کارتینگ در کیش
23 مهر 1397
کیش

کارتینگ کیش

(کارتینگ کیش ، کیش سرزمین تفریحات گوناگون است و با سفر به این جزیره جذاب شما ساعتی بدون سرگرمی نخواهید ماند. بسیاری از تفریحات برای اولین بار در کیش بکار برده شده اند و بعد از آن به دلیل استقبال خیلی زیاد مردم در سایر شهرها نیز استفاده شده اند. کارتینگ کیش یکی از این تفریحات ورزشی می باشد. کارتینگ این جزیره دارای پیستی به طول ۸۰۰ متر است که بزرگ ترین پیست خاورمیانه به شمار می رود. در این مطلب شما را به طور کامل با این مجموعه آشنا می کنیم و مهم ترین خصوصیات کارتینگ در کیش را شرح می دهیم.

 

کارتینگ کیش

کارتینگ چیست؟

کارتینگ نوعی تفریح ورزشی است که مهد شکل گیری آن کشور آمریکا بوده است. این ورزش مفرح پایه اتومبیل رانی می باشد.

اگر به دنبال هیجان بالا و تخلیه آدرنالین خونتان با رانندگی مهیج هستید قطعا کارتینگ چاره نیاز شما است. این ورزش نوعی ورزش موتوری با خودروهای چرخ‌ باز می باشد. خودروهایی که چرخ آنها بیرون از بدنه و گلگیرها قرار گرفته باشد در اصطلاح چرخ‌ باز نامیده می شوند.

خودروهای چرخ باز کارتینگ دارای چرخ هایی کوچک، فرمانی کوچک و صندلی کوچک می باشند.این خودروها در اصطلاح کارت نامیده می شوند و این ورزش هم با توجه به نام خودروهایش، کارتینگ نامیده شده است.

خودروهای کارتینگ در بدترین حالت و با بالاترین سرعت، تنها ممکن است دور خود بچرخند یا از مسیر منحرف شوند و هرگز واژگون نمی‌شوند.

کارت ها به صورت تک سرنشین طراحی می‌شوند. نمونه‌های دو نفره تنها برای آموزش رانندگی در پیست می باشند و در پیست های کارتینگ کودکان نیز معمولا کارت ها دو نفره هستند.

 

کارتینگ کیش

 

معرفی کارتینگ کیش

جزیره کیش در ایجاد امکانات تفریحی همیشه پیش قدم بوده است. مهم ترین دلیل این موضوع گردشگری بودن این منطقه و حضور حجم زیادی از مسافران تور کیش که به قصد تفریح به کیش آمده اند می باشد.

پیست کارتینگ کیش به عنوان پیشگام این ورزش در ایران، با 19 سال تجربه در سال 1378 به تلاش ساسان جیربندی، به عنوان اولین و بزرگترین پیست کارتینگ در ایران شروع به کار کرده است.

 آقای ساسان جیربندی اولین وارد کننده و سازنده پیست موتورهای ATV و ماشین های باگی در ایران هستند. درحال حاضر پیست ماشین های باگی در مجموعه ای بسیار زیبا در کیش درحال فعالیت می باشند.

همچنین پیست کارتینگ کیش به طول 800 متر و عرض 7 متر، در حال حاضر به عنوان بزرگترین کارتینگ ایران و حتی خاورمیانه در حال فعالیت می باشد.

این پیست دارای انواع امکانات حرفه ای در زمینه خود می باشد. از جمله می توان به دارا بودن زمانگیر کامپیوتری و خودروهای کارت حرفه ای اشاره کرد.

 

هزینه استفاده از کارتینگ در کیش

 

پیست کارتینگ کیش به صورت روباز می باشد. این پیست مجهز به ماشین های کنترل از راه دور می باشد و به عنوان میزبان اولین دوره مسابقات کارتینگ قهرمانی کشور فعالیت کرده است. این کار قدمی موثر برای نزدیک شدن این رشته ورزشی به سطح استانداردهای جهانی بوده است.

ایمنی و آموزش اولین اساس در پیست کارتینگ کیش است. مراجعه کنندگان به این پیست ابتدا با مقررات و آموزش های استفاده از کارتینگ آشنا می شوند و سپس مجاز به استفاده از خدمات مجموعه می باشند.

 

kish

نکات لازم جهت استفاده از کارتینگ کیش

 • حداقل سن جهت استفاده از کارتینگ 10 سال می باشد.
 • حداقل قد افراد بایستی 140 سانتی متر باشد.
 • حضور والدین برای استفاده کنندگان زیر 16 سال الزامی است.
 • استفاده از کارتینگ کیش برای عموم خانم ها و آقایان آزاد می باشد.
 • داشتن حجاب مناسب برای خانم ها و آقایان الزامی است.
 • با توجه به ورزشی بودن پیست بهتر است از لباس های راحت و مناسب ورزش استفاده کنید.
 • هر گوکارت ظرفیت سوار شدن یک نفر را دارد.
 • امکان خرید آنلاین بلیط کارتینگ در کیش وجود دارد.
 • هزینه استفاده از کارتینگ برای هر نفر 37 هزار تومان می باشد.
 • امکان استفاده برای افرادی که خیلی قد بلند هستند یا وزن خیلی زیادی دارند وجود ندارد.
 • بلیط خریداری شده قابل استرداد نمی باشد.
 • در صورت گم کردن بلیط امکان صدور المثنی وجود ندارد.
 • ارائه یک مدرک شناسایی معتبر مانند شناسنامه ، کارت ملی یا گواهینامه الزامی است.
 • در این مجموعه مکانی برای نگهداری کودکان وجود ندارد. بنابراین بهتر است از همراه آوردن کودکان اجتناب کنید.
 • در بخش های مختلف پیست دوربین هایی نصب شده اند که از لحظات حساس سواری شما عکس می گیرند. شما می توانید این تصاویر را مشاهده کرده و در صورت تمایل با پرداخت هزینه آن ها را جهت یادگاری خریداری نمائید.

 

هزینه استفاده از کارتینگ در کیش

خودروهای کارت مورد استفاده در کارتینگ کیش به دو دسته یک موتوره و دو موتوره تقسیم می شوند که طبیعتا نوع دوموتوره سریع تر از نوع یک موتوره این خودروها است. در صورت کسب مهارت لازم و رسیدن به زمان یک روند زیر ۴٨ ثانیه که بوسیله دستگاه زمانگیری محاسبه می شود امکان استفاده از کارت های دوموتوره وجود خواهد داشت.

اما کارت های یک موتوره که غالب مشتریان از آن ها استفاده می کنند بر اساس زمان استفاده به دو قیمت مختلف تقسیم بندی می شوند. هزینه استفاده از کارت یک موتوره 40000 تومان به ازای ده دقیقه سواری می باشد. همچنین در صورت استفاده از کارت یک موتوره به مدت شش دقیقه بایستی 30000 تومان پرداخت گردد.

 

آدرس مجموعه کارتینگ کیش

جهت دسترسی به مجموعه کارتینگ در کیش بایستی به بلوار خلیج فارس و میدان امیرکبیر کیش مراجعه کنید. البته بهتر است قبل ار مراجعه به پیست بلیطتان را به صورت اینترنتی از سایت کارتینگ کیش خریداری کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

ساعات کاری مجموعه در حالت معمول بین ساعت ١٩ الی ١ بامداد می باشد. اما جهت اطمینان می توانید قبل از مراجعه با شماره   076 44422225 تماس گرفته و از این موضوع مطمئن شوید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

برای اطلاع از بلیط هواپیما ماهان  به سایت دلتابان مراجعه فرمایید.

نظرات کاربران