس از پخت تمام مواد این غذا در انتها بر روی آن آب نارنج اضافه می کنند تا مزه آن دلچسب تر شود. کباب ترش نیز از دیگر غذاهای محلی رشت محسوب می شود که از رب انار برای ترش کردن آن استفاده می کنند. این غذا با گوشت گوسفندی تهیه می شود و برای طعم دار کردن آن از گردوی آسیاب شده و چوچاق که نوعی سبزی محلی است استفاده می کنند.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

 غذاهای محلی رشت

شوید قورمه و سیر قلیه از غذاهای محلی رشت

از غذاهای محلی رشت که با استفاده از گوجه سبز پخت می شود می توان به شوید قورمه اشاره کرد. استفاده از گوشت مرغ و یا مرغابی در این غذا بسیار مرسوم است. در شوید قورمه از ادویه جاتی مانند نمک، فلفل و همچنین شکر استفاده می کنند تا طعم ملس برای آن حاصل شود. برای آماده شدن این غذا به سه ساعت زمان نیاز خواهید داشت. در انتها با تفت شوید و شیره گوجه و اضافه کردن آن به دیگر مواد مراحل پخت به اتمام می رسد. سیر قلیه نیز از دیگر غذاهای محلی رشت محسوب می شود که گوشت مورد استفاده در آن اغلب قرقاول یا مرغابی است. در سیر قلیه از لپه، تخم مرغ و همچنین آب نارنج نیز استفاده می شود. این غذا را می توانید در سفر به شهر سرسبز رشت نوش جان نمایید.

 غذاهای محلی رشت

انواع فسنجان از غذاهای محلی رشت

از غذاهای محلی رشت که بسیار در نقاط مختلف کشورمان محبوب است فسنجان می باشد. در هر منطقه فسنجان را با دستور العمل خاصی طبخ می کنند. برخی این غذا را شیرین سرو می کنند و برخی نیز طعم ملس را برای آن می پسندند. فسنجان رشتی یکی از غذاهای محلی این شهر می باشد. در این غذا از رب ترش انار که اغلب از جنگل ها چیده می شود استفاده می کنند که این امر باعث سیاه شدن رنگ فسنجان می شود. در این غذا گوشت خوتکا و یا مرغابی اضافه می کنند. فسنجان ماهی نیز نوع دیگری از غذاهای محلی رشت شناخته می شود که در آن به جای گوشت مرغ از ماهی سفید استفاده می کنند. رب انار نیز در این نوع فسنجان حرف اول را می زند و طعم ترش و ملسی را به آن می بخشد.

تور ترکیه ارزان

 غذاهای محلی رشت

غوره، شوید و انار دانه مسما 

شوید مسما، غوره مسما و همچنین انار دانه مسما سه مورد از غذاهای محلی رشت شناخته می شوند که هر کدام دارای طعم خاصی می باشند. در غوره مسما پس از تفت غوره و پیاز آن را به مرغ سرخ شده اضافه می کنند و پس از آماده شدن آن را در کنار پلو سرو می کنند. شوید مسما نیز از دستور پختی مانند غوره مسما برخوردار است با این تفاوت که از شوید و آلو به جای پیاز و غوره در آن استفاده می شود. در انار دانه مسما همانطور که از نام آن مشخص است از انار دانه شده به جای غوره استفاده می کنند. استفاده از گوشت اردک به جای مرغ در این نوع غذاهای محلی رشت کاملاً مرسوم است و طعم خاصی به آن ها می بخشد. در ادامه همچنان با دلتابان  همراه باشید تا با دیگر غذاهای رشت آشنا شوید.

تور ارمنستان ارزان

 غذاهای محلی رشت

باقلا قاتق و ترشه کباب

خورش باقلا که در رشت به آن باقلاقاتق می گویند از غذاهای محبوب این شهر شناخته می شود. این غذا از لوبیای مخصوص که پاچ باقلا است استفاده می کنند. این لوبیا را می توان در دو نوع کشاورزی و بومی خریداری نمود هر چند که لوبیای پاچ باقلای کشاورزی سریع تر پخت می شود. شوید ساطوری شده نیز در این نوع غذا اضافه می شود. ترشه کباب نیز از دیگر غذاهای محلی رشت محسوب می شود. این کباب با مرغ های تکه تکه شده به همراه پیاز، گوجه، سیب زمینی و ادویه جات مخصوص تهیه می شود. 

نظرات کاربران