تجربه پرواز با جت خصوصی
18 اردیبهشت 1400
راهنمای سفر

درباره پرواز با جت خصوصی بیشتر بدانید

آیا دوست دارید با جت خصوصی سفر کنید؟ اصلا دوست دارید پرواز با جت را تجربه کنید؟ جت‌های خصوصی توسط یک شرکت برای مدت زمان مشخصی اجاره داده می‌شود. برای اجاره کردن جت کافیست با پرداخت مبلغی آن را در اختیار داشته باشید. گروه‌های کوچک‌، افراد ثروتمند و صاحبان سرمایه می‌توانند برای سفرهای تجاری می‌توانند هم اقدام به خرید بلیط هواپیما و هم اجاره جت خصوصی کنند. به گفته مالک شرکت چارتر جت خصوصی که ماژلان جتز نام دارد پرواز با جت خصوصی حتی از پروازهای فرست کلاس هواپیماهای تجاری هم بهتر است.

شما می توانید با جت خصوصی سفری رویایی به هر کجا که بخواهید داشته باشید برای اجاره جت خصوصی می توانید با کارشناسان برنامه ریزی های لازم داشته باشید. در زمان اجاره جت خصوصی، ایرلاین هیچ دخالتی درباره پرواز شما ندارد و شما خودتان تمام تصمیمات هنگام پرواز می گیرید.

از کجا بدانیم چه هواپیمایی برای ما مناسب است؟

هنگام کرایه جت خصوصی شرکت اجاره دهنده از شما درباره هدفتان از کرایه جت و همچنین برنامه سفر شما سوالاتی مطرح می کند. با توجه به تعداد مسافران و برنامه ریزیسفر مناسب ترین و خوب ترین جت خصوصی به شما معرفی می کند. اندازه و سایز جت های خصوصی با هم فرق دارند و هر جت برای هدف خاصی به کار می رود. وقتی با جت خصوصی به سفر می روید پرواز شما در زمان کمتری نسبت به هواپیماهای تجاری صورت می گیرد. در پروازهای عادی برای سوار شدن هواپیما مراحلی دارد که زمانبر است اما در پرواز با جت های خصوصی در زمان کوتاهتری صورت گرفته و در زمان سفر شما صرفه جویی می شود.

آیا جت خصوصی سریع تر پرواز می کنند؟

سرعت جت های خصوصی مانند هواپیماهای تجاری است ولی پرواز با جت های خصوصی سریعتر و زودتر به مقصدتان می رسید. دلیل اینکه جت های خصوصی زودتر به مقصد می رسند این است که مسیر پروازشان مستقیم و سر راست تر می باشد. در پرواز با این نوع از هواپیما مراحل وقت گیر چک کردن و مراحل امنیتی زمانبر نسبت به هواپیمای تجاری ندارید.

ویژگی های پرواز با جت خصوصی

یکی از ویژگی های پرواز با جت خصوصی در این است که شما نیاز نیست چند ساعت زودتر از زمان پرواز در فرودگاه حاضر باشید. مدت زمانی که شما باید در فرودگاه حاضر باشید 15 دقیقه قبل از پرواز است. یکی از خوبی های پرواز با جت خصوصی این است که ماشین شما می تواند در نزدیکی هواپیما پارک شده و سریع سوار هواپیما شوید.

در پرواز با جت خصوصی مراحل چک-این و مراحل امنیتی در مدت زمان کوتاه صورت گرفته و نیازی نیست نگ ران چمدان و بررسی وسایل چمدان خود باشید. بعد از سوار شدن به هواپیما درها بسته و هواپیما به مقصد پرواز می کند.

امنیت پرواز با جت خصوصی

امنیت پرواز با جت خصوصی در حد هواپیماهای تجاری است و حتی در بشتر مواقع بیشتر امنیت دارد. جت های خصوصی مانند هواپیماهای تجاری باید از قوانین مربوطه پیروی کنند شرکت هایی که جت خصوصی به مسافران ارائه می دهند در تلاش هستند که از نظر امنیتی در سطح بالایی باشند.

به دلیل اینکه جت های خصوصی تازه کار و جوان هستند نسبت به بقیه پروازها امنیت بسیار بالایی دارند. در سفر با جت خصوصی شما نگران این نیستید که چه کسانی همسفر شما هستند و ممکن است از نظر امنیتی چه مشکلاتی بوجو بیاید.

فضای داخلی به هنگام پرواز با جت خصوصی

فضای داخلی به هنگام پرواز با جت خصوصی با بقیه پروازها فرق دارد زیرا صندلی هوای جت خصوصی چرمی هستند و بسیار راحت و جای زیادی دارند. حتی شما می تواتید برای استراحت در طول سفر صندلی تاشو سفارش بدهید و با تبدیل کردن صندلی به تخت راحت استراحت کنید. از جمله امکانات جت خصوصی سرویس بهداشتی لوکس و حمام است که در حین سفر نگرانی در این مورد ندارید. قسمت های مختلف جت عبارتند از سالن نشیمن و سالن کنفرلنس و جلسات تجاری و اتاق بازی می باشد.

این امکان برای شما وجود دارد که طبق سلیقه خود نوع جت را انتخاب کنید. انتخاب سفر با هواپیمای خصوصی بسیار گران تر از هواپیما تجاری است ولی شما سفری لوکس در عین راحتی کامل دارید و یکی از گزینه های مناسب برای سفرهایی است که تعداد شما کم نمی باشد.

محدودیت وزن و تعداد چمدان برای پرواز با جت خصوصی

شما در سفر با جت خصوصی هیچ گونه محدودیتی از نظر وزن و تعداد چمدانها ندارید و هر تعداد که دوست داشته باشید با خود حمل کنید ایرادی ندارد. فقط توجه کنید که تعداد بارهایی که با خود می برید در هواپیما جا شود.

در پرواز با جت خصوصی از نظر حمل مایعات و مواردی دیگری که در پروازهای تجاری وجود دارد شما محدودیتی ندارید و به راحتی می توانید هر چه بخواهید به سفر ببرید.

مقصدهای پرطرفدار برای پرواز با جت خصوصی

یکی از مسیرهای پر تردد برای پرواز با جت خصوصی لندن و همچنین پاریس می باشد. بیشتر شرکت هایی که جت های خصوصه ارائه می دهند در لندن هستند و بیشتر متقاضیان انها اروپایی هستند. بعد از لندن و پاریس لس آنجلس هم یکی از طرفداران سفر با جت های خصوصی هستند.

هر سه کشورها به دلیل جذابیت هایی که دارند و از نظر ورزشی و فرهنگی و اقتصادی دارای گردشگران بسیاری می باشند که از طریق جت خصوصی وارد این کشورها می شوند.

پروازهای لوکس چه شرایطی دارند؟

هزینه پرواز با جت های خصوصی زیاد است و در ازای هر 15 دقیقه تاخیر شما باید هزینه پرداخت کنید. در پرواز شما هیچ تاخیری وجود ندارد حتی اگر برف و باران و مه باشد . بر خلاف هواپیماهای تجاری شما می توانید حیوانات خانگی را با خودتان به داخل کابین ببرید. کسانی که ویلچر دارند در صورتی که فضای هواپیما بزرگ باشد می توانید با ولیچر خود وارد هواپیما شوید. در جت خصوصی پذیرایی مخصوص برای میهمانان انجام می شود.

مزیت های استفاده از جت شخصی

 • زودتر به مقصد می رسید.
 • به مکان هایی مسافرت می کنید که دیگران نمی توانند سفر کنند.
 • این هواپیماها بسیار انعطاف پذیر تر از سایر گزینه ها هستند.

چه کسانی می توانند با جت شخصی سفر کنند؟

 • شرکت ها
 • مالک-خلبانان
 • افراد ثروتمند

برترین مسیرهای پروازی در دنیا برای پرواز با جت خصوصی

 • مسکو به نیس/ کوت دازور فرانسه
 • میامی به نیویورک
 • نیویورک به لس آنجلس
 • نیویورک به وست پام بیچ، فلورایدا
 • لندن به نیویورک
 • لندن به نیس/ کوت دازور فرانسه
 • شیکاگو به نیویورک
 • هیوستون به نیویورک
 • وست پام پیچ به نیویورک

مجهزترین جت های خصوصی دنیا

 • گلف استریم جی 500

این جت خصوصی محصول شرکت گلف استریم و نسبت به رقیبان خود از امکانات ویژه و سرعت اینترنت 30 برابر بیشتر از سایرین از جمله ویژگی های این جت می باشد.

 • گلف استریم جی 650 ای آر

هواپیمای سوپر لوکس که توسط شرکت گلف استریم ساخته و به عنوان یک شاهکار است و از مهمترین ویژگی این هواپیما موارد زیر می باشد:

 1. کنترل کابین سفارشی این جت توسط اپیلیکشن مخصوص و گوشی هوشمند به وسیله کاربران است.
 2. استفاده از چرم نفیس و سنگ تراشی های لوکس و روکش های چوبی شیک در بخش های داخلی هواپیما
 3. توانایی پیمایش مسافت اقیانوس آرام
 4. بمباردیه گلوبال 7000

این جت خصوصی تولید شرکت بمباردیه و دارای ویژگی های منحصر به فردی است که شامل:

 1. پیمایش مسافت 8500 مایل طی یک پرواز بدون وقفه
 2. تغییر پیکربندی کابین جت به روش های مختلف برای کاربری های متفاوت
 3. وجود یک اتاق خواب شخصی در این جت به علت پیمایش مسافت های بالا
 4. وجود یک تئاتر چند رسانه ای در کابین

اجاره جت خصوصی

اجاره کردن جت از جمله خدماتی است که در ایران به مسافران متقاضی جت خصوصی ارائه می شود. استفاده از جت های خصوصی برای پروازهای افرادی چون صاحبان صنایع و مدیران اقتصادی و که به دلیل مسئولیت و محدودیت ها نمی توانند با هواپیمای عادی مسافرت کنند بهترین گزینه است. برای پروازهای خصوصی باید مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح داخلی و خارجی صورت گیرد.

در شهر تهران و فرودگاه مهراباد و امام خمینی امکان پرواز با جت های خصوصی وجود دارد. برای پرداخت هزینه جت خصوصی شما می توانید از طریق انتقال بانکی انجام دهید و توسط تمام کارت های اعتباری معتبر امکان پذیر است. همانند پروازهای دیگر باید گذرنامه همراه خود داشته و در حوزه شینگن داشتن یک کارت شناسایی عکس دار کافی می باشد.

آیا تا به حال تجربه پرواز با جت خصوصی را داشته اید؟
لطفا نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید..

نظرات کاربران